You are hereБлоґи / блог Marija Kukhar

блог Marija Kukhar


Електронна бібліотека Максима Мошкова

Бібліотека Максима Мошкова - російськомовна електронна бібліотека в Інтернеті, одна з перших і найбільш відомих.
Історія бібліотеки
Заснована та підтримується з листопада 1994 Максимом Мошковим. Поповнюється головним чином зусиллями користувачів Інтернету, що присилають до бібліотеки оцифровані ними тексти. Такий спосіб комплектування забезпечує "Бібліотеці Мошкова" широку і в ряді випадків досить оперативну пополняемость, хоча і позначається в деяких випадках негативно (помилками, пропусками) на якості текстів і призводить до проблем з авторськими правами. З 1994 року дизайн так і не змінювався. Як пояснює Мошков, у нього абсолютно відсутні художній смак та ідеї щодо зміни дизайну. У той же час його турбує, щоб сайт одночасно виглядав красиво в різних браузерах і був зручний у використанні по повільних каналах зв'язку. Як наслідок, "сірий кошмар", який читач бачить на lib.ru - єдиний варіант, який влаштовує Мошкова.
16 липня 2007 ряд російських ЗМІ повідомив про те, що інтернет-портал зазнав DDoS-атаці. Про це повідомив і Максим Мошков у своєму блозі. Атака на портал почалася вночі 15 липня. Величезна кількість запитів з розподіленої мережі комп'ютерів, які, швидше за все, були заражені вірусом, призвело до збільшення вхідного трафіку порталу більш ніж до 100 мегабіт в секунду, що призвело до непрацездатності сайту 15 липня. За лічені дні функціональність сайту була відновлена, але працював він нестабільно.
Структура
Основний розділ містить оцифровані твори, надіслані користувачами. Виділено розділ для вільної самостійної публікації своїх літературних текстів "Журнал" Самвидав "", аналогічний проект для публікації музичних творів "Музичний хостинг", проект "Закордон" для подорожніх нотаток і вражень про життя за межами Росії, проект " Військова література "і кілька інших спеціальних проектів.

Як знайти електронну книгу?


Серед любителів читання все частіше виникають суперечки про місце електронної книги в нашому житті. Хтось навіть вважає, що незабаром вона витіснить із прилавків магазинів свою попередницю - книгу паперову. Однак деякі електронні книги не так просто знайти.
Інструкція
1. Перше, куди варто поїхати в пошуках електронного чтива - це спеціальні безкоштовні бібліотеки, яких досить багато в мережі. Найвідоміша з них - це, мабуть, бібліотека Машкова. Шукати книжки на таких ресурсах дуже зручно. Ви можете задати пошук за автором твору, назві чи епохи, в яку воно було написано. Навіть якщо ви трохи неточно ввели назву твору, то, швидше за все, будь-який пошуковик відшукає вам потрібну книжку за співпадаючими словами.
2. Спробуйте відвідати офіційний сайт письменника. Найчастіше, на сторінках таких сайтів викладаються електронні версії всіх викладених творів автора.
3. Якщо не вдалося розшукати потрібну книжку у вільному доступі, зверніться до платних сервісів. Велика частина з них працює за принципом інтернет-магазину. Ви кладете у кошик вподобану книгу, після чого отримуєте рахунок, який треба оплатити. Після оплати рахунку ви або отримуєте свій екземпляр по електронній пошті, або отримуєте доступ до заслання для скачування.
4. Поступово електронні книги стали з'являтися і на прилавках магазинів. Можете пройтися по книгарнях свого міста і уважно вивчити стійки з дисками. Найчастіше, там представлений досить широкий асортимент електронних та аудіо-книг.
5. У деяких державних бібліотеках почали з'являтися власні архіви з електронними книгами. Мабуть, саме в класичній бібліотеці з електронним каталогом ви маєте найбільше шансів розшукати цікавить вас рідкісну електронну книгу. Як правило, в інтернеті досить складно завантажувати наукову літературу та сучасні підручники. Багато авторів відмовляються викладати їх в інтернет, надаючи електронні копії своїх творів тільки бібліотекам.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика