You are hereБлоґи / блоґ Надія Курка / Які недоліки перших електронних книг - NuvoMedia Rocket eBook і SoftBook reader?

Які недоліки перших електронних книг - NuvoMedia Rocket eBook і SoftBook reader?


By Надія Курка - Posted on 03 Листопад 2013

Які недоліки перших електронних книг - NuvoMedia Rocket eBook і SoftBook reader?

У SoftBook reader, який за розмірами нагадує середню книгу у твердій палітурці, слабкою ланкою є екран: напівтоновий рідкокристалічний дисплей з роздільною здатністю 72 точки на дюйм і тими ж самими недоліками: низьким контрастом і відблисками. Дисплей «кишенькового» Rocket eBook - з роздільною здатністю 106 точок на дюйм і висококонтрастною задній підсвічуванням - зручніше, але екран 480х320 пікселів занадто малий для комфортного читання в звичному для паперових книг темпі; довжина рядків надто коротка навіть при зменшеному розмірі шрифту. (Для порівняння, читання тексту Peanut Press, завантаженого на Palm III, дратує ще більше, тому що на екрані розміром 57х67 мм міститься тільки 13 рядків тексту.)

Для гортання сторінок в електронних книгах використовуються елементи управління, схожі на смужки прокрутки. Автору більше сподобалися елементи управління SoftBook reader; вони показують поточне положення за номерами сторінок. У Rocket eBook відображаються відсотки, що, на порівнянні зі звичайними книгами, набагато менш точно і не так звично.

Електронні книги дозволяють також виконувати навігацію за допомогою функції пошуку тексту, хоча це не так корисно, як може здатися. Спроба пошуку в Random House Dictionary, який входить в комплект Rocket eBook, тут же виявила наявні обмеження. Коли ви шукаєте слово в словнику на Rocket, програма не переходить відразу до визначення слова, а починає його шукати у всіх визначеннях інших слів книги. Виявляється набагато ефективніше шукати слова в друкованій версії, завдяки алфавітній організації та словами в колонтитулах.

Ще одне обмеження - дизайн самих текстів. Як у Rocket eBook, так і в SoftBook reader використовуються текстові формати на основі HTML, які SoftBook reader відображає зручним для читання та навіть елегантним шрифтом Bookman розміром 14 пунктів. Rocket eBook відображає тексти 10-КРАПКОВИМ шрифтом Verdana. (На обох пристроях можна збільшити розміри шрифту на екрані.) Обидві електронні книги підтримують ілюстрації (напівтонові з градаціями сірого на SoftBook, чорно-білі - на Rocket). Однак перенесення не підтримується ніде, те саме можна сказати і про інші тонкощі типографіки, таких як кернінг і настроюються відстані між рядками. Текст практично стосується країв екрану, без будь-яких полів і відступів, що полегшують читання.

Деякі недоліки першого покоління електронних книг можуть бути усунені в що готується до випуску компанією Everybook моделі EB Dedicated Reader, яка відображає двохсторінковий розворот на двох кольорових екранах розміром 216х279 мм з роздільною здатністю 450 точок на дюйм. Пристрій Everybook відображає тексти в форматі PDF (Portable Document Format), точно імітує дизайн друкованих публікацій.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика