You are hereБлоґи / блог IRUSKA

блог IRUSKA


Рішення проблеми читання книг в форматах DjVu та PDF на читалках з маленькими екранами

Ні для кого не секрет, що багато моделей читалок через нестачу потужності процесора не вміють нормально працювати з книгами в форматі PDF і DJVU. Алгоритм reflow часто поводиться неадекватно, а часто взагалі доступна лише можливість дискретного масштабування, толку від якої небагато - в абсолютній більшості випадків або збільшує недостатньо, або навпаки з'являється горизонтальна прокрутка, що вже взагалі нікуди не годиться. Також нерідкі прояви артефактів інтерполяції і спотворення пропорцій. До того ж, DJVU в принципі не підтримується багатьма пристроями, зокрема, наскільки я знаю, Kindle за замовчуванням не вміє з ним працювати. У той же час, велика частина літератури (принаймні, технічної) як в легальних джерелах, так і в альтернативних пропонується саме в PDF і DJVU.
Рішення, по суті своїй, може бути лише одне - купити iPad обробити файл на ПК і вже в обробленому вигляді залити в «дурну» читалку. На цю тему є багато статей в інтернеті та всі зводяться до того, що книжку потрібно конвертувати в растровий ландшафтний PDF з обрізаними полями. Рішення на цю тему теж є, але вони мене не влаштували з різних об'єктивних і не дуже об'єктивних причин.
Насправді, я не відразу прийшла до варіанту перетворення в PDF. Спочатку я перетворювала просто в PNG-слайди розміром 800х600. Підхід працює, але по-перше незручно використовувати книгу, що складається з тисяч слайдів, по-друге моя читалка не вміє запам'ятовувати, на якому слайді зупинився користувач. Зате, теоретично, книгу у вигляді картинок-слайдів можна читати навіть на портативних DVD-плеєрах, цифрових фоторамках, китайських портативних консолях і плеєрах і тому подібних пристроях.

Огляд електронної книги Lexand LE-116

Нещодавно я стала володарем електронної книжки Lexand LE-116.
Дозвольте представити Вашій увазі огляд цього «пристрою для читання електронних книг», як його іменує виробник.
Комплектація - надлишкова. Обкладинка зручна, має затискачі для фіксації книги, магнітну застібку. Книгу зручно тримати як в обкладинці, так і без неї, легко управляти як однією рукою, так і двома, можна користуватися як правші, так і шульзі, принципових незручностей не буде відчувати ні той, ні інший. Можна налаштувати комфортний для читання шрифт, здійснювати перехід за номером сторінок за допомогою фізичних клавіш, для першого існує клавіша "М" (Меню), для другого - стрілки "вправо" і "вліво". До слова, клавіша "М" в деяких пунктах грає роль ентерит, а при тривалому натисканні стрілки з'являється рядок прогресу, по якій можна здійснювати навігацію по сторінках. "Меню = Ентер" - до цього треба просто звикнути, що, втім, займає зовсім небагато часу.
Вбудована пам'ять пристрою становить 4Гб, можна розширювати картами пам'яті. Слот для карти пам'яті не прикритий заглушкою, карта просто вставляється до характерного клацання, аналогічно виймається - легким натисканням всередину, карта висувається з слота. Якщо книга вставлена ​​в обкладинку, то нижній з двох бічних кріплень якраз перекриває слот карти пам'яті - випадково не вискочить і не загубиться.
Екран сенсорний резистивний, стилус можна використовувати, а можна обійтися і без нього.
Стилус може знадобитися для введення заміток, набору цифр при переході по сторінках. Особисто я чудово обходжуся без його використання, тому читаю частіше в дорозі і мені ліньки його діставати. Щодо самого сенсора, суб'єктивно мені здалося, що він не дуже чітко реагує на натискання, пізніше я з'ясувала, що це було через неправильне калібрування екрану, після калібрування проблем не відчувала. Чи потрібен сенсорний екран в даній моделі - досить суттєве питання. На мій погляд, з ним зручніше, але й без нього цілком можна було обійтися. Є - і добре.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика