You are hereБлоґи / блог Nadiia Guchko

блог Nadiia Guchko


Що таке електронна книга?

Електронна книга є електронним матеріалом, призначеним для читання як на настільному, так і портативному комп’ютері, або на спеціальному переносному пристрої.

Електронні книги…Мобільні: Електронні книги високо мобільні. Вони мобільні в тій мірі, в якій повинні бути мобільні в сучасному світі ви. Однак замість того, щоб носити книги всюди за собою, вони будуть зберігатися у вашому комп’ютері.
Прості в зберіганні: На вашому жорсткому диску можна розмістити десятки романів. Насправді, ви можете створити на своєму комп’ютері справжню віртуальну бібліотеку.
Їх легко тримати і в них легко перевертати сторінки: Звертатися до друкарських видань інколи буває досить складно. Постійно тримати книгу відкритою і прикладати зусилля, щоб перевертати сторінки, для багатьох зосереджених читачів є неприємною роботою. Якщо поводження з книгою для вас є складним заняттям, якого ви б з радістю уникли, електронні романи відкриють вам абсолютно новий світ читання.
Для людей з обмеженими фізичними можливостями комп’ютер є просто необхідним інструментом в житті. Оскільки є книги в форматі html. Їх ви можете перевертати сторінки за допомогою мишки або трэкбола, а не пальцями. Читання електронної книги стає не просто можливим, але і дуже комфортним.
Універсальний формат: Е-Книги, які представлені в форматі PDF, можна переглядати за допомогою всіх операційних систем (windows, Macintosh, Unix, Linux).
Якщо ви ділова людина і проводите багато часу в повітрі, ви, ймовірно, возите з собою ваш портативний комп’ютер. Після того, як ви закінчите друкувати текст вашого видатного виступу, відкрийте вашу електронну книгу і насолоджуйтеся читанням решту польоту.Навіть, якщо у вас немає портативного комп’ютера (багато хто з нас його не мають), читання книги з екрана комп’ютера може бути більш стимулюючим, ніж читання звичайної друкарської книги. Ваші руки вільні, вашим очам не доводиться вдивлятися в текст, щоб розрізнити дрібний шрифт, ваша шия не зігнена і розум сприймає все більш жваво.

Електронні книги - книги майбутнього. Ми напевно завжди будемо мати книги, друковані на папері або чомусь подібному до паперу, однак електронні книги, на відміну від традиційних, екологічно чисті. Їх по праву можна назвати книгами майбутнього.
Встановити електронну книгу на ваш комп’ютер дуже просто. Вам треба лише завантажити книгу і двічі клацнути мишкою, щоб вивести книгу на екран комп’ютера

Як прочитати електронну книгу?

Електронна книга складається з двох основних частин. Одна з них - власне файл, який включає її оригінальний зміст. Інша частина це програма e-book reader, яка дозволяє читати файл даної книги.
Найбільш пошиленим є формат pdf. Щоб прочитати електронну книгу в форматі pdf, необхідно завантажити сам файл, а до нього необхідно встановити на ваш комп’ютер програму e-book reader. Цією програмою є безкоштовна програма Acrobat Reader.
Програма ebook reader це програма, яку необхідно встановити на ваш комп’ютер, щоб через неї запустити електронну книгу з метою подальшого читання. Іншими словами, щоб прочитати вашу електронну книгу, ви повинні мати програму e-book reader, яка б відповідала формату вашої електронної книги. Наприклад, якщо ви хочете прочитати книгу в форматі Microsoft Reader, ви повинні мати програму Microsoft Reader, а якщо вам зручніше читати в програмі Acrobat Reader, тоді вам на комп’ютер потрібно встановити програму Acrobat Reader.
Також е-книги є в форматі exe, chm, lit, txt, html, epub, fb2, isilo, prc (Palm), rb, rtf, DjVu …
Опис форматів е-книг:
.exe - формат, представляє собою спеціальний самораспаковуючий файл, не потребує нікакої програми для відкиття. Тобто, скачавши файл в такому форматі, вам не треба буде ніякої специальної програми для читання.
.pdf - читається програмою Adobe Acrobat Reader. Самий поширений формат, який читається в кожній операційній системі.
.ехе не потребує зовнішньої програми для читання. У ній вже закладено все що необхідно. Перевагою є те що на е-книгу цього формату можна накласти захист. Недоліком - читається в основному в операційні системі Windows.
.DjVu (вимовляється «дежавю́», від франц. déjà vu — вже побачене) — технологія стискання зображеннь, розроблена спеціально для розповсюдження сканованих документів — книг, перш за все математичних, журналів та іншого — в інтернеті. DjVu інколи називають «тексто-графичним» форматом.
.txt – це стандартний текстовий файл. Більша частина форматування буде втрачена. Цей формат файлу читається без спеціальних переглядачів. Для його зчитування можна використати стандартний Блокнот ( Notepad ) .
.rtf – текст з форматуванням, який зручний для читання на комп`ютері та роздрукування. Для його зчитування можна використати Microsoft Word або стандартний додаток WordPad.
.htm – гіпертекст. Може бути відкрита будь-яким браузером, а також безліччю читалок та редакторів.
.chm - формат довідки ОС Windows. Читається і цій оперційній системі, або в іншій використовуючи програму читач (reader), або конвертер цього формату.
lit - читається програмою MS Reader.
java - Java-книги для читання на мобільному телефоні. Підтримуються всі моделі телефонів, що працюють з Java. За форматуванням аналогічно TXT. Перед купівлею чи завантаженням книги в форматі Java обов`язково впевнитись, що на Ваш телефон можна записати книгу та вона буде ним читатись.
.fb2 — Fiction Book відкритий формат на основі XML з розподіленням на глави, читається програмою Haali Reader, Cool Reader та багатьма іншими. Формат дуже зручний для читання, як на комп`ютері, так і на КПК.
.rb – книги для спеціалізованих пристроїв Rocket e-book/REB1100.
.doc.prc – документи для читання на Palm (та інших пристроїв, які розуміють Mobi Pocket).
isilo - формат для Mac OS.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика