You are hereБлоґи / блог Heldigvis Neste

блог Heldigvis Neste


Електронна читалка книг Bookeen CyBook Opus


Компанія Bookeen має багаторічний досвід у розробці рідерів електронних книг і у CyBook OPUS розробники реалізували ряд характеристик, які набагато перевершують їх попередні спроби. Opus, можливо, є найкрасивішим рідером на ринку і тим самим безсумнівно виділяється з решти.
Зовнішній дизайн та функціональні можливості
У цього е-рідера красиво заокруглені краї вдало поєднуються з контурами 5-дюймового екрану. Корпус має дуже гладке зовнішнє покриття перламутрового кольору і, хоча він зроблений з пластику, проте аж ніяк не виглядає неміцним. Задня панель служить як кришка для акумулятора – таким чином Opus, без сумніву, виглядає дуже оригінально.
Кількість кнопок була зведена до мінімуму, він має тільки дві великі кнопки гортання сторінок, кнопку переходу на головну сторінку, кнопку меню і кнопки включення / виключення. Існує також 5-ти позиційна панель, яка використовуються для навігації по меню, гортання сторінок і вибору пунктів – ніякого сенсорного екрану.
Компанії Bookeen вдалося створити виключно яскравий і чіткий екран з розширенням 200dpi (600x800), по якому видно наскільки добре може виглядати E-Ink екран. Як і у всіх E-Ink рідерів, підсвічування немає, але ви отримуєте враження, ніби читаєте з паперу.
Opus є першим спеціалізованим рідером, обладнаним G-сенсорним акселерометром, що використовується для виявлення руху; екран автоматично розрізняє режими портретної та пейзажної сторінки (так само як в iPhone / IPod Touch). Хоча я спочатку подумав, що це корисна функція, та повинен зізнатися, що після першого тижня використання, я її відключив, так як це мене сильно дратувало.
Bookeen додає також товстий футляр, зроблений під шкіру, куди електронна читалка поміщається гарно і акуратно, тим самим пристрій надійно захищений без додавання зайвої ваги.
Основні характеристики
За винятком трохи меншого екрану, електронний рідер має досить типове для спеціалізованих рідерів апаратне забезпечення, найбільш помітною відмінністю є відсутність MP3-плеєра, хоча, як на мене, це не слід розглядати як недолік. Ось деякі основні характеристики:
• дуже легкий і малий, 150 г / 108 х 151 х 10 мм (4,2 "х 6" х 0,4 ").
• 5 дюймовий екран з 4-рівневою градацією сірого.
• 1 Гб внутрішньої пам'яті, може вміщувати більше тисячі книг. Micro SD слот для карти пам’яті дозволяє зберігати кілька тисяч додаткових книг.
• офіційно 8000 перегортань сторінок - 2-3 тижні використання.
• змінний акумулятор
Інтерфейс користувача та функціональні можливості
Говорячи про програмне забезпечення е-читалки, вона має два основних режими інтерфейсу, режими повних списків і папок, обидва з яких є дуже прості у використанні. Тут, фактично, немає homepage як на Sony Touch, але якщо всі ваші книжки мають обкладинки, то це має приємний візуальний ефект.
На відміну від Sony Touch або Amazon Kindle тут неможливо робити анотації або пошук слів в словнику, проте без сенсорного екрану або клавіатури ці функції все одно стають дуже незручними.
Масштабування тексту і сторінок
Є безліч можливостей масштабування і кілька функцій, яких я не бачив на інших пристроях.
12 рівнів розмірів шрифтів дає дивовижний контроль, що дозволяє користувачеві знайти необхідний йому розмір. На документах з розширенням TXT і HTML ви можете також вирівнювати текст і робити шрифт напівжирним, що справді багато чого робить зрозумілішим. Ви також можете вибрати з трьох різних шрифтів Courier New, Georgia i Verdana. Проте з деяких причин, (можливо, через обмеження у програмному забезпеченні Adobe) шрифт в ePub документах змінити не можна.
PDF підтримка має кілька функцій, які роблять читання набагато простішим. У розширених меню ви можете включити функцію "Змінити розмір полів" - більшість PDF-документів мають досить великі поля – і позбутися від якнайбільшої кількості вільного простору(у тому числі номерів сторінок). Параметри масштабування схожі на параметри звичайного PDF-рідера; Fit Page, Fit Width, Fit Height і 50% - 100% (з десятивідсотковою градацією). Використання цих параметрів у поєднанні з обертанням сторінки на 90 градусів дає достатньо контролю над переглядом для того, щоб зробити читабельними набагато більше PDF- документів, ніж Ви могли б прочитати на 6-дюймових спеціалізованих рідерах.
Гортання сторінок і завантаження
Час запуску трохи повільніший, ніж в деяких інших рідерів; займає близько 15 секунд. Це відбувається тому, що при виключенні Opus не переходить в сплячий режим, а повністю вимикається. В результаті термін роботи батареї стає довшим, майже три тижні без дозарядки.
Однією з унікальних функцій є те, що Ви можете вимкнути Миттєве оновлення (Flashing Refresh) і вибрати режим плавного переходу. Після цього замість віртуальної зміни сторінок текст просто міняється, хоча й залишаться невеликі сліди на екрані. Я був дуже здивований, виявивши, що при включеній цій функцій не було помітного збільшення швидкості гортання сторінок.
Термін служби батареї
Термін служби батареї на всіх E-Ink рідерах електронних книг досить довгий, але якось в Opus Bookeen вдалося продовжити його ще більше. Офіційно ви можете зробити 8000 гортань сторінок, насправді ж вона витримує від двох до трьох тижнів використання між зарядками. При підключенні рідера до USB-порту на 15 чи більше хвилин щотижня, батарея може тримати ще довше - безумовно це один з найбільш ефективних доступних рідерів.
Акумулятор є повністю змінним і міняється всього за кілька хвилин.

Бібліотека електронних книжок рідера
Книжки додаються через USB-кабель за допомогою файлового менеджера комп’ютера або через Adobe's Digital Editions (DE). Якщо ви хочете читати DRM-книги, тоді вам необхідно використовувати Adobe DE, доступний для використання на комп'ютерах як з операційною системою Microsoft Windows, так і Apple Mac.
Зверніть увагу: для того, щоб читати комерційні (DRM)електронні книги вам необхідно активувати Adobe у вашому рідері; більшість комерційних ePub книжок використовують Adobe DRM.
Безкоштовні та комерційні книжки
Будь-який рідер для читання електронних книг, що підтримує документи з розширенням ePub/ PDF повинні мати доступ до таких же книжок. Так само, як і в рідерах Sony Readеr, Ви будете мати доступ до веб-сайтів з найбільшим вибором електронних книг - eBooks.com, Borders і т.д. Кількість сайтів, що пропонують ePub за останні 12 місяців значно збільшилася, і хоча це відбулося в основному в Сполучених Штатах, проте інші країни світу беруть з них приклад.
Відвідайте сторінку www.epubbooks.com, де Ви знайдете список найпопулярніших безкоштовних і комерційних назв книжок.
Прокат книжок з бібліотеки
Зараз можна побачити зростання кількості бібліотек, що пропонують електронні книги на прокат. Більшість з них зараз з’являються в США і, ймовірно, що інші країни не залишаться далеко позаду.
Плюси і мінуси Bookeen CyBook OPUS
Плюси
• Гарний на вигляд, ергономічний дизайн, 5-дюймовий екран, все це робить рідер дуже легким і зручним пристроєм для читання.
• Один з найкращих E-ink екранів; дуже яскравий з чітким і ясним текстом.
• 12 розмірів шрифту і кілька функцій повного масштабування сторінок (зміна розмірів полів, Fit width, Fit height і т.д.), що є особливо корисні при роботі з документами PDF.
• комплектується товстим футляром, який захищає е-читалку, і в той самий час зберігає пристрій легким при читанні.
• Читає HTML-документи і пропонує великий вибір шрифтів / макетів сторінки для цього формату і для текстових файлів.
• Термін роботи батареї набагато триваліший, ніж в інших спеціалізованих рідерів.
Мінуси
• Іноді лише 5-дюймовий екран недостатній.
• Дуже повільний час запуску - ймовірно, через відсутність режиму сну.
• Гортання сторінок не таке швидке як в інших рідерах.
• Дорогий; вартість приблизно така ж, як і багатьох 6-дюймових рідерів.
Висновок
Було важко додати багато мінусів для CyBook Opus, єдиним повністю негативним аспектом є ціна, яка ставить Opus поруч з багатьма 6-дюймовими рідерами. Гаразд, можливо, Opus і є трішки дорогим, але компанія Bookeen надала йому багато функціональних можливостей, і це найкрасивіший зі всіх рідерів . : )
Форма і вага Opus дає максимальну портативність, при цьому пропонуючи досить великий екран, для приємного читання. Говорячи про яскравість і чіткість, 5-дюймовий E-Ink екран є одним з найкращих, які я бачив, як на мене, читання на ньому найбільш схоже на читання з паперу!
Bookeen додала деякі функції, які знайдеш не в кожному спеціалізованому рідері. G-сенсорний акселерометр, хоча я і не користуюся ним, є цікавою функцією, яку багато людей, безсумнівно, оцінять. Розмір шрифту / варіанти масштабування просто не до порівняння, а термін роботи батареї просто вражаючий, навіть у порівнянні з іншими E-Ink рідерами.
Так, є кілька нюансів, але в цілому важко сказати щось негативне.
Якщо Ви розглядаєте можливість придбання E-Ink рідера, і Вас задовільняє менший екран, то Ви не пошкодуєте про купівлю рідера CyBook Opus.

Електронний рідер книг Asus Eee з подвійним екраном

Гарна новина для читачів: Asus планує вразити ринок. Компанія, яка вперше розробила нетбуки планує випуск подвійних екранів в електронних рідерах, за ціною лише 164$. Лондонська газета “Таймз” розповідає про "найдешевихй цифровий рідер в світі".
Газета цитує президента компанії Asus Джеррі Шена, який стверджує, що пристрій буде випущено в цьому році і в бюджетній і в преміум версіях.

"На відміну від наявних рідерів для читання електронних книг, які мають форму одинарного плоского екрану, пристрій Asus має шарнірний екран, який нагадує друковані книги. Теоретично, читати електронну книгу можна так само як звичайну книгу, використовуючи сенсорний екран для гортання сторінок з одного екрана на наступний ", пише газета.

"Це також дає користувачеві можливість перегляду тексту на одному екрані під час одночасного перегляду веб-сторінки на іншому. Один з екранів може також виступати в якості віртуальної клавіатури при використанні пристрою, як ноутбука. Тоді як наявні рідери мають монохромний екран, Asus буде повністю кольоровим. Розробник говорить, що тут також може бути функція підключення ‘колонок, веб-камери і мікрофону для Skype’, дозволяючи дешеві телефонні дзвінки через Інтернет".

Очікується, що пристрій буде називатися Eee Reader, послідовник лінії Asus Eee 'PC Netbook. “Таймз” припускає, і, на мою думку, правильно, що ціна буде основною перевагою для бюджетної моделі. Преміум версія охоплюватиме більше можливостей, але за більш високою ціною.

Газета також не згадує розмір екрану, що, ймовірно, буде невеликим, особливо якщо пристрій матиме подвійний екран.
Ціна розкішної моделі не була вказана в газеті. Цілком ймовірно, що компанія буде прагнути запропонувати значні покращення функцій пристрою за ту ж ціну, так само як і інші наявні старші моделі, такі як Kindle Amazon.

Також в газеті не згадується електронні книги якого формату(-ів) буде підтримувати Asus. В компанії Sony заявили, що в нових моделях вони будуть використовувати ePub, відкритий формат електронних книг. Google взяв з них приклад.
Я б хотів, щоб компанія Amazon заліцензувала свій Kindle-формат, тим самим дозволивши іншим покупцям рідерів купувати книги в Інтернеті. Конкуренція вимагає також іншого формат, хоч і неясно чи формат ePub або інший формат електронних книг може здобути популярність серед видавців і споживачів.
Проте, якщо інший формат і не з’явиться, то Amazon як і раніше матимуть величезну перевагу над іншими компаніями, якщо ті взагалі здатні витримати конкуренцію.

Як купувати е-рідери на Amazon?

Напевно, багато хто з вас потрапляв у ситуацію, коли в американському інтернет-магазині є пристрій, що вас цікавить за привабливою ціною, але доставку магазин здійснює тільки в межах США... Наприклад, у найбільшому інтернет-магазині Amazon жителі з країн СНД можуть замовляти лише книги і фільми, і то не всі. Звичайно ж, можна компенсувати цей недолік за допомогою ebay, але де ще у вас може бути шанс придбати iPod Touch 32 GB 3rd Gen за $ 269.99, а Nokia N900 за $ 559.99? Падіння долара і цінова політика виробників зробила покупки в США досить привабливою справою.

Отже, для покупок на Amazon з доставкою на американську адресу нам потрібна кредитна карта і добра історія покупок в Amazon, інакше Amazon зможе вас запросто заблокувати.
Чому саме Amazon? Просто тому, що на відміну від багатьох інших магазинів, Amazon дозволяє посилати посилки не на ваш Billing Address, а на будь-який інший. Ще нам потрібна американська поштова адреса, тому доведеться звернутися до посередників. Зайнявшись цим питанням, я перерив багато інформації, в результаті необхідний сервіс був знайдений: shipito.com.

Все, що вам потрібно - це пройти реєстрацію та заплатити $ 8.50, які автоматично покладуть на ваш внутрішній рахунок. На знак подяки за реєстрацію, Shipito видасть вам власну поштову адресу. Зверніть увагу, що крім адреси вулиці і номеру будівлі вам присвоять унікальний Box Number . Запам'ятайте цей номер і обов'язково вказуйте поряд у e-shop'ах з назвою вулиці, щоб працівники Shipito могли швидко і без проблем визначити, кому прийшла посилка.

Веб-інтерфейс Shipito виглядає аскетично, але цілком функціонально:
Як тільки посилка прибуде до Shipito, вас сповістять по email. Зазирнувши в інтерфейс ви легко знайдете посилку в розділі Packages in Warehouse. Все що вам потрібно зробити це:
• Створити митну декларацію.
• Вибрати спосіб доставки і страховку.
• Дати додаткові вказівки працівникам Shipito: наприклад, знищити Amazon' івский інвойс (однак це все за бажанням).

Зверніть увагу на те, що вартість, на яку ви зібралися застрахувати посилку, буде взята з митної декларації, тобто занижуючи вартість, у випадку втрати посилки ви ризикуєте отримати неповну вартість при поверненні грошей.

Вартість послуг Shipito за пересилання вашої посилки - $ 8.50, що є достатньо демократичною сумою.

Коротко про митну декларацію. Врахуйте, що вашу митну декларацію будуть переглядати на митнці. Тому не слід зайвий раз привертати увагу до дивних фраз, щоб не виникло бажання розкрити посилку і особисто переконатися чи не приховали ви чогось, намагайтеся спрощувати описи, наприклад, Apple mp3 Player, якщо пересилаєте iPhone, або ж Toshiba DVD Player, якщо пересилаєте нетбук і т.д. Пам'ятайте про обмеження на максимальну вартість товару для фізичних осіб, яка не обкладається податком, а саме 200 євро для пошти України.

Коротко про способи доставки. Якщо ви не хочете мати проблеми при розмитненні товару доблесним FedEx'ом, то я не рекомендую його вибирати. Вже краще скористатися одним із сервісів USPS:
• USPS First-Class Mail / USPS Flat Rate Envelope - найдешевший і найтриваліший спосіб доставки. Тут уже як пощастить, або доставлять за 1 тиждень або за 5. Отримувати необхідно в локальному поштовому відділенні. Не рекомендую використовувати для дорогих речей.
• USPS Priority Mail - оптимальний метод доставки: недорого, надійно, зі страховкою. Отримувати також слід в локальному поштовому відділенні. Термін доставки - 2-4 тижні.
• USPS Express Mail - найшвидший вид доставки (1-2 тижні). Доставляє локальне відділення EMS прямо на будинок. У середньому трохи дорожче, ніж Priority Mail, а також обов'язково страхує всі посилки на $ 100. Рекомендую використовувати даний вид доставки для різної електроніки.
• Shipito Airmail - прекрасна дешева альтернатива First-Class Mail. Термін доставки 2-3 тижні. Працівники Shipito самі домовляються про пересилання вашого вантажу за допомогою вантажних авіа-рейсів. Доставку здійснює локальний відділ доставки при поштовому відділенні. Даний метод добре підходить для всяких дрібниць, типу DVD-дисків.

Е-читалки книг Samsung E6 і E101

Компанія Samsung розробила два нових схожих за функціями е-рідери книг - E6 і E101. Проте,
E6 і E101 більше схожі на гігантські мобільні телефони, ніж на пристрої для читання електронних книг.
Відрізняються пристрої один від одного розміром екрану. E6 має 6 дюймовий екран, а E101, відповідно, 10 дюймовий. Обидві моделі мають Bluetooth 2.0 і 802.11b / G WiFi.
Ціни е-рідерів книг становитимуть приблизно від $ 399 до $ 699. І якщо E6 цілком вписується в сформовані вітчизняні ціни, то для американського ринку ціна явно завищена. E101 в цьому плані б'є всі рекорди і може конкурувати хіба що з пристроями компанії IREX.

Е-читалка Orsio b721 (Частина 2.)

ORSiO b721 - це перш за все новий молодий гравець в сегменті пристроїв для читання. Тестування прототипу ORSiO b721 нам довелося виконати ще на стадії розробки пристрою. Подробиці наведені Частині 1. Компанія ORSiO приділяє просуванню свого дітища досить багато уваги - на сайті виробника є спеціальний розділ підтримки, розроблено інструкцію російською мовою, а так само активно вдосконалюється програмне забезпечення. Вихід ORSiO b721 на книжковий ринок це не просто данина моді, але й багаторічна підготовка до цього кроку. І навіть якщо подібний крок розцінювати як запізнілий, то не потрібно вважати, що ORSiO як пристрій і як компанія запізнилися безнадійно. Зовсім ні. Будь-який ринок - це певна кількість пристроїв і споживачів. Хоча на ринку зараз домінують Sony Reader і LBook, тому що основна конкуренція розгорнулася між ними, тим не менш, у будь-якого іншого пристрою є в цьому сегменті свій споживач.
У даному тесті так чи інакше піде порівняння саме з найближчими конкурентами.
Якщо враховувати те, що екрани Sony Reader і LBook через пару місяців сіріють і за якістю можна порівняти, то ми порівняємо ORSiO b721 тільки з Sony. Хоча б з тієї простої причини, що Sony Reader під рукою, а LBook нам так ніхто і не дав на тестування (тому знання про конкурента є, а технічної можливості провести порівняння не було). І найголовніша причина - ми не в силах зберігати все різноманіття існуючих пристроїв. Достатньо мати один із пристроїв, що ми з багатьох причин приймаємо за еталон на сьогоднішній день.
Основне, у чому ми переконалися: пристрій готовий для читання і як і раніше залишається найбільш доступним на ринку електронних пристроїв для читання. Є деякі зовсім дрібні огріхи, з якими виробник продовжує працювати і не просто усувати, а шукає рішення, яке буде максимально зручним і логічним для майбутніх користувачів. Пристрій повинен бути простим, вузькопрофільним і максимально зручним.
Ми також не розглядали в даному тесті можливості аудіо програвання. Просто тому, що нам це не цікаво і немає особливого бажання створювати конкурента Apple iPod.
На сьогоднішній день ORSiO маркується написом «Зроблено в Тайвані», а російські розробники - це частина проекту ORSiO, їм за це платять грошима і любов'ю споживача.

Як і раніше, дивують перші відчуття: здається, що екран сенсорний - за рахунок великих іконок в головному меню.
Насамперед ми перевірили білизну екрану і роботу акумуляторів. Розповімо про білизну в окремому розділі, а от акумулятором займемося зараз.
На початку тестування на пристрої стояла прошивка 1.0.8. Пристрій заряджався всю ніч. Два дні пролежав і на третьому показувало вже 2 поділки в заряді. Цього залишку вистачило на 2 дні читання, хоча чесно скажемо, що не дочекалися повідомлення про «повністю розряджений пристрій». Цілком могла бути помилка індикації.
На другому кроці прошивка була змінена на версію 1.0.11, в якій замість “режиму сну” використовувалося повне вимкнення. У цьому випадку акумулятор розряджався тільки під час читання, а ми витрачали небагато часу на включення пристрою.
З прошивкою 1.0.11 пристрій пропрацював набагато більше тижня. Хоча, за нашими мірками цього мало. Є підозра, що це через акумулятор, а не програмне забезпечення. Можливо, повторюється давня історія з LBook. «Рідні» акумулятори місткі, але швидко розряджаються. Може, як у випадку з LBook, є сенс замінити акумулятор в ORSiO, але для цього знадобиться акумулятор Nokia і купа проводів-роз'ємів. Операція не складна, але в наш час проблематична.
Проблема акумулятора, мабуть єдина, яка кинулася нам в очі, бо з іншими функціями все набагато краще.
До проблем, що залишилися, у нас виникли лише рекомендаційні побажання. Наприклад, як і раніше немає індикації заряду. Мається на увазі, що курсор мишки на значок акумулятора не має індикатора, який б демонстрував нам, що йде процес зарядки. Тому процес можна контролювати лише за кольором діода на корпусі пристрою. Червоний, природно, - це заряд.
Написи на упаковці повністю російською мовою.
Всередині упаковки знаходиться сам пристрій і все найнеобхідніше для початку читання.
Знак ORSiO тепер красується на всьому. На найкращому в світі чохлі для читання, який належить ORSiO, тепер красується кілька тиснених логотипів. Чохол кращий хоча б з тієї причини, що його робили для читача, а не для пристрою. Чохол дозволяє легко тримати його, кидати ORSiO в сумку з іншими речами, а найголовніше, що у чохла є відкидна ніжка, яка дозволяє пристрою стояти на столі (як колись у школі підручник стояв на спеціальній підставці для читання ). Чохол використовувався майже 2 тижні і залишив найкращі враження.
Напевно, ще раз слід уточнити, що пристрій тонкий і легкий. Має прогумоване покриття. Набір кнопок розташований з обидвох сторін пристрою, для читання, використовується всього одна універсальна кнопка, з її допомогою можна гортати і збільшувати шрифт.
Минулого разу ми рекомендували функції збільшення шрифту перевести на бічні клавіші, але їх місце розташування залишилося незмінним.
Перший час навіть виникла невеличка плутанина - в який бік натискати клавіші, щоб сторінки перегорталися, а не збільшувалися шрифти. У розмірі шрифту є 3 або 4 позиції (точно так і не встановили - немає індикації розміру використовуваного шрифту).
Є дрібний, середній, великий розмір шрифту. Комфортно було читати на середньому розмірі і на великому. Великий дозволяє з легкістю читати в транспорті або погано освітленому приміщенні.
Велике досягнення розробника - змусити екран чудово працювати. Цьому присвячена окрема глава нашого огляду. Візуально і суб'єктивно, екран став біліший і шрифт більш контрастний.
E-Ink дисплей
Дисплей - найбільш важлива частина пристрою для читання. Якість екрана безпосередньо пов'язана з комфортом під час читання. Можна деколи знехтувати особливостями програмної частини, тому як прошивку є шанс замінити, а екран залишиться таким, яким він є.
У минулій статті, коли розглядався прототип ORSiO b712, було відзначено, що E-Ink дисплей може бути різним за відтінком підкладки і насиченості чорного кольору. Як ми вказали - максимальне значення, в більшості випадків, залежить від програмістів, які розробляють прошивку. І розробники ORSiO b721 зробили великий крок вперед під час доопрацювання програмного забезпечення.
На ілюстраціях нижче видно колосальну різницю між прототипом і тим пристроєм, який надійшов у магазини. Екран ORSiO порівнювали з Sony Reader 505 і як бачите, різниця практично малопомітна в результаті, а якщо враховувати, що шрифт в ORSiO темніший, ніж у Sony Reader, то програмісти ORSiO явно заслужили похвали, хоча б за комфортне читання і за почуття гордості від володіння таким пристроєм.
Якщо порівняти два пристрої, що лежать поруч, то здасться що екран ORSiO біліший, за рахунок контрастності шрифту, а у вимкненому стані різниці практично не видно.
У прототипі спостерігалося досить багато "сміття", яке залишає після себе текст після гортання сторінки. Він знижував білизну екрану. У більшості випадків цю проблему також усунуто у новій версії ORSiO b721. Екран став чистіший та біліший. Виключенням є тільки повнорозмірні ілюстрації, які довго залишалися на дисплеї.
На ілюстрації знову ж таки видно, але вже крихітну різницю ORSiO з екраном Sony, на відміну від того, що ми спостерігали в прототипі.
Думка потенційних споживачів
Типова думка про пристрій
• Тонкий корпус
• Читає книги у форматі FB2, навіть упаковані в ZIP
• Пристрій не ковзає в руках
• Чохол візуально збільшує розміри читалки, але дуже зручний за рахунок відкидної ніжки.
• Карта на 2Гб в комплекті.
• Вбудована пам'ять на 64Мб
• Незручне розташування кнопки «Повернення».
Засмутила повна відсутність «книжкової полиці», але втішало те, що можна без обмежень і повноцінно пересуватися по дереву файлової системи.
Переваги [+]
• Витончений, тонкий і легкий пристрій.
• Низька ціна.
• Підходить для читання художньої літератури. Не потрібна конвертація з формату FB2. Не потрібно розпаковувати FB2. У комплекті йде карта оплати ЛітРес: можна відразу купити книгу і почати використовувати пристрій. Шлях до читання дуже короткий: купити готову книгу в FB2 форматі, скопіювати на карту SD, читати.
• Нам приємно повідомити, що на відміну від конкурентів, у ORSiO є поняття про типографіку: текст не просто розташований від краю до краю екрану, він враховує, що повинні бути поля, але не дозволяє внести зміни до типографіки.
• Є індикація сторінок, годинник.
• Високий контраст між текстом і фоном, що компенсує умовний недолік білизни.
• На екрані можливо прочитати навіть найменший розмір шрифту, що говорить про високу якість виготовлення шрифтів.
• Безумовно гарний чохол зі зручною відкидною ніжкою.
Нейтрально [?]
• Пристрій використовує один тип шрифту.
• Блимає логотип при гортанні, затуляючи собою індикатор годинника. Ми так і не вирішили - це зручно, чи все ж таки заважає. Швидше за все, це зайва деталь - затуляти годинник логотипом. Годинники потрібні для того, щоб на них подивитися, а не для того, щоб «постаратися встигнути» глянути. Це не є недолік, але до цього доведеться звикати.
• Інтерфейс не повністю російською мовою. Оновлення прошивки лише англійською.
Недоліки [-]
• Не кожен USB дріт підходить для підключення через глибоке розташування роз'єму USB.
• Немає індикації розміру шрифту (умовно 3 градації розміру).
• Немає переносів слів.
• У статусному рядку використовується ім'я файлу, а не назва книги (перевіряли на форматі FB2).
• Перегортання джойстиком вгору і вниз, замість ліворуч і праворуч.
• Збільшення шрифту на джойстику, а не на кнопках «+» і «-»
• Відображення файлів з точками на початку імені.
• У списку книг відображаються імена файлів, а не назви книг.
• Малий час роботи від акумулятора.

Для кого цей пристрій?
Хоча передбачувана ціна на пристрій трішки зросла, тим не менше ORSiO b721 залишається найдоступнішим пристроєм для читання. Різниця в ціні, на жаль, не дає вичерпних переваг і буде примушувати споживача думати перед вітриною магазину, що ж купити?
Ми боїмося, що якщо спрацює ефект «заплатити трохи дорожче, одержати все відразу», то вибір буде не на користь ORSiO (якщо на одній полиці будуть конкуренти).
Назвати пристрій молодіжним поки складно, але якщо врахувати, що основний читач старше 35 років, то особливої необхідності дотримуватися низької ціни на пристрій немає необхідності. Молоде покоління можна буде залучити до покупки при зниженні ціни. Це цілком можна зробити у вигляді тимчасової акції.
ORSiO b721 можна позиціонувати як мобільний, легкий, компактний, книжковий і нарешті ємний, в книжковому сенсі, пристрій.
Як показує практика, пристрій гідно виконує свою головну функцію - читання. Підтримується більшість популярних форматів: якщо книга купляється чи копіюється з зовнішнього джерела, читачеві з набитою рукою вистачить FB2 на всі випадки життя, а для «швидких книг» цілком підійде ТХТ.
Пристрій можна використовувати в будь-якій обстановці і в будь-який час дня як звичайну книгу. З тими ж обмеженнями і з тими ж перевагами. Однак паперова книга однозначно спасує перед винятковою можливістю електронної книги змінювати розмір шрифту.
ORSiO динамічно розвивається і ми будемо з нетерпінням чекати нових моделей з меншим і більшим за розміром екраном. І напевно скоро заговоримо про «сімейство пристроїв» під брендом ORSiO. Поки ж є страшне спонтанне бажання зрадити своєму Sony Reader і придбати ORSiO b721. Різдво?
Підтримувані формати
Книги: HTML, TXT, FB2, RTF, DjVu
Книги перерахованих форматів можна читати в архівах: ZIP
Зображення: JPG, PNG
Аудіо файли: MP3
Технічні характеристики
Розміри: 188х118х8, 5 мм
Вага: 176 г
Гарантія: 12 місяців
Екран: 6 "E-Ink
Роздільна здатність: 600 × 800
Мова інтерфейсу: Російська
Підключення до ПК: USB 2.0
Операційна система: LINUX 2.4.18
Акумулятор: Li-ion 1000 мА / ч
Тривалість роботи: 4 дні на прошивці 1.0.8 і більше тижня на 1.0.11
Процесор: Samsung S3C2410 ARM920T 200
Пам'ять: зовнішня SD карта 2 Гб і внутрішня пам'ять 64 Мб
Комплектація: електронна книга ORSiO, інструкція (RUS), шкіряний чохол, навушники (2.5 мм jack), USB-кабель для синхронізації з комп'ютером, мережевий адаптер живлення, карта SD (Secure Digital) 2 GB, гарантійний талон сервісного центру (12 міс. ).

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика