You are hereБлоґи / блог Oksana Ganets

блог Oksana Ganets


Що краще, друкована чи електронна книга?

Що краще, друкована чи електронна книга?
З недавніх пір комп'ютери для більшості людей стали невід'ємною частиною життя. Вони дали можливість читати книги з екрана монітора, але тут - ж виникли і суперечки про те, який варіант роботи з літературним текстом зручніше. Виникає питання, так що ж краще, комп'ютер чи стара, добра книжка?
Набрану друкованим шрифтом і пахне друкарськими чорнилом книгу набагато приємніше тримати в руках. Книга - матеріальна на відміну від комп'ютерного аналога, а люди, за своєю природою, звикли до відчутного світу. Багато чого в житті ми робимо за звичкою, і від неї деколи важко відмовитися. Перевагою друкованої книги в порівнянні з електронним аналогом є її звичність.
«Книга - найкращий подарунок» - всім відомий, старе гасло, але, тим не менш, актуальний і в наш час. Правильно вибрана книга, та й ще в красивому палітурці навряд чи залишить когось - ні будь байдужим. Але не кожна книга може стати гарним подарунком, книгу важливо вміти підібрати правильно. Вибір книг зараз як ніколи великий, і необхідно враховувати всі фактори, такі як стать, вік, соціальний статус, інтереси та захоплення. Електронні книги не зовсім годяться в якості подарунка, адже їх не можна помацати, загорнути в красиву упаковку, їх не можна красиво підписати, вони не будуть нагадувати про те, хто подарував книгу. Паперова книга як подарунок має більшу перевагу перед електронними виданнями.
Важливим критерієм вибору є ціна книжок. У мережі Інтернет більшість книг можна знайти безкоштовно, в той час як в магазинах книги коштують не дешево. З іншого боку комп'ютер коштує дорожче ніж звичайна книга, але ж комп'ютер не набувається тільки для читання книг, в ньому може зберігатися дуже багато літератури, і, крім того, за допомогою комп'ютера можна не тільки читати, а й робити багато корисного крім читання книг. Комп'ютер - річ багатофункціональна. Використовувати комп'ютер при читанні книг набагато краще в питанні ціни.
В Інтернеті величезний вибір література, в той час як в книжкових магазинах часто відсутня саме та книга, яка потрібна в даний момент. Для того щоб завантажити електронну книгу не треба нікуди йти, для цього достатньо ввести в пошуковику автора і назва книги, і пошукач видасть інформацію про сайти, де цю книгу можна скачати. Для того, щоб купити друковану книгу потрібно йти в книжковий магазин або в бібліотеку, або замовити книгу поштою, що теж потребує чимало часу. Новинки книг в Інтернеті з'являються швидше, ніж їх випустять на папері. Тому книги на паперових носіях сильно програють електронним, адже в наш інформаційний вік швидкість доставки інформації є вирішальним фактором. Вибір книг в електронному форматі економить час і кошти.
У комп'ютері може зберігатися безліч книг. Деякі бібліотеки так і роблять, сканують паперові книги і переносять в електронний формат. Книги в традиційному вигляді займають багато місця в кімнаті. Для паперових книг потрібно купувати полиці або шафи і це також викликає незручності. Книга в електронному форматі не займає місця в просторі квартири. Сучасні рідкокристалічні монітори не опромінюють і не впливають на зір негативним чином. На комп'ютері можна зробити зручний для читання шрифт, і тоді не потрібно буде вдивлятися в дрібні літери. У друкованих книгах часто буває дрібний шрифт, і незручно читати тим більше людям з різними вадами зору. Звідси випливає висновок: Книги в електронному форматі набагато безпечніше для здоров'я, ніж паперові.
Раніше вважалося, що одним з плюсів паперових книг було те, що їх можна взяти з собою куди завгодно. З появою ноутбуків, кишенькових комп'ютерів, електронних записників, питання мобільності книг в їх електронному варіанті, слід вважати вирішеним.
Зараз все більше людей віддають перевагу електронні книги. Електронна книга багато в чому набагато краще паперової. Бібліотеки і книжкові магазини переходять на поширення електронних книг через мережу Інтернет, у багатьох школах з'являються комп'ютери на кожній парті. Проте є і ті, хто звик до звичайних книг, і це їх вибір. Але час біжить невблаганно швидко, і, можливо вже через сто років, а може й менше, звичну для всіх нас друковану книгу можна буде побачити лише в музеях і в приватних колекціях.

Програми для читання електронних книг з екрану комп'ютера, планшета або мобільного телефону. Програми - читалки.

Програми для читання електронних книг
AlReader – зручна програма для читання електронних книг і різних текстів в повноекранному режимі. Підтримує безліч популярних форматів файлів, такі як: HTML , CHM , TXT , RTF, PDB / PRC, DOC, DOCX, ODT, SXW, ABW та інші. Основні можливості програми AlReader:
- профайли «День» / «Ніч» (в профайл входять настройки шрифту тексту: розмір, згладжування, колір: фону, тексту і рядка стану) - до 8-ми профілів;
- читання HTML, RTF, FB2, DOC, DOCX, ODT, SXW, ABW, ZABW, RB, TCR - підтримка .
Cool Reader – це зручна програма для читання електронних книг. Незамінна для тих, кому доводиться читати великий обсяг тексту з екрана. У вас втомлюються очі від читання в MS Word, Notepad, FAR? Скористайтеся CoolReader. Оптимізовано для читання художньої літератури: розуміє формат більшості книг, завантажених з сайтів електронних бібліотек. Розпізнає межі абзацу, заголовки, цитати з використанням елементів AI. Підтримує розпакування книг з архівів ZIP, RAR, ARJ, HA, LZH. Читає формати html, rtf , doc (MS Word), txt, fb2(FictionBook).
FBReader – вільна читалка електронних книг в різних форматах в середовищі ОС Linux. Підтримує більшість поширених форматів електронних книг: ePub, FB2, PalmDoc, zTXT, TCR, TXT. Заявлена підтримка HTML, CHM і RTF, але при читанні книг в цих форматах не відображаються таблиці. Формати PDF і DjVu не підтримуються. FBReader вміє відкривати файли книг усередині архівів форматів ZIP , tar , gzip і bzip2.
Foliant – додаток працює на сучасних телефонах і смартфонах з підтримкою Java. Його основними функціями є організація Вашої колекції книг і зручне їх читання. Програма реалізована на платформі J2ME, специфікація MIDP 2.0. Основні можливості: підтримка форматів TXT і FB2, повноцінна бібліотека, групування за автором, жанрами та іншими параметрам, пошук.
Haali Reader 2 – чудова безкоштовна "читалка". Тут є інтегрований словник, можливість розвороту екрану, настройки кольору і розміру шрифту, кольору фону, перенастроювання клавіш управління. Розуміє формати XML (з картинками) і звичайний TXT. Вбудована підтримка шрифтів Clear Type (у Windows CE 3.0 і вище. Англо - російський словник, програму для створення власних словників та вихідні коди самої читалки Haali Reader 2 можна скачати окремо безкоштовно.
Book Reader – це програма, що дозволяє читати книги на БУДЬ-ЯКОМУ сучасному мобільному телефоні (з Java).
Програма для конвертації файлів DOC в FB2 - doc2fb - Маленька програмка для автоматичної конвертації файлів. Doc, Rtf і Txt у формат для читалок на КПК fb2.
ZXReader – Відмінна програма - читалка для смартфонів Nokia на платформі Symbian 9.2, 9.3, 9.4. Підтримувані формати файлів для читання: TXT, FB2, RTF, DOCX, ZIP (містить TXT, RTF або FB2). ZXReader володіє приємним інтерфейсом, має гнучку систему налаштувань функціональних можливостей програми.
ICE Book Reader Professional – потужна, безкоштовна для російськомовних користувачів, програма для читання текстів (читалка). Серед достоїнств ICE Book Reader - безліч підтримуваних форматів тексту, просунута система управління колекцією книг, можливість переведення тексту в аудіо і відео файли. Читалка ICE Book Reader автоматично визначає і встановлює швидкість скролінгу або перегортання.
ReadManiac – програма, призначена для читання електронних книг на мобільних телефонах з підтримкою Java. Реалізована у вигляді майстра, що запускається на комп'ютері з операційною системою Windows, який у декілька етапів перетворює текстовий файл в Java - мідлетдля установки в мобільний телефон. Для телефонів з доступом до файлової системи можливо також одноразове створення мидлета, який потім зможе відкривати файли книг з пам'яті телефону.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика