You are hereБлоґи / блоґ Матієшин Любов / Дисплей в букрідері: все що потрібно знати

Дисплей в букрідері: все що потрібно знати


By Матієшин Любов - Posted on 15 Січень 2014

Які ж бувають дисплеї в сучасних електронних читалках? Які з них підходять особисто вам?

Екрани на основі електронного чорнила
Технологія електронного паперу - це ключовий спосіб створення екрану для класичних букрідерів. Головний плюс - дбайливе ставлення до очей користувача. Головний мінус - такі екрани складно використовувати для чогось крім тексту (повільний відгук) . Крім того, поки не придумано дієвого кольорового екрану, то межа сучасного e - ink - це 16 градацій сірого.
До речі, не слід сприймати це маркування буквально. Екран з такими властивостями може бути і білим, як в останньому Knidle . Кількість градацій відображає потенційні можливості екрану по відображенню різних відтінків.

Екрани на основі зазначеної технології можуть відрізнятися за такими ознаками:
а) згадана вище кількість градацій (якщо менше 16 - це ознака дешевого дисплея);
б) покоління електронного чорнила.
Зараз використовується 2 покоління: Pearl і Vizplex. Pearl (перловий) поступово витісняє Vizplex, який є більш якісним і близьким до справжнього білого паперу (і дорожчим, звичайно).

РК-дисплеї.
Це звичні нам екранчики телефонів і нетбуків. Відтворюють колір і відео. Зате швидко стомлюють очі і розряджають батарею - читати протягом, наприклад, 10 годині на наймоднішій читалці з таким екраном - неможливо, в той час як хороші e - ink букрідери можуть від однієї зарядки працювати тиждень. Головна відмінність від екранів нетбуків - у тому, що в 90 % випадків вони сенсорні.
LCD (або, інакше TFT) екрани також поділяються на види відповідно до технології їх виготовлення:
а) Резистивні. Як правило, працювати з ними можна тільки стилусом. Коштують дешевше, зазвичай більш яскраві і чіткі, але вимагають калібрування.
б) Ємнісні. Підтримують технологію "мультитач" - тобто можна виконувати певні інтуїтивні дії пальцями (наприклад - зводити або розводити, що викликає зміну масштабу). Також найчастіше більш стійкі до пошкоджень. Коштують трохи дорожче, використовуються в пристроях середнього та високого класу.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика