You are hereБлоґи / блог Natali Deshchinska

блог Natali Deshchinska


Електронні підручники гірше запам'ятовуються

У всьому світі установи освіти намагаються запровадити електронні підручники, які набагато дешевше паперових. Однак наскільки ефективно такі підручники виконують свою головну функцію? Чи зручно вивчати нові теми і запам'ятовувати інформацію з екрану «читалки»? На жаль, недавнє дослідження серед першокурсників Вашингтонського університету дає негативну відповідь. До речі, це взагалі перше дослідження з довгострокового використання електронних книг (воно тривало сім місяців).
39 першокурсників комп'ютерного факультету ( Department of Computer Science & Engineering ) у віці від 21 до 53 років отримали електронні «читалки» великого розміру Kindle DX і весь набір підручників в електронному вигляді. Через сім місяців з'ясувалося, що менше 40% студентів роблять домашню роботу з допомогою Kindle DX , а інші перейшли на паперові книжки. Проблема в тому, що Kindle погано підтримує запис нотаток «на полях», не дає можливості легкого швидкого читання і ускладнює перегляд довідкової літератури, на яку посилається текст (проти комп'ютерами та підручниками). У результаті виявилося, що ряд студентів все одно вели паперові нотатки і зберігали їх в чохлі разом з Kindle , а інші читали Kindle поруч з комп'ютером, щоб мати можливість швидкого перегляду довідкових матеріалів.
Але є й ще одна, більш серйозна проблема. Цифровий текст руйнує техніку запам'ятовування тексту, відому як когнітивні карти, коли читач використовує фізичні «підказки», такі як розташування тексту в книзі і його зовнішній вигляд, щоб швидко знайти цей текст і навіть для запам'ятовування.
Крім проблеми з когнітивними картами, все інше - чисто технічні питання, які можна вирішити з майбутнім апгрейдом Kindle , але ось що робити з віртуальністю самого носія? Ми радіємо технологічному прогресу, але що якщо наш мозок не готовий до нього? Невже дійсно паперова книга за своєю природою є більш досконалим інструментом для запам'ятовування інформації?
Схоже, що дослідники з Вашингтонського університету дали ще один козир табору луддитів. Залишається тільки сподіватися, що їх дослідження неправильне, а когнітивні карти - нічого не значуща вигадка. Інакше школам доведеться відмовитися від технологічного майбутнього і повертатися до книжки, зошити і олівців. А нам доведеться визнати сумний факт, що іноді краща технологія не є кращим рішенням.
Також читайте обговорення даної теми та новини про впровадження деяких нововведень в Україні.

Деякі конструктивні особливості iRos PD10

Пристрій iRos PD10 упакований в скромну коробку, схожу за своїм призначенням на технічну тару. Біла коробка, затягнута супер-обкладинкою з величезним логотипом і коротким перерахуванням технічних та якісних характеристик. На ній відсутня адреса сайту і зображення продукту.
У комплекті з пристроєм так само невеликий зовнішній блок живлення і диск з драйверами Windows 7 Tablet Edition. У стандартній комплектації чохол або обкладинка відсутні.
А ось виглядає сам пристрій дуже навіть пристойно. Хороший матеріал, висока якість виготовлення, роз'єми для підключення периферії. До iRos PD10 легко підключається різна комп'ютерна периферія.
Зовнішні flash накопичувачі підключаються легко. При використанні USB flash невеликого розміру або з поворотним механізмом, практично нічого не виступає за межі корпусу, тому загроза зламати роз'єм при мобільному використанні - мінімальна.
Для управління використовується всього 3 кнопки. Поза Windows дві з них використовуються як курсори. При роботі з Windows - одна працює як кнопка живлення, інша - для повернення на початковий екран і третя - Enter. У деяких програмах або умовах кнопки можуть себе вести як курсори.
Включається «чистий» пристрій протягом 20 секунд. Вихід з глибокого сну займає 12 секунд. Якщо пристрій було надіслано в сон зовсім недавно. Збільшення часу сну веде до додаткового розряду акумулятора, який в цьому пристрої зовсім не маленький (що й позначилося на остаточній вазі iRos PD10).

Огляд Lbook V3

Розробка будь-якого продукту починається з визначення сегменту ринку і відповідних вимог до пристрою. LBook зайняв свою нішу, і за популярністю не поступається в даний момент будь-якому іншому пристрою. А якщо враховувати кількість проданих примірників, то в українськомовному сегменті LBook - один з явних лідерів.

Зовнішній вигляд на прикладі останньої версії - LBook v3 Ext - є майже еталонним, похибок конструкції практично не знайдено. Заглушка не відвалюється, легко відкидається. Корпус приємний на дотик і без гострих кутів. Обкладинка зроблена з добротного, недорого матеріалу, і по тактильним відчуттям не гірше шкіряної. Не залишаються відбитки ні на корпусі, ні на обкладинці. Екран один з кращих за контрастом між літерами і білою основою.

Детальніше про Lbook V3:

lbook.ua - офіційний сайт LBook
www.slovary.ru - офіційний сайт компанії «Електронні словники»

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика