You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Планшетні читалки / На крок ближче до планшетів. Огляд електронної книги Onyx Boox i62 Nautilus

На крок ближче до планшетів. Огляд електронної книги Onyx Boox i62 Nautilus


By Julia Bekesh - Posted on 15 Січень 2014

Зовнішній вигляд
Книга виглядає дещо незвично за рахунок дивовижних кнопок з боків. До них потрібно трошки звикнути. У цілому вони зручніші, ніж клавіші, наприклад, у Nook Simple Touch – пристрої, в чомусь схожому на Onyx Boox i62 Nautilus.
Пластик приємний на дотик, не мазкий. Відбитків пальців ні на корпусі, ні на екрані не залишається. Трохи псує враження матеріал кнопок перегортання, вони зайвий раз виділяються. У руці Onyx Boox i62 Nautilus лежить добре, задня частина корпусу не плоска, так що тримати рідер зручно.
Під екраном знаходиться ще одна кнопка – «Назад». На нижній грані розташовані слот для карт microSD, роз'єм для гарнітури і кнопка живлення, досить дрібна і незручна.
Рідер важить 250 грам, проте це не створює істотного дискомфорту.
Екран
Шестидюймовий екран виконаний за технологією E Ink Pearl, роздільна здатність – 600x800 пікселів, кольорову картинку він не показує, зате вміє відображати до 16 градацій сірого.
Контрастність екрану E Ink Pearl – 1:12; це суттєво менше, ніж дає друк на принтері на звичайному папері, але все-таки вище, ніж контрастність в звичайних недорогих газетах і книжках.
Окремо слід описати сенсор екрану. По-перше, він інфрачервоний, і це чудово: не потрібен ніякий спеціальний стилус, і при цьому якість зображення не страждає, адже датчики розташовані по краях дисплея, а не поверх нього. Тому самого екрану можна і не торкатися і вже тим більше не потрібно на нього натискати.
Але є й певні недоліки. Багато хто звик користуватися стилусами, проте інфрачервоний датчик, встановлений в Nautilus i62, не помічає нічого тоншого ніж олівець, причому з його незаточеної сторони. Втім, малювати і писати пальцем, можливо, хоч і не дуже зручно.
Читання книг
Список підтримуваних форматів є досить великим: TXT, HTML, RTF, FB2, EPUB, MOBIPOCKET, CHM, PDB, DjVu, PDF CBR, CB7, CBZ, офісні файли DOC, DOCX, PPT, PPTX, XLS, XLSX. Крім того, рідер вміє працювати з книгами в ZIP - архівах форматів TXT, FB2 і RTF, але з обмеженням: одна книга на архів.
Для різних форматів в рідері передбачено по дві або три програми на вибір: FBReader, Cool Reader, Html Reader, Pdf Reader і Office Reader.
При читанні файлів XLS , PDF і DjVu дуже допомагає мультитач, який дозволяє в будь-який момент змінити масштаб двома пальцями «як на айфоні». У PDF можна створювати анотації, виділяючи фрагменти тексту, і робити позначки, малюючи пальцем.
Звук і музика
Що можна сказати про програвання музики? Записи в MP3 рідер відтворює голосно і в міру чисто. Плюс до того, з режиму читання і з веб-браузера можна перейти безпосередньо в плеєр і тут же повернутися назад, переходити в головне меню не обов'язково.
Інтернет
До Мережі Nautilus i62 підключається через Wi-Fi. При цьому тести швидкості показують, що рідеру під силу витримати потік близько 500 кбіт/с.
Браузер запускається через закладки, тобто майже так само, як програма для читання: самого додатка немає, але можна вибрати файл, який потрібно відкрити. Спочатку в меню є дві закладки (ONYX, яка веде на китайський сайт, і WIKIPEDIA)
Програмне та апаратне забезпечення
Крім браузера і програм для читання в Onyx Boox i62 Nautilus є калькулятор, календар і гра «Гомоку».
Що стосується апаратних можливостей , то тут все просто відмінно. Швидкий процесор з частотою 800 МГц, згаданий уже модуль Wi-Fi і солідний об'єм вбудованої пам'яті (для даних доступно більше 3 ГБ) - таким може похвалитися не кожен рідер.
Час роботи
Рідери на електронному чорнилі дуже економічні за рахунок того, що поглинає енергію тільки при оновленні зображення. Разом з ємнісною батареєю це дозволяє Nautilus i62 з легкістю пропрацювати без підзарядки цілий місяць.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика