You are hereЕлектронні книги лікують

Електронні книги лікують


By Юля Каліцун - Posted on 18 Листопад 2013

Електронні книги не лише зручні для пересічного читача, але й корисні для тих, кому складно опанувати навички читання текстів. На це у своєму дослідженні вказують учені з Смітсонівського інституту в США.

Дислексія або нездатність навчитися читання текстів – це може звучати мало не як діагноз чи вирок. Хоча насправді не має стосунку до розвитку інтелекту людини. Нейропсихолог Кетлін Бергесон (Kathleen Bergeson) пояснює, що труднощі з опануванням навичок читання мають від 10 до 20 відсотків учнів і студентів. Для того щоб їм допомогти, потрібно змінювати підходи до викладання. Саме електронні книги могли б дати шанс таким людям подолати свої проблеми.

«Багато цих дітей вирішують не продовжувати навчання, хоча вони інтелектуально чудово розвинені, мають власні зацікавлення й знають, чого хотіли б прагнути. Але просто потрібно занадто багато зусиль з їхнього боку», – пояснює експерт.

Так, дослідники встановили, що менша кількість слів у рядку, властива е-книгам, допомагає людям із дислексією швидше й легше прочитувати та краще розуміти написане. Адже дислексія у багатьох випадках є наслідком браку візуальної уваги, коли читачу важко зосередитися на окремих літерах у слові чи на словах у рядку. Літери можуть немовби товпитися в очах людини. Саме тим, хто має такі труднощі, можуть допомогти електронні книги. Якщо дислексію спричинює щось інше, то традиційні книги все ж таки є зручнішими для опанування навичок читання, запевняють експерти.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика