You are hereБлоґи / блог Надія Курка

блог Надія Курка


Які недоліки перших електронних книг - NuvoMedia Rocket eBook і SoftBook reader?

Які недоліки перших електронних книг - NuvoMedia Rocket eBook і SoftBook reader?

У SoftBook reader, який за розмірами нагадує середню книгу у твердій палітурці, слабкою ланкою є екран: напівтоновий рідкокристалічний дисплей з роздільною здатністю 72 точки на дюйм і тими ж самими недоліками: низьким контрастом і відблисками. Дисплей «кишенькового» Rocket eBook - з роздільною здатністю 106 точок на дюйм і висококонтрастною задній підсвічуванням - зручніше, але екран 480х320 пікселів занадто малий для комфортного читання в звичному для паперових книг темпі; довжина рядків надто коротка навіть при зменшеному розмірі шрифту. (Для порівняння, читання тексту Peanut Press, завантаженого на Palm III, дратує ще більше, тому що на екрані розміром 57х67 мм міститься тільки 13 рядків тексту.)

Для гортання сторінок в електронних книгах використовуються елементи управління, схожі на смужки прокрутки. Автору більше сподобалися елементи управління SoftBook reader; вони показують поточне положення за номерами сторінок. У Rocket eBook відображаються відсотки, що, на порівнянні зі звичайними книгами, набагато менш точно і не так звично.

Електронні книги дозволяють також виконувати навігацію за допомогою функції пошуку тексту, хоча це не так корисно, як може здатися. Спроба пошуку в Random House Dictionary, який входить в комплект Rocket eBook, тут же виявила наявні обмеження. Коли ви шукаєте слово в словнику на Rocket, програма не переходить відразу до визначення слова, а починає його шукати у всіх визначеннях інших слів книги. Виявляється набагато ефективніше шукати слова в друкованій версії, завдяки алфавітній організації та словами в колонтитулах.

Ще одне обмеження - дизайн самих текстів. Як у Rocket eBook, так і в SoftBook reader використовуються текстові формати на основі HTML, які SoftBook reader відображає зручним для читання та навіть елегантним шрифтом Bookman розміром 14 пунктів. Rocket eBook відображає тексти 10-КРАПКОВИМ шрифтом Verdana. (На обох пристроях можна збільшити розміри шрифту на екрані.) Обидві електронні книги підтримують ілюстрації (напівтонові з градаціями сірого на SoftBook, чорно-білі - на Rocket). Однак перенесення не підтримується ніде, те саме можна сказати і про інші тонкощі типографіки, таких як кернінг і настроюються відстані між рядками. Текст практично стосується країв екрану, без будь-яких полів і відступів, що полегшують читання.

Деякі недоліки першого покоління електронних книг можуть бути усунені в що готується до випуску компанією Everybook моделі EB Dedicated Reader, яка відображає двохсторінковий розворот на двох кольорових екранах розміром 216х279 мм з роздільною здатністю 450 точок на дюйм. Пристрій Everybook відображає тексти в форматі PDF (Portable Document Format), точно імітує дизайн друкованих публікацій.

Основні характеристики електронних книг

Основні характеристики електронних книг

1. Розмір екрану.
Розмір екрану електронної книжки може бути в межах від 5 до 10 дюймів (12,7 – 25,4 см). Від розміру дисплея залежать загальні розміри електронних книг, тому вибирати потрібно виходячи з того, як і де Ви будете використовувати цю книгу. Якщо Ви будете читати вдома на дивані, то великий дисплей допоможе краще сприймати інформацію, а якщо Ви буде читати в транспорті чи ще десь, то велика книга може бути незручною.
Середня книга з діаметром 6-8 дюймів може бути оптимальним варіантом.
2. Тип дисплея.
Дисплеї електронних книг можуть виготовлятися із застосуванням двох різних технологій, від яких залежать і типи електронних книг. Перша з них передбачає використання електронного чорнила E-Ink, друга – рідкокристалічних елементів.
Технологія електронного чорнила E-Ink базується на тому, що весь екран розбитий на окремі мікроячейки, в яких містяться пігменти з різними зарядами. При побудові зображення одні пігменти піднімаються до верху, а інші навпаки – опускаються, в результаті чого на екрані формується потрібний текст або зображення.
Основною перевагою E-Ink є те, що в таких екранах відсутнє підсвічування і мерехтіння, в результаті чого очі читача втомлюються набагато менше. Електронні книги, що використовують цю технологію, споживають дуже мало енергії і можуть досить довго працювати в автономному режимі.
Мають E-Ink і деякі недоліки. По-перше, такі екрани не дуже стійкі до зовнішніх впливів. По-друге, у них досить великий час відгуку, що не дозволяє використовувати їх для анімації або відео.
Також більшість E-Ink екранів можуть відображати тільки градації сірих кольорів. Кольорові E-Ink досить дорого коштують і підтримують невелику кількість різних відтінків (не більше 4096), що не може бути достатнім для перегляду якісної графіки.
Рідкокристалічні екрани електронних книг побудовані за тим же принципом, що і екрани моніторів або ноутбуків. На таких екранах можуть відображатися не тільки тексти, але й різні графічні зображення і відео. Зрозуміло, що мультимедійні можливості електронної книги з РК – вище її E-Ink колеги. З іншого боку очі від РК-екрану втомлюються набагато швидше і батарея пристрою витримує не більше 6-8 годин активного користування.
Зрозумівши відмінність цих двох основних технологій можна, загалом, зрозуміти, як працює електронна книга.
При виборі порекомендуємо наступне – якщо електронна книжка Вам потрібна в основному для довгого читання текстів – вибирайте E-Ink, якщо крім текстів Ви хочете користуватися мультимедійними можливостями – купуйте пристрої з РК-дисплеями.
3. Можливості процесора і оперативної пам’яті.
Сучасні електронні книги, як і ПК, використовують процесор і пам’ять, котрі щоправда не такі продуктивні і можуть за своїми характеристиками зрівнятися з тими, що встановлені, наприклад, в медіаплеєрах.
Для процесорів основною характеристикою є частота, яка може бути від 33 до 800 Мгц, для оперативної пам’яті такою характеристикою є її об’єм, який може бути від 32 до 256 Мб.
Зрозуміло, що чим більші частота і об’єм оперативки – тим швидше буде працювати пристрій. Однак ці показники відіграють значну роль в основному для РК книг, оскільки саме від них великою мірою залежать мультимедійні можливості.
4. Об’єм накопичувальної пам’яті.
Від об’єму накопичувальної пам’яті залежить кількість інформації, яку Ви зможете розмістити в книзі. В середньому e-Book може мати від 1 до 4 Гб вбудованої пам’яті. Також для розширення пам’яті в книзі можуть розміщуватися слоти для цифрових карт пам’яті, в основному micro-SD, які допомагають не тільки збільшувати обсяг пам’яті, але й переносити інформацію з інших пристроїв.
5. Характеристики батареї.
Як і інші електронні пристрої, e-Book маю потребу в електричному живленні, яке здійснюється за допомогою акумуляторних батарей.
Основною характеристикою таких батарей є їх ємність, від якої залежить час роботи пристрою. Різні моделі електронних книг мають батареї ємністю від 1000 до 3000 міліампер/год. Чим більша ця ємність – тим краще.
Специфікою E-Ink електронних книг є те, що в них час роботи акумулятора вимірюється в кількості сторінок, які можна переглянути до повної розрядки.
Наприклад, якщо в e-Book з РК-дисплеєм акумулятор може витримати близько 6-8 годин роботи, то в E-Ink книгах акумулятор може витримати 5-8 тис. переглядів сторінок, а таку кількість сторінок Ви можете читати місяцями. Big Smile
6. Програмне забезпечення та підтримувані формати.
У нових електронних книгах все частіше встановлюють окрему операційну систему, наприклад Linux або Android. Якщо у Вас вже є досвід використання однієї з них, Ви можете вибрати e-Book саме з такою операційкою.
Також здійснюючи вибір електронної книги, зверніть увагу на те, які формати файлів підтримує ця електронна книга. Це можуть бути текстові, графічні та відеофайли.
Чим більше таких форматів – тим краще, але в обов’язковому порядку в цьому списку повинні бути такі текстові формати, як fb2, txt, djvu, html, doc і pdf.
7. Додаткові можливості.
До додаткових можливостей електронних книг можна віднести наявність:
- Відео та аудіо-програвача;
- Wi-Fi, Bluetooth і 3G;
- Роз’ємів для підключення навушників;
- USB порту;
- Сенсорного управління.
Кожна з цих додаткових можливостей дозволяє розширити функціональність електронної книги в тому чи іншому напрямку. Наприклад, сенсорна електронна книга може управлятися за допомогою дотику до її екрану, а наявність Wi-Fi дозволяє підключатися до Інтернету.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика