You are hereЯк правильно вибрати електронну книгу

Як правильно вибрати електронну книгу


By Уляна Рештей - Posted on 22 Листопад 2013

Характеристики, на які слід звертати особливу увагу при виборі електронної книги:

Для того, щоб остаточно закрити питання про те, як вибрати електронну книгу, основні технічні характеристики цих пристроїв.
Екран.

Найважливішою характеристикою будь-який читалки є тип екрану. Зараз на ринку можна зустріти електронні книги з екранами трьох типів: E-ink, SiPix і TFT.

E-ink вже давно є стандартом для таких пристроїв. Цей екран забезпечує чітке і контрастне зображення. Зображення на такому екрані оновлюється тільки в момент перегортання сторінок. Завдяки цьому картинка виглядає статичною і не втомлює очі.

SiPix це технологія дуже схожа на E-ink. Але має ряд недоліків. Зокрема білий фон на SiPix екранах не є таким же білим як на E-ink.

TFT екран це звичайний рідкокристалічний екран, який використовується в комп’ютерній техніці повсюдно. TFT має кілька переваг. Кольоровий TFT екран, дозволяє читати книги з кольоровими ілюстраціями або навіть переглядати веб сторінки. Крім цього та TFT можна дивитися відео. Недоліком такого рішення є «мерехтіння» екрану, що при тривалому читанні тексту буде втомлювати очі.

Розмір екрану

Ще одна дуже важлива характеристика. Розмір екранів у сучасних читалок лежить в діапазоні від 4 до 10 дюймів. Якщо ви купуєте пристрій для дому краще вибрати електронну книгу з великим екраном в 9-10 дюймів. Якщо ж ви плануєте читати в транспорті або регулярно носити читалку з собою краще зупинитися на моделях з діагоналлю до 8 дюймів.

Сенсорний екран

Останнім часом все більше електронних книг оснащені сенсорним екраном. Загалом таке рішення значно зручніше, ніж класичні апаратні клавіші, але наявність сенсорного шару над екраном трохи погіршує якість картинки.

Підсвічування

Читалки з підсвічуванням дозволяють користуватися пристроєм при поганому освітленні або навіть у повній темряві.

Підтримувані формати

Цифрові книги поширюються в різних форматах. Перед покупкою варто переконатися, що ваша електронна книга буде підтримувати популярні формати. Багато пристроїв з низькою ціною підтримують тільки закриті формати цифрових книг.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика