You are hereБлоґи / блог admin

блог admin


Сайти з безкоштовними аудіокнигами для дорослих та дітей sticky icon

БЕЗКОШТОВНІ РЕСУРСИ:

1. booksshouldbefree.com - одне з найкращих зібрань аудіокниг.
2. storynory.com - короткі аудіо казки.
3. librivox.org - добровольці (носії мови) читають книги і присилають файли на сайт. Абсолютно безкоштовні аудіокниги з гарною якістю звуку і текстами.
4. freeclassicaudiobooks.com - класичні аудіокниги.
5. learnoutloud.com - безкоштовні аудіокниги та відео для навчання та саморозвитку.
6. podiobooks.com - цікавий ресурс, безкоштовні сучасні аудіокниги, часто прочитані самими авторами, в основному з музичним супроводом. На сайті можна ознайомитися з відгуками тих, хто вже прослухав книги.
7. etc.usf.edu/lit2go - ресурс з величезною кількістю аудіокниг, наданий одним із центрів онлайн навчання Флориди.
8. newfiction.com - Ви почуєте розмовну американську англійську в нових аудіокнигах на актуальні теми, супроводжувані карикатурами і звуковими ефектами.
9. thoughtaudio.com - книги, які потрясли світ, ті, які змушують думати.
10. free-books.org - там є наступні аудіокниги: Джен Ейр, Пригоди Тома Сойєра, Казки Андерсона, оповідання Джека Лондона та ін
11. literalsystems.org - ще один сайт аудіокниг, де добровольці читають і викладають книги.
12. librophile.com - відмінний і простий інтерфейс для вибору аудіокниг з librivox.org

ДЛЯ ДІТЕЙ:

1. kiddierecords.com - дитячі аудіокниги та пісні 40х-50х років з Америки разом з барвистими книгами. Можна слухати і гортати книги з картинками онлайн, а можна скачати.
2. robertmunsch.com - аудіокниги для дітей разом з текстами, прочитані дуже емоційно Робертсом Манчсем.
3. karay.org - безкоштовні аудіокниги, часто для дітей, прочитані дівчиною на ім'я Кара.
4. alvietheburro.com / index.html - серія забавних дитячих історій про маленького коричневого ослика по імені Елві.
5. kidsaudiobooks.co.uk/mp3_downloads.htm - колекція більше 200 аудіоісторій для дітей.
6. mightybook.com - колекція ілюстрованих і анімованих аудіоказок для дітей.
7. speakaboos.com / stories / favorites - тут Ви знайдете близько 100 аудікниг для дітей, доступних для прослуховування та перегляду онлайн.
8. worldoftales.com / audio_fairy_tales.html - кращі аудіоказки для дітей.
9. talesfromtheforest.co.uk - 11 безкоштовних аудіокниг для дітей.
10. wiredforbooks.org / kids.htm - колекція аудіокниг для дітей, доступних для прослуховування онлайн і скачування в форматі MP3.

Електронна книга sticky icon

Електронна книжка, електрокнига, електронна читалка (E-book device, e-book reader) - загальна назва групи вузькоспеціалізованих компактних пристроїв, призначених для відображення текстової інформації, представленої в електронному вигляді.

Головною відмінністю цієї групи пристроїв від КПК, планшетних комп'ютерів чи субноутбуків є обмежена функціональність при суттєво довшому часі автономної роботи.

Порівняння електронних книг з паперовими книжками

Переваги:

 • У електронній книжці реалізований механізм пошуку по тексту, перехід по гіперпосиланнях, відображення тимчасових виділень і зауважень
 • Один пристрій може містити сотні і тисячі книг. Е-рідери значно простіше транспортувати порівняно з друкованими книжками (за рахунок меншої ваги і розмірів).
 • Можна динамічно змінювати шрифт і розмір шрифту
 • Електронний рідер дозволяє відображати анімовані малюнки, мультимедійні кліпи і відтворювати аудіо-книжки та mp3-файли.
 • У той час, як пристрій для читання електронних книг коштує значно дорожче однієї книги, електронні тексти коштують дешевше, ніж їхні паперові аналоги
 • Вбудовані програми-синтезатори мови дозволяють озвучувати тексти
 • Розповсюдження та пошук електронних книг вимагає істотно менших витрат, ніж їх паперових аналогів
 • Використання е-читалок зменшує шкоду, що завдається екології, оскільки при виробництві (на відміну від їх друкованих аналогів) «економиться» велика кількість паперу

Недоліки

 • Пристрої для читання е-книг більш чутливі до фізичного впливу, ніж друковані книги
 • Пристрої на сьогоднішній день мають високу вартість, еквівалентну 50-100 друкованим книгам
 • Деякі видавці не випускають електронні читалки паралельно із паперовими, що призводить до значної затримки появи електронних варіантів.
 • В електронних книгах часто використовується DRM і навіть можливість виробника дистанційно видаляти інформацію з пристроїв користувачів.
 • Пристрої для читання електронних книг не можуть працювати без своєчасної підзарядки, проте на сьогоднішній день це найменш енергоспоживаючі пристрої, здатні на автономну роботу аж до місяця часу.
 • Контрастність зображення поки що нижча, ніж у звичайного паперу.

Починаючи з 2007 року ринок читалок е-книжок переживає бурхливий ріст у зв'зку з появою екранів, розрозблених на основі технології електронного паперу.

Електронний папір sticky icon

Електронний папір (англ. e-paper, electronic paper; також електронне чорнило, англ. e-ink) - технологія відображення інформації, яка імітує звичайне чорнило на папері.
На відміну від традиційних рідкокристалічних екранів, у яких використовується просвічення матриці для формування зображення, електронний папір формує зображення у відбитому світлі, як звичайний папір і може відображати текст і графіку необмежено довго, не споживаючи при цьому електроенергію, а також дозволяє змінювати зображення в процесі використання.

Потенціал технології надзвичайно великий, його можна порівняти з переходом від елетронно-променевих дисплеїв до рідкокристалічних: інтеграція технології з сонячними батареями дасть людству у найближчому майбутньому такий же масовий, вічний і зручний пристрій як бухгалтерський калькулятор.

На відміну від звичної плоскої панелі дисплею, що використовує підсвітку для освітлення пікселів, електронний папір відображає світло наче звичайний папір і здатний освічувати текст та зображення без додаткової електрики, дозволяючи потім змінити зображення.

Електронний папір був розроблений для подолання недоліків комп'ютерних моніторів. Наприклад, від підсвітки рідкокристалічних моніторів імпульсними газорозрядними лампами, людське око може швидко втомлюватися, в той час як електронний папір відбиває світло як звичайний листок паперу. Кут огляду у нього значно більший, ніж у рідкокристалічних моніторів. Електронний папір легкий і надійний, а дисплеї на його основі можуть бути гнучкими, хоч і не настільки як звичайний папір.

Е-папір вважається більш зручним для читання на відміну від стандартних дисплеїв. З дисплею
е-паперу можна читати при прямому сонячному світлі без впливу на чіткість.

Електронний папір був вперше розроблений в дослідницькому центрі компанії Ксерокс в Пало Альто (англ. Xerox's Palo Alto Research Center) Ніком Шерідоном (англ. Nick Sheridon) в 1970-х роках. Перший електронний папір, названий Гірікон (англ. Gyricon), складався з поліетиленових сфер від 20 до 100 мкм в діаметрі. Кожна сфера складалася з негативно зарядженої чорної і позитивно зарядженої білої половини. Всі сфери поміщали в прозорий силіконовий листок, який заповнювався маслом, щоб сфери вільно оберталися. Полярність напруги, що подавалася на кожну пару електродів визначала яким боком повернеться сфера, надаючи таким чином білий або чорний колір точці на дисплеї.
Е- папір не слід плутати з цифровим папером, що є підкладкою для створення написаних від руки цифрових документів цифровою ручкою.
Електронне чорнило.

У 1990-х роках Джозеф Якобсон (Joseph Jacobson) винайшов інший тип електронного паперу. Згодом він заснував корпорацію Е-Інк (E Ink Corporation), яка, спільно з Philips, через два роки розробила і вивела цю технологію на ринок.

Принцип дії був таким: в мікрокапсули, заповнені забарвленим маслом, були поміщені електрично-заряджені білі частинки. У старіших версіях проводка контролювала чи будуть білі частинки вгорі капсули (щоб вона була білою для того, хто дивиться), чи внизу (той хто дивиться побачить колір масла). Це було фактично використання вже добре знайомої електрофоретичної (англ. electrophoretic) технології відображення, але використання капсул дозволило зробити дисплей з використанням гнучких пластикових аркушів замість скла.
Для його створення існує кілька різних технологій, деякі з яких використовують пластичний нижній шар і електроніку, так що дисплей виглядає гнучким.

Багатоколірний (поліхромний) електронний папір.
Принцип дії багатоколірного електронного паперу, що використовує світлофільтри.

Звичайний кольоровий електронний папір складається з тонких забарвлених оптичних фільтрів, які додаються до монохромного дисплею, описаного вище. Безліч крапок розбиті на тріади, як правило, складаються з трьох основних кольорів: блакитного, пурпурового і жовтого (CMY) (на відміну від моніторів (RGB), електронний папір працює в відбитому світлі, а не випромінюваному). Кольори тоді формуються так само як і в інших дисплеях.

Недоліки

На даний час дисплеї на основі електронного паперу мають дуже великий час оновлення у порівнянні з РК-моніторами. Це не дозволяє виробникам використовувати складні інтерактивні додатки (анімоване меню, курсор миші або скролінг), які широко поширені на КПК. Найбільше це позначається на здатності електронного паперу показувати збільшену версію великого тексту або зображення на маленькому екрані.

Додатки Sony Reader для Android та iPhone

Рекламка компанії Sony представив новий додаток Sony Reader для iPhone та Android, який буде запущено у використання в грудні цього року. Sony також додала до Store Reader також нові мобільні додатки.
Ці нові розробки забезпечують доступ до електронних книжкових крамниць Sony для купівлі, закачування та читання електронних книг Sony з iPhones та Androids (про iPad додатки в проспекті не йшлося). Недивно, що навряд чи можна буде скачувати книги з інших джерел, проте ще немає вичерпної інформації щодо цього питання.
Якщо говорити про властивості, то нові додатки дозволяють регулювати розмір шрифту, додавати закладки, підкреслювати та робити нотатки. Також вони використовують технологію синхронізації сторінок, для синхронізації додатків та програмного забезпечення робочого столу Sony.
Додаток до iPhone вимагає операційну систему 4, або вище; додаток до Android – 1.6, або вище. Вже в грудні ми зможемо побачити ці додатки на ринку.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика