You are hereБлоґи / блог Матієшин Любов

блог Матієшин Любов


Електронна книга Digma e601 : плюси і мінуси

Отже, перед вами огляд досить нової електронної книги Digma e601. Традиційно почнемо з технічних характеристик, зробимо в їх відношенні пару коментарів (порівняємо ДІГМА е601 з іншими пристроями для читання книг) і закінчимо відгуками користувачів (узагальненими думками, висловлюваннями щодо плюсів і мінусів моделі).
Що ж собою являє Digma e601 ?

Екран.
Традиційний e - ink, 16 градацій сірого, розміри - як у більшості інших е - буків: діагональ 6 дюймів, кількість пікселів - 600x800 .

Формати.
Їх цілком достатньо. Текстові: TXT, PDF, fb2, ePub, DjVu, RTF. Аудіо ( музичні): MP3 Графічні ( картинки) : JPEG, BMP, TIFF, GIF, PNG.
Необхідно відзначити також підтримку зіп-архівів: завдяки цьому економиться місце і зручніше працювати з книгою - в багатьох електронних бібліотеках файли фб2 запаковані в архіви.

Пам'ять.
Вбудована пам'ять знову-ж досить поширеного, можна сказати, класичного розміру - 2 гігабайти. Розширюється SD - картою об'ємом до 32 ГБ.

Акумулятор.
Підзаряджається як від комп'ютера, так і від мережі через адаптер. Відповідно до технічної документації, заряд тримає довго - 14 000 перегортань (порівняйте, наприклад, з Sony PRS- 350 Pocket Edition, чий невеликий екран споживає менше енергії, але витримує без "дозаправки" "всього" 10 000 перегортань (це теж дуже пристойно) .

Додаткові функції.
Тільки FM-радіо. Wi-Fi або 3G відсутні, немає і клавіатури або підсвічування.

Що в результаті?
У результаті, виходить, що Digma e601 - досить традиційний букрідер, без особливих наворотів, (якщо не брати до уваги вміння працювати з архівами). Судячи з характеристик (у першу чергу тривалості роботи) - непогана робоча машина.
Ціна приблизно в районі 5000 - 5400 - цілком відповідає функціям, хоча, приблизно те ж можна знайти і дешевше рублів на 500, наприклад, це Gmini MagicBook M61P (причому з pearl - екраном).

А що кажуть користувачі? Чи варто брати цю модель? Які у неї плюси і мінуси?
Плюси:
• зручний чохол і карта пам'яті в комплекті (ось і пояснення " зайвим" 500 рублям ) ;
• хороша збірка і дизайн;
• просте зручне меню, інтуїтивно зрозуміле навіть початківцю.
Мінуси:
• деколи проблеми з перегортанням;
• деякі формати і великі файли відкриваються з працею;
• екран непоганий , але сіруватий ;
• батарея працює менше заявлених 14 000 сторінок.
Вердикт: нормальний бюджетний варіант в хорошій комплектації, ймовірно, з невеликими огріхами в прошивці (усувається оновленням).
Як правильно підказують в коментарях, у цієї ДІГМА є також більш нова модифікація з екраном Pearl, тобто виготовлена за більш сучасною технологією. Що найдивніше, ціна практично на тому ж рівні зі старою моделлю - так що, якщо вирішили брати, шукайте модель з дисплеєм на основі нової технології.

Електронні книги від компанії Sony

Один з найбільш відомих виробників електронних книг - це фірма Sony Corporation. Японсько-американська транснаціональна корпорація випускає величезну кількість продукції, і букрідери виробництва Sony - тільки незначна її частина. Зате частка ринку електронних читалок цією фірмою захоплена чимала.
Розглянемо головні особливості читалок цієї компанії.
Пристрої серії Sony Reader - це, можна сказати, піонери ринку електронних читалок. Sony Reader Portable Reader System 500 з'явилася на самій зорі розвитку технології e - ink - в 2006 році. Звичайно, досить важко охопити всю лінійку моделей, навіть і східних у своїй основі, але для цієї компанії загальні характеристики електронних книг виявляються напрочуд легко.
З плюсів:
• красивий, а головне цілком функціональний дизайн (деякі рідери інших виробників грішать огидною системою навігації - тут такого немає);
• зручний і міцний корпус;
• зазвичай якісні, контрастні і цілком приємні для зору дисплеї;
Однак і недоліків чимало. Практично всі користувачі ( особливо старих, найбільш поширених моделей) скаржаться на:
• недостатньо якісне програмне забезпечення (немає можливості зручно управляти колекціями книг) - проблема, втім , вирішується встановленням додаткових програм;
• підтримка не всіх форматів ("за бортом" часто залишається найбільш поширений формат FB2);
• проблеми зі стабільністю програмного забезпечення, особливо при великому завантаженні файлами;
• відсутність підтримки кирилиці;
• величезні проблеми з гарантійним обслуговуванням і техпідтримкою, оновленням програм;
• висока ціна.
Тим не менше, потрібно відзначити, що найбільш сучасні моделі відрізняються істотними доопрацюваннями і, наприклад, Sony Book Reader PRS - 700, має ряд особливих "фішок" на зразок сенсорного екрана.

Які моделі електронних книг дозволяють виділяти текст?

Часто задають цікаві питання щодо функціоналу електронних книг. Наприклад, чи є електронні книги з функцією виділення тексту і збереження цих виділень і які моделі найкращі?
По-перше, потрібно відзначити, що практично у всіх букрідерах є можливість залишити закладку на потрібній сторінці. Так як екран у читалки відносно невеликий, то знайти на сторінці, для якої створена закладка потрібний текст досить просто.
По-друге, електронні книги, де реалізована функція саме виділення тексту, дійсно існують. Насамперед, це лінійка рідерів від компанії Sony (серія RPS). Також подібні можливості надають і інші виробники, наприклад, Onyx Boox. В оновленій версії програмного забезпечення для ebook Onyx Boox A60 (і, природно, Onyx Boox A60 pearl - досить гідна і недорога модель з сучасним екраном) є програми для читання, що дозволяють виділяти маркером ділянки тексту - при читанні форматів pdf, djvu, а також EPUB.
Таким чином, можна читати і позначати, маркувати практично будь-яку книгу: у перших двох форматах є безліч технічної та навчальної літератури, у другому - художньої (крім того, в epub легко сконвертовувати fb2.
Нарешті відзначимо, що є ще одна можливість. А саме - складні і досить дорогі букридери з TFT- дисплеєм. ТФТ – пристрої більше підходять для перегляду відеороликів і саме віднесення їх до пристроїв для читання електронних книг досить сумнівно (очі від LCD- екрану втомлюються таки більше, ніж від e – ink.
Так от. Складні TFT -пристрої, наприклад, такі моделі, як PocketBook IQ 701 або Archos 70b створюються під управлінням відкритої операційної системи Android. А це означає практично нескінченну розширюваність і збільшення функціоналу - над розробкою додатків трудяться тисячі незалежних програмістів. Так що проблеми з тим , щоб відзначити частину тексту тут бути не повинно.
Вдалого вибору!

Вибір ebook: деякі секрети

Тема вибору ebook відноситься до розряду вічних. Отже, що обов'язково потрібно зробити в процесі підбору потрібної моделі читалки?
Дизайн пристрою, комбіновка клавіш і їх особливості. Звучить трохи дивно, але насправді тут йдеться про звичайні і практичні речі. Чи не головне в зручності використання ebook - це те, наскільки легко і приємно натискати на клавіші. Наприклад, в електронній книзі Iriver Story вельми елегантний дизайн. Зате клавіші дуже незручні, хоч їх і цілих шість штук. Одні просто не розраховані на часті натискання, інші вимагають немаленького зусилля - а не всі ж мають потужні пальці? Таких дрібниць дуже багато. Тому, вибираючи букрідер, обов'язково протестуйте якість навігації.

Позадавайте собі такі питання:
• Зручно?
• Чи не втомляться пальці після сотні сторінок?
• Кнопки досить великі?
• Чи не повилітають вони через місяць інтенсивного використання?
Друге, на що слід звернути увагу - це якість софта, прошивки електронної книги. Для користувача дана характеристика проявляється насамперед у тому, чи може ебук на льоту відтворювати найбільш поширені формати.Так, безумовно, кожна сучасна електронна книжка може похвалитися мало не десятком підтримуваних форматів, починаючи від txt і закінчуючи FB2. Ось тільки не завжди варто вірити описам. Можливі проблеми з назвами файлів, їх розміром, наявністю або відсутністю в них картинок, кодуваннями і так далі.
Що робити? Все дуже просто. Візьміть в магазин на флешці десяток електронних документів з джерел, звідки ви і згодом маєте намір їх отримувати. Це може бути електронна бібліотека в мережі або іншие подібне сховище. Протестуйте книгу зі своїми файлами - можливо, дізнаєтеся багато цікавого.
Третій не очевидний тест для читалки - це перевірка відображення картинок. Так, це не так важливо, як читання текстів, однак, багато користувачів (особливо діти) люблять переглядати на пристрої комікси. Далеко не всі моделі справляються з цим завданням, навіть якщо підтримка графічних файлів офіційно заявлена.
Четвертий пункт програми - це просто читання протягом десяти - п'ятнадцяти хвилин. Так-так. Нічого соромитися. Попросіть у консультанта можливості протестувати ебук в реальному режимі, так би мовити. Справа в тому, що незважаючи на якість, з якою випускається більшість моделей букрідерів, оснащених екраном на електронних чорнилах, все ж можливі негативні впливи на очі. Всі люди різні, у всіх є індивідуальні особливості. Можливо екран саме цієї читалки не підходить до саме вашим очам? Варто перевірити, чи не так?

Вдалого вибору та корисної покупки!

Як правильно вибрати букрідер ( ebook reader )?

Як вибрати якісний пристрій для читання електронних книг? Таке питання особливо часто задають бажаючі вперше придбати ebook. Тема дійсно важлива, тому розберемо її детально і грунтовно.

Перший і чи не найважливіший крок у виборі читалки - це чітко визначитися з такими питаннями, як:
а) навіщо вам потрібен ebook reader? (у подарунок другові / ворогові, для читання вузівських підручників, для читання художньої літератури);
б) як і де ви будете його використовувати? (у транспорті, вдома на дивані під торшером, в іншому місці);
в) що стосовно зору? ( є проблеми / поки немає проблем).
На основі цих (і подібних їм) питань ви формуєте власне уявлення про ідеальний для вас букрідер. Тобто перед тим, як податися в магазин, ви вже приблизно повинні уявляти, які параметри і технічні характеристики для вас пріоритетні. Власне, основний список цих критеріїв, на основі яких ми вибираємо букридер, такий:
• розмір екрану
• спосіб зарядки
• змінність акумуляторів
• розмір карти пам'яті
• підтримувані формати
• вологостійкість, надійність
• вага і розміри
• підсвічування
• параметри і якість екрану
• ціна
• додаткові функції начебто виходу в Інтернет, плеєра, ігор.
Передбачити все різноманіття можливих варіантів важко. Розберемо просто один приклад. Припустимо, ви хочете подарувати bookreader другу, який проводить багато часу у відрядженнях. Що для вас буде пріоритетом? Правильно, не дуже великі розміри пристрою, його надійність (мінімальна стійкість до ударів, пилу, вологи), хороший чохол в комплекті, можливість зарядки не тільки від ПК, а й від розетки, легка зміна акумуляторів, мала витрата енергії; ціна - залежно від того, як ви цінуєте друга. Загальний принцип зрозумілий, переходимо до другого кроку.
Крок другий. На що звертати увагу крім відповідності продуманим заздалегідь критеріям? Насамперед, на загальну зручність управління. Зрозуміло, вона для кожного індивідуальна, проте навіть купуючи книгу не для себе, варто як слід повозитися з кількома букрідерами, перегортаючи сторінки, тримаючи його в руках різним чином. В ідеалі пристрій повинен добре лягати в руку і натискання кнопок бути зручним. Це насправді досить важливий момент, особливо, якщо ви будете читати не від випадку до випадку, а по кілька годин поспіль. Цілком аналогічно протестуйте книгу на зручність для очей. Зверніть увагу на підтримування шрифтів і їх розміри. Ознайомтеся з гарантійними зобов'язаннями фірми, яка пропонує пристрій. Зрозуміло, що тут краще вибирати брендові моделі. Як правило , ebook reader хорошої компанії має і непоганий вбудований софт, який працюватиме без особливих проблем. Втім, питання відмінностей між продукцією компаній - це особлива розмова, про це ми поговоримо окремо. Уцілому і вся ця стаття - лише введення в досить складний, що має безліч нюансів вибору електронної читалки, процес.

Успішної покупки!

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика