You are hereБлоґи / блог Oksana Shvora

блог Oksana Shvora


Як обрати електронну книгу?

Як обрати електронну книгу?
Вислів «книга - найкращий подарунок» ще зовсім нещодавно звучав не дуже переконливо. Але сьогодні, з появою електронних книг, її цілком можна розглядати як гідний подарунок собі, другові чи знайомому.
Практично будь-яку книгу (і за фахом, і за інтересами) можна знайти в електронному вигляді в Інтернеті, можна підібрати зручний розмір шрифту. Можна з собою мати практично всю бібліотеку Вернадського і при цьому вага й розміри дозволять її узяти з собою, тож у вільний час (в дорозі, в черзі і очікуючи зустріч) завжди буде можливість з користю його провести. До того ж вартість її невелика (вже точно менше гори з 8-10 паперових книг).
Добре відомо: скільки витратиш - стільки й отримаєш, тому питання ціни хоч і має значення, але не є пріоритетним. Але як обрати потрібний варіант?
Напевно, найголовнішим в електронних книгах є тип дисплея. На сьогоднішній день найкращим типом дисплея є «електронне чорнило», E-Ink. При читанні з такого дисплея очі втомлюються менше, до того ж книга з таким типом дисплея витрачає менше енергії і відповідно заряду батареї вистачить довше. Дисплеї E-Ink бувають двох поколінь і, природно, друге покоління дисплеїв такого типу має значно кращі характеристики, ніж перше.
Розмір електронної книги може варіюватися від 5 до 9 дюймів. Текст в такій книзі можна збільшувати, що гранично важливо при поганому зорі. Ваша електронна книга може мати як сенсорний, так і звичайний екран.
Додаткові опції, такі як Wi-Fi або 3G - стають невід'ємною частиною для користування. Тому не варто оминати і їх.
Зручно, якщо можна читати не лише txt формати, але і fb2 (в мережі Інтернет представлена величезна кількість книг саме в цьому форматі). Сюди ж додамо .doc, .pdf. Це важливо.
До цікавих та інколи дуже потрібних функцій слід віднести автоматичний поворот екрану, наявність внутрішнього підсвічування тощо. Якщо для вас ці характеристики важливі, то, можливо, варто вибрати електронну книгу з першим поколінням E-Ink (Vizplex), котра при цьому матиме важливу для вас функцію.

Найкраща електронна книга:популярні моделі та сучасні вимоги

З приходом технологій у наше життя, з активним розвитком інтернету читання з екрану комп’ютера, з монітора інших електронних пристроїв замінило нам звичайну книгу. І в цьому немає нічого поганого: всі технологічні новинки створюються тільки для нашої зручності. Але, на жаль, не кожна модель електронної книги відповідає вимогам сучасного читача.
На які характеристики ebook звернути увагу при покупці? Що відрізняє найкращі електронні книги? Спробуємо розібратися.
Перш за все, хороша електронна книга повинна мати налаштування, що дозволяють користувачеві збільшити шрифт при необхідності, легко знайти потрібний файл у всій своїй електронній бібліотеці. У будь-якої моделі підзарядки вистачає на місяць використання, якщо читати по 1-2 години в день.Всі електронні пристрої мають монохромний екран — чорно-білий, для легкого читання, без шкоди для зору. Але є і моделі з кольоровим екраном і функцією підсвічування (звичайно, не варто довго читати з такою книги): Nexx, Fujitsu FLEPia, Explay.
Найкраща електронна книга «читає» всі (або майже всі) формати. Знавці відносять до таких рідера: PocketBook, LBook eReader V3, Reader A6i. Такі моделі оснащені потужним процесором, дозволяють швидко перегортати сторінки, відкривати і закривати файли. Діагональ екрану повинна бути достатньою для комфортного читання (6-9 дюймів). Безумовно, важлива і пам’ять пристрою. В електронних книгах її не так багато: від 500 МБ до 3 Гб. Але недолік пам’яті завжди можна компенсувати за допомогою знімного носія. У всіх моделях передбачена можливість вставки карти пам’яті (від 2 до 32 Гб).
Рідери відрізняються і за різними технологічними характеристиками. Є прості електронні книги з монохромним екраном різної градацією сірого кольору (до 16). А є рідери з виходом в інтернет, з можливістю прослуховувати аудіофайли, переглядати відео та зображення. Продаються і двухекранние моделі: чорно-білий рідер і повноцінний кольоровий екран з операційною системою. Якщо вам неодмінно потрібна книга з можливістю перегляду відео, вас порадує, що на ринку існує модель за доступною ціною: Explay HD.BOOK з кнопковим управлінням (4,5 тисячі руб.). Хоча багато хто віддасть перевагу більш сучасну модель: з сенсорним рідкокристалічним екраном (від 8000 руб.)
Найкраща електронна книга від компанії Amazon — це модель 3G6 з серії Kindle Touch. Дорогий, але багатофункціональний букрідер. На відміну від конкурента читає навіть формат doc, оснащена динаміками (формат звуку mp3). Крім WiFi є і вбудований 3G приймач. Потужна батарея забезпечує до 2-х місяців роботи без необхідності підзарядки. А пам’яті вистачає для зберігання 3 тисяч книг.
І хоча в даній статті названі цілком конкретні моделі, все ж найкраща електронна книга — це безпечне і компактний пристрій, що відповідає саме вашим вимогам (можливість читання в нічний час і перегляд відео на YouTube, наприклад). Вибираючи книгу, пам’ятайте, що її вартість збільшують додаткові функції і приналежність бренду.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика