You are hereЕлектронні книги в школі: плюси і мінуси

Електронні книги в школі: плюси і мінуси


У середньому школярі проводять в інтернеті близько 3 годин на день.

У ліцеї БДУ протягом двох років проводився цікавий експеримент: один клас користувався електронними книгами, так званими «читалками», а звичайні класи - звичними для всіх паперовими підручниками. Щоб мінімізувати можливу шкоду здоров'ю, використовували рідери. Ці пристрої для зору не небезпечніше звичайних книг: електронне чорнило, на основі яких зроблені рідери, створюють зображення у відбитому світлі, як і звичайний папір.

Після закінчення експерименту фахівці провели моніторинг успішності учнів, які користувалися електронними підручниками, і порівняли їх з даними, отриманими у звичайних класах.

Результати опитування показали, що з появою «читалок» 42,9% дітей стали проводити біля комп'ютера менше часу.

24 вересня 2013
Сучасна школа: ні «забутих» щоденників, ні виправлених оцінок, ні дошки з крейдою ФОТО
У ліцеї БДУ кілька років тому розпочався експериментальний проект «Віртуальна школа»

«Коли ми даємо дітям пристрій, наповнене потрібними матеріалами, то вони набагато менше часу проводять за комп'ютером. Наявність рідера скорочує час, проведений біля монітора, у два рази, що надалі добре позначиться на здоров'ї підлітків », - зазначив заступник директора з навчальної роботи ліцею Білоруського державного університету Ігор Варакса.

Фахівці підрахували, що учні звичайних класів проводять в інтернеті в середньому 3 години на день, з них 43% часу приділяється навчанню, 49% - спілкуванню, ще 8% - іграм. А ось ті, хто користувався навчальними «читалками», проводили у всесвітній павутині лише півтори години, при цьому приділяючи 60% часу навчанню, 32% - спілкуванню в соцмережах і 9% - іграм.

Втім, є і негативні моменти. Так, наприклад, учні з електронними підручниками на 27% швидше прочитували задані твори за курсом літератури, але на контрольні запитання відповідали на 30% гірше в порівнянні з іншими класами.

За результатами опитування найбільше «читалки» допомогли учням в математиці, хімії, історії та літератури.

Експеримент показав, що рідери виразно мають свої плюси. Проте цього року тільки 13 з 24 учнів нового тестового класу захотіли отримати ліцейські електронні книги, решта мали власні гаджети. Причому особисті пристрої були набагато сучасніше, ніж чорно-білі електронні книги. Якщо в 2012 році електронних пристроїв не мали 83% учнів, то в цьому році цифра знизилася до 46%.

Про те, чи перейде Білорусь на електронні підручники, поки говорити рано.

«Головне, щоб в планшетах та інших пристроях була правильна інформація. Експеримент з «читалками» проводився лише в одному класі, але і ці учні носили з собою паперові підручники. Плюс «читалок» в тому, що їх зміст може постійно змінюватися - на відміну від паперових підручників, де інформація фіксована. «Читалки» дають додаткові відомості, десь більш насичені, з ауді - і відеодополненіямі. Електронні книги не повинні лише попросту дублювати паперові підручники. Вони відкривають перед учнями нові можливості », - говорить заступник директора ліцею.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика