You are hereБлоґи / блог Natali20

блог Natali20


Чи є майбутнє у книг

У міру розвитку комп’ютерних технологій питання про майбутнє книги в її традиційному варіанті ставав все більш актуальним. На перших порах, коли користувачі електронних бібліотек виявлялися прив’язані на час читання до моніторів стаціонарних комп’ютерів, перевага книг, перекладених в цифровий формат, полягало в їх відносної доступності і зручності пошуку потрібної інформації.

У цьому відношенні показовим думку генерального директора ФЕБ «Російська література та фольклор». З точки зору К.В. Вігурского електронні видання економлять час читачів, які працюють з текстами, дозволяючи проводити швидкий пошук і точне копіювання певних фрагментів.

З появою мобільних пристроїв, котрі вміють відтворювати формати, використані для збереження цифрових книг, переваги такого роду видань стали очевидні для любителів читання на дозвіллі. Думка про те, що бібліотеку, що займає в паперовому вигляді декілька кімнат, можна завантажити в пам’ять кишенькового пристрою і завжди мати під рукою, здається досить привабливою. Представники видавничого бізнесу заговорили про революційні зміни, які очікують книжковий ринок. Зокрема, про це йшлося на форумі, що проходив на початку травня 2012 року в рамках Варшавському книжковому ярмарку.

На думку ряду видавців, висловленому на форумі, електронна книга є природною формою розвитку книги паперової. Цілком імовірно, що на перших порах цифрова література буде імітувати паперові видання, оскільки за час, що минув з часів винаходу друкарського верстата, така форма зробилася звичною. Як зауважив один з учасників форуму, схожа ситуація склалася на зорі автомобілебудування. Перші авто нагадували екіпаж без коня, оскільки їх творці не уявляли собі іншого транспортного засобу. Можливо, в майбутньому електронні книги отримають додаткові можливості, що відрізняють їх від паперових попередниць.

Тим не менше електронні книги навряд чи повністю витіснять традиційні видання. Театр не зник з появою кіно, а телебачення фактом свого існування не скасувало кінематограф. Незважаючи на спад, що фіксується статистикою, зокрема, в російському книговидавництві, певний сегмент цього ринку вважається успішним. Таке становище наголошується у видавництвах, що спеціалізуються на ілюстрованої дитячій літературі та колекційної книзі. На Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку, відкрито 5 вересня 2012 року, була представлена колекція, підготовлена одним з таких видавництв. Збори репринтних рідкостей, віддруковане в семи комплектах, має загальну назву «Росія, Наполеон і 1812 рік».

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика