You are hereБлоґи / блог Саган Валентина

блог Саган Валентина


Українська електронна книга – лідер російського ринку

Українська електронна книга – лідер російського ринку

Українська компанія PocketBook – лідер російського ринку з продажу електронної книги, вона займає близько 40% ринку. Решта 60% ділять між собою всі інші виробники, яких на сьогоднішній день налічується вже близько 30.
Названа українська компанія з виробництва електронних книг завоювала п’яту частину світового ринку в цьому сегменті. Співвітчизники б’ють іноземців двома козирями – універсальністю своїх рідерів та низькою ціною.
Перші моделі рідерів PocketBook (2008), виявилися настільки вдалими, що буквально через кілька місяців, за даними американської аналітичної компанії DisplaySearch, компанія зайняла половину російського і близько 20% світового ринку.
Рецепт популярності вітчизняного рідера – в його універсальності. Українське пристрій адаптовано для читання всіх форматів електронних книг, чим вигідно відрізняється від рідерів інших фірм, орієнтованих на читання тільки своїх фірмових і, як правило, платних форматів.
Крім того, вітчизняні розробники не стали купувати дороге ліцензійне програмне забезпечення, а написали його самі на безкоштовній платформі операційної системи Linux.Зараз український рідер коштує близько 300 доларів, мало не на 100 доларів дешевше аналогічних пристроїв його найближчого конурента – компанії Sony, що і стало однією з причин успішного продажу.

Електронні книги на зміну паперовим

Електронні книги на зміну паперовим
За прогнозами експертів, цього року в Україні буде продано 210 тисяч Е-книг.
Протягом останніх декількох років кількість бажаючих поповнити коло читачів електронних книг невпинно зростає.Це помітно зі звичайних поїздок у столичному метро, коли поруч електронні книги читають як мінімум 5-6 осіб. Проте звичайні паперові видання теж не втрачають популярності. Як стверджують фахівці, тільки за останній рік показник продажів Ebooks подвоївся. Однак ці пристрої мають порівняно вузьку цільову аудиторію, тому поступаються багатофункціональним планшетам.
Згідно з прогнозами фахівців, у поточному році в Україні буде продано 210 тисяч електронних книг. За даними виробників цих пристроїв, 7 % цільової аудиторії покупців електроніки планують придбати саме електронну книгу. Експертні дані свідчать, що рівень проникнення цієї категорії товару складає 6,5 %, а за два останніх роки в Україні продано 385 тисяч електронних книжок. Фахівці оцінюють потенціал ринку у 5,5 млн штук, отже, він ще далекий до насичення.

У нашій країні такого яскраво вираженого попиту на користь даних пристроїв не спостерігається. Електронні книги перетворені в товар, але, якщо розглядати їх як частину ринку розваг, то вони не можуть конкурувати з іншими пристроями. Важливу роль відіграє і те, що середня ціна на таку книгу поки тримається на рівні вище 1000 гривень.
Основний заробіток світових виробників електронних книг складають продажі контенту для рідерів (англ.- електронних книг.- Авт.). В Україні ж рівень піратського контенту занадто високий, тому продавати сам пристрій нижче його собівартості в надії заробити надалі немає сенсу
На зміну електронним книгам прийдуть планшети
Ціни на планшети, які оснащені подекуди більшими мультимедійними можливостями, постійно знижуються. У такі пристрої вже вбудовано можливість зручного використання Інтернету, різноманітних ігор, камери для онлайн спілкування, а також засоби для запису і відтворення відео. Такий широкий спектр функцій приваблює покупців і розширює можливості для розваг.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика