You are hereЕлектронні книги не загроза, а додатковий шанс для видавництв

Електронні книги не загроза, а додатковий шанс для видавництв


By Халус Ганна - Posted on 11 Листопад 2013

Електронні книги несуть нові можливості для видавництв, а самі ж видавництва, натомість, бачать в них загрозу. Таку думку сьогодні, 12 вересня, висловив головний редактор американського журналу «Видавничі перспективи», літературний критик і журналіст Едвард Навотка під час лекції «Чи справді Америка проти Світу: правда про Amazon, Apple, Microsoft і Google».
Згадані вище американські компанії, каже Навотка, є лідерами з просування електронних видань, а відтак видавці у Англії, Франції, Німеччині, Японії видавці сприймають їх як потенційну загрозу.

Уже зараз, додав він, Сполучені Штати захопили досить велику частину книжкового ринку. «Обсяг світового видавничого ринку – 125 млрд доларів, з них 30 млрд дол – США. Америка взаємодіє зі світом в плані книговидання, і це саме електронне книговидання, яке вже зараз суттєво впливає на світові ринки», – зазначив журналіст.

Електронне книговидання є не загрозою, а додатковою можливістю для видавництв, розмірковує далі Навотка. Як приклад – книга «50 відтінків сірого».

«Це звичайна порнографічна книга, своєрідний самвидав британського автора в Австралії, який розійшовся у всьому світі фантастичним тиражем у 60 мільйонів. З них 60-70 тисяч було продано в електронному варіанті. Електронні книги стали своєрідним мультиплікатором, який примножив паперовий тираж в рази. Це найбільш вдала маркетингова кампанія», – стверджує він.

Електронне книговидання американець називає шансом і для України, адже книги українських авторів можуть стати більш доступними для діаспори в США, Канаді, Австралії, цілому світі. До того ж, це дешевше, ніж видавати паперову книгу.

Водночас, застерігає Навотка, авторам електронних книг доведеться конкурувати з контентом Фейсбуку, Твітера, ЮТуб. Ці сервіси дають можливість кожному бути самому собі письменником.

Критик стверджує, що багато видавництв бояться виходити в цифровий світ через загрозу піратства. Справді, додав він, така загроза існує. У Росії, приміром, 90-95 % електронних книг піратські, в Україні, мабуть, не менше. Як боротися?

«В Італії надумали зробити електронні книги дешевшими, але це не допомогло. Я пропоную застосувати передплату: за якусь фіксовану ціну читач отримує повний доступ до контенту», – сказав він.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика