You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Чи потрібне підсвічування в електронній книзі?

Чи потрібне підсвічування в електронній книзі?


By Матієшин Любов - Posted on 15 Січень 2014

Вибираючи пристрій для читання книг, потрібно чітко розуміти, де і як ви будете його використовувати. Якщо купуєте подарунок - задумайтеся, де і як буде читати новий власник. Тоді стане зрозуміло, які елементи пристрою потрібні, а які ні. Які ж моделі букрідерів оснащуються світловими елементами? Відповідь очевидна: тільки класичні букрідери, що працюють на електронних чорнилах. Адже базова властивість електронного паперу саме в тому, що вона не випромінює світлових хвиль, зображення видно тільки у відбитому світлі. Пристрої, оснащені звичайним РК (ТФТ) екраном не потребують додаткових джерел освітлення. Адже їх дисплей світиться, він аналогічний звичайним РК-моніторам комп'ютерів.

Основне завдання e – ink пристрою - це забезпечувати комфортне для очей читання. Електронні чорнила імітують звичайний друкований текст, який набагато менше стомлює наші очі, ніж рідкокристалічні екрани. Природно, для такого нешкідливого читання потрібне відповідне, досить інтенсивне освітлення . А ось забравшись з книжкою під ковдру ви в будь-якому випадку будете втомлювати органи зору надміру. Тобто, якщо коротко :читання в темряві, навіть з підсвічуванням, шкодить очам. Незрозуміло, навіщо в такому разі взагалі рідер на електронному папері, якщо ви все одно збираєтеся ламати очі, правда? Отже, відповідь в загальному випадку така: ні, оснащення підсвічуванням як правило, не потрібне . Якщо вже купуєте e - ink - гаджет, потрібно подбати про світе місце для читання.

Коли підсвічування все ж потрібне?
Зрозуміло, немає правил без винятків. Автономне джерело світла може бути не зайвим, якщо ви використовуєте букрідер в різних місцях і в основному поза домом. При цьому вам життєво важливо читати в будь-яких умовах (наприклад , потрібно терміново підготуватися до іспиту). Однак і в цьому випадку набагато краще не обмежувати свій вибір моделями, де міні-лампочки вбудовані в корпус. Тим більше, що таке освітлення зазвичай залишає бажати кращого (добре видно тільки по краях). Можна просто купити невелику лампу на гнучкій ніжці з автономним живленням (власній батереї). Коштують вони недорого, а ефект набагато кращий за вбудовані елементи. По-перше, вони потужніші. По-друге, ви зможете самі налаштувати кут падіння променів, подбати про рівномірний їх розподіл і так далі. Такі лампи зазвичай бувають у вигляді невеликого гнучкого прутика з кліпсою - прищіпкою на кінці. Цю прищіпку можна посадити на край приладу, а освітлюючий кінець вигнути як душі завгодно.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика