You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Електронна книга – найкращий подарунок. Як правильно вибрати «читалку»?

Електронна книга – найкращий подарунок. Як правильно вибрати «читалку»?


By Julia Bekesh - Posted on 15 Січень 2014

Екран
Технологія, за якою створено дисплей – це найголовніший параметр. І вибирати доведеться між електронним папером і рідкокристалічним екраном.
Перший варіант виглядає логічніше: звичайна книга зроблена зі звичайного паперу, а електронна книга – з електронного. Лист такого паперу складається з крихітних капсул, заповнених прозорою олією, в якій плавають чорні і білі гранули з різним зарядом. Останні реагують на електричне поле, і або «спливають» до переднього краю капсули, або йдуть на дно. З кожним роком виробники вдосконалюють технологію, в першу чергу підвищуючи контраст – роблять білий колір світлішим, а чорний темнішим. Однак не варто загострювати увагу на тому, до якого покоління належить електронний папір у рідері, який вам сподобався . Розвиток поки що йде не так швидко, як хотілося б, і різниця між екранами близьких поколінь не настільки помітна.
Навіщо ж взагалі придумали електронний папір? Його головний плюс те, що він майже не споживає енергії. Електрика потрібно тільки при оновленні зображення, а в інший час літери зберігаються самі собою. Чимось це схоже на флеш-пам'ять - вона теж енергонезалежна. Від одного заряду акумулятора рідер може працювати тижнями або навіть місяцями, рахунок йде на тисячі прочитаних сторінок тексту.
Мінуси ж у електронного паперу такі: тільки чорно-біле зображення і неможливість показувати анімацію. А ось на такий параметр, як кількість відображуваних відтінків сірого, звертати увагу немає потреби – це більшою мірою маркетингові ігри.
Нещодавно стали з'являтися рідери на звичайних РК-дисплеях – таких самих, які встановлюють в комп'ютерні монітори і більшість телефонів. Як правило, електронні рідери на РК – це недорогі пристрої, і матриці для них підбирають далеко не найкращі. Та й акумулятор у них сідає вже через 5-6 годин, оскільки постійно потрібно підсвічувати екран. Але є кольорове меню, і, крім того, можна дивитися барвисті картинки і навіть відеоролики – якщо процесор рідера справиться з завданням.
Крім типу дисплея, вам доведеться визначитися з його розміром. Стандартом стала діагональ 6 дюймів. Такі рідери зручно носити з собою, вони компактні і легкі. 9-дюймові моделі досить рідкісні, але за ними варто поганятися в двох випадках: по-перше, якщо ви хочете читати технічну літературу в форматах начебто PDF або Deja Vu (читання таких книг з маленького екрану погубить ваші очі), по-друге, якщо ви читаєте переважно вдома.
Управління
Ще недавно переважна більшість електронних книг управлялися за допомогою апаратних кнопок: пара клавіш для перегортання сторінок і навіпад для подорожей по меню. І хоч насправді цього набору достатньо, але ми вступили в епоху сенсорного управління, всі круті телефони відгукуються на дотики пальців – ось і виробники електронних книг вирішили не відставати.
Тут теж є з чого вибрати: сенсори бувають резистивні, ємнісні, індуктивні та інфрачервоні. Перші реагують на що завгодно, від стилуса до шпали, але з ними не дуже зручно працювати пальцями. Ємнісні ж екрани реагують на дотик тільки пальців і деяких спеціальних стилусів. Але взимку для того, щоб перегорнути сторінку на такому екрані, доведеться знімати рукавички.
Для роботи з екраном, обладнаним індуктивним сенсором, потрібно особливий стилус, але бонусом за цю вередливість йде краща контрастність зображення (за рахунок того, що сам сенсор встановлений позаду дисплея).
Нарешті, найхитріша технологія – інфрачервона. У цьому випадку сенсор встановлюється не поверх екрану і навіть не під нього, а по краях: з двох суміжних сторін стоять випромінювачі, а з двох інших – датчики. Торкаючись пальцем до поверхні екрану, ви перериваєте частину променів цієї сітки, і рідер обчислює координати точки натискання. Тому інфрачервоний сенсор реагує на будь-які предмети, лише б вони були непрозорі.
Інтернет
Гуляти по сайтах, дивлячись в екран E-Ink – велике випробування для вашого терпіння. Єдине застосування модуля Wi-Fi або 3G в такому рідері – доступ в магазин книг. Окремо стоять деякі E-Ink – у читалках Kindle, які обладнані модулем 3G і здатні виходити в інтернет по всьому світу, дозволяючи викачувати літературу з магазину Amazon – в основному англомовну.
Додаткові функції
Багато читалок мають аудіовихід. Функції плеєра, як правило, сильно урізані, але їх вистачить, для того, щоб просто супроводжувати читання ненав'язливим музичним фоном.
Відтворення відео – доля читалок з РК- екраном, в тому числі планшетів-читалок. Небагато моделей впораються з важким відеопотоком, а, крім того, доведеться змиритися з вибірковістю у форматах файлів. Якщо ви дійсно хочете часто дивитися фільми в дорозі, то краще звернути увагу на планшети і спеціалізовані медіаплеєри.
Якщо ви хотіли б вчити іноземну мову, читаючи зарубіжну літературу в оригіналі, варто звернути увагу на те, чи є в рідері словники. Також у цьому випадку має сенс вибрати модель з сенсорним екраном - кнопками підводити курсор до потрібних слів на сторінці втомлює.
Планшети-рідери
Це особливий клас пристроїв, який з'явився зовсім недавно. Слабенькі за характеристиками планшети, не здатні перемагати в конкурентній боротьбі, вони нарікають рідерами і відправляються на завоювання ринку. По суті ж електронними рідерами вони є не більше ніж будь-які інші планшети. Однак деякі моделі все ж допрацьовуються саме для роботи з літературою. По-перше, це стосується програмної складової: в них встановлюється додаток для читання книг в різних форматах. До речі, фактично необмежена підтримка форматів, що є незаперечним плюсом планшетів-читалок. По-друге, такі пристрої можуть мати додаткові апаратні кнопки для гортання сторінок.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика