You are hereБлоґи / блог Oluska

блог Oluska


Переваги та недоліки електронних книг

З 2007 року з’являються екрани з технологією електронного паперу, розробленої для імітації на дисплеї звичайного паперового аркуша. Цікаво, що робота над подібним проектом була розпочата фірмою Xerox ще в 70-х роках. На відміну від LCD-екранів, що використовують підсвідку для формування зображення, e-ink, як звичайна папір, формує зображення у відбитому світлі. За рахунок цього такі екрани можуть відображати текст і графіку значний час, при цьому практично не споживаючи енергію. У зв’язку із цим збільшується число виробників і кількість різних моделей. Однак, наразі електронні книги значно уступають за популярністю смартфонам і КПК у використанні для читання. Незважаючи на це в технології e-ink величезний потенціал: при відповідній модернізації й у поєднанні із сонячною батареєю користувачі нарешті мають шанс одержати надійний і недорогий пристрій з невиразно довгим часом роботи.
Спробуємо підсумувати переваги й недоліки електронних книг, що випускаються зараз у масовому порядку в порівнянні із класичними паперовими.
Переваги електронних читалок:
- В електронній книзі можливий пошук по тексту, переходи по гіперпосиланнях, відображення приміток, цілком реалізоване підключення словників.
- В одному пристрої можна зберігати всю вашу бібліотеку.
- Доступність. Інтернет відкриває величезні можливості пошуку й завантаження книг, що цікавлять вас. При цьому ціна такої книги здебільшого в рази менша.
- Наявність можливості роботи з іншим цифровим вмістом, окрім тексту.
- Можливість конвертування в потрібний формат особистих записів і створення з них власних щоденників і записних книжок, які зручно зберігати у своїй мобільній бібліотеці.
- Економія паперу безсумнівно порадує захисників природи.
Недоліки читалок:
- У процесі експлуатації електронну книгу легко пошкодити.
- Ціна подібних пристроїв ще занадто висока.
- У деяких екземплярах у вас можуть виникнути проблеми з авторським правом, коли книга отримана з не офіційного джерела.
- Потрібна періодична підзарядка (Сонячна батарея, де ти?…)
- Для естетів, що використовують книги ще і як елемент інтер’єру, а також колекціонерів-букіністів e-book цінності не становлять.
-вони є дорожчими за паперову книгу
-вікове обмеження у використанні. Погодьтесь, що наші бабусі та дідусі не будуть ними користуватись
-а електронній книзі може розрядитись батарея або можливий збій в її роботі, вона може "підвести" Вас у неочікуваний момент
-не все населення зможе дозволити собі її купити
Використовувати чи ні електронні читалки вирішувати Вам. На це рішення безумовно впливає як численні переваги електронних читалок, так і значні недоліки.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика