You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / На що звертати увагу, в першу чергу, при купівлі електронної книги.

На що звертати увагу, в першу чергу, при купівлі електронної книги.


By Мар'яна - Posted on 21 Жовтень 2013

Незважаючи на те , що своєю формою електронні книги нагадують планшети , це різні за своїми характеристиками і призначенню пристрою. Якщо головною функцією планшета є розважальна (ігри , відео) , робота в інтернеті та з офісними документами , то електронна книга створена насамперед для того , щоб з її допомогою читати книги. Відповідно, такі важливі для планшета параметри , як потужність процесора , пам'ять і операційна система , для «читалки » неважливі , зате важливий тип екрану , а також час роботи без підзарядки. Втім , про все по порядку.

РОЗМІР ПРИСТРОЇ

Електронні книги випускаються з діагоналлю дисплея від 5 до 10 дюймів. Який розмір вибрати - залежить від умов експлуатації. Для тих , хто звик читати в транспорті , краще підійде електронна книга з діагоналлю 5-8 дюймів. Гаджети такого розміру можна розмістити у внутрішній кишені піджака або в жіночій сумочці . Розміри від 8 до 10 дюймів підійдуть для тих , хто використовує пристрій переважно вдома .

ТИП ДИСПЛЕЯ

Незалежно від розміру діагоналі , в електронних книгах застосовуються два типи дисплеїв : рідкокристалічні (LCD , TFT) і засновані на технології електронного чорнила E - ink . Всі пристрої з рідкокристалічним екраном можна назвати, скоріше , планшетами з урізаним функціоналом , ніж електронною книгою . При читанні з такого екрана очі втомлюються так само швидко , як і при використанні планшета. А ось екрани з електронними чорнилами відрізняються тим , що взагалі не створюють мерехтіння і не шкодять очам. Суть їх у тому , що осередки дисплея містять в собі пігменти білого і чорного кольору і прозору масляну основу. Пігменти мають різні заряди , тому при подачі струму одні піднімаються вгору , інші зміщуються вниз. Таким чином на екрані формується зображення або текст , причому картинка на екрані E - ink зберігається , навіть якщо відключити живлення дисплея. Крім того , такі дисплеї мають матове покриття антивідблиску , що дає можливість читати вдень при яскравому світлі , на відміну від РК- дисплеїв. Але є і зворотна сторона медалі: час відгуку на таких дисплеях становить близько 500 мс , тоді як у сучасних РК- дисплеїв цей показник у середньому не більше 8 мс - цей недолік не дозволяє електронним чорнилам відображати відео і динамічну анімацію , а також уповільнює перемальовування сторінки .

Однією з якісних характеристик E - ink є відображення градацій сірого ( це впливає на якість промальовування схем , малюнків ) - значення коливається від 4 до 16. Також потрібно знати , що існує кілька типів дисплеїв , створених на основі технології E - ink : SiPix , Pearl , Vizplex і Triton . Перша технологія покликана здешевити e - Book ( погіршена контрастність - якість картинки , як в дешевій газеті ) , середнячками є Pearl і Vizplex ( контрастність на 50 % вище , ніж у SiPix , - якість не відрізняється від надрукованої на гарному папері книги). E - ink Triton дисплеї використовуються на дорогих пристроях ( зустрічаються у продажу дуже рідко) , а особливістю є застосування цветофільтров , що дає змогу отримати журнальне якості зображення : дисплеї такого типу відображають до 16 градацій сірого і 4096 відтінків кольору.

ФОРМАТИ

Найпоширенішим форматом цифрових книг (його підтримують всі книги ) в світі є epub . Але в СНД більшого поширення отримав fb2 - якщо ви плануєте для читання скачувати книги з Мережі , зверніть увагу на підтримку пристроєм цього формату (деякі моделі книг не «читають » його ) . Також часто можна зустріти електронні книги в форматах. Html і . Txt . Для перегляду більш складних електронних видань (каталогів , журналів , сканів книг з ілюстраціями ) призначені формати. Pdf , і . Djvu , а офісні документи зазвичай розповсюджуються в форматі . Doc .

Якщо ж куплене пристрій не розуміє якийсь із форматів , то за допомогою комп'ютера можна швидко переконвертувати книгу.

На що звертати увагу при виборі електронної книги. фото 1

Клацніть по зображенню для збільшення

УВАГА на батарею

У e - Book на рідкокристалічних дисплеях встановлюють акумулятори від 1000 до 2000 мАг , в рідкісних винятках - більше. Цього достатньо для 3-7 годин роботи. А ось енергії пристрою з екраном E - ink вистачить на тижні і місяці читання без підзарядки.

ФУНКЦІІ

Пристрої з LCD - дисплеєм володіють великою функціональністю навіть при невисокій ціні : аудіо-та відеоперегляд , G- сенсор ( датчик положення екрану) , а також можливістю працювати в інтернеті ( є Wi -Fi приймач ) . А ось читалки з дисплеями E - ink лише в дорогих версіях можуть похвалитися хоча б можливістю виходу в Мережу. Перегляд ж відео неможливий у принципі.

ПАМ'ЯТЬ І ПРОЦЕСОР

Значення частоти процесора у більшості пристроїв для читання електронних книг коливається від 500 МГц до 1500 МГц , а об'єм пам'яті - від 2 до 4 Гб (одна книга займає від 300 кілобайт до 2-3 мб) . Практично завжди є можливість розширити пам'ять за допомогою карт SD , SDHC ( microSDHC ) , Memory Stick Duo.

АКСЕСУАРИ

На що звертати увагу при виборі електронної книги. фото 2

Для електронних книг з дисплеями E - ink існує ряд корисних аксесуарів. Перше , на що варто звернути увагу , - чохол або обкладинка ( 100-300 грн). E - ink екрани досить крихкі і навіть від несильного удару можуть серйозно постраждати. Стане в нагоді і закладка - ліхтарик ( 80-100 грн). Екрани в більшості книг не оснащені підсвічуванням , а яскравості електронного чорнила недостатньо для читання в темряві. Третій корисний аксесуар - перехідник, що дозволяє зарядити книгу від розетки , а не від порту USB ( незамінний в подорожі ) .

ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ VS ПЛАНШЕТНИЙ КОМП'ЮТЕР

E - Book з екраном E - ink

Не шкодить очам. При читанні тексту з такої книги очей за рахунок відсутності мерехтіння , втомлюється не більш , ніж при прочитанні звичайної книги .

Довго тримає батарею. Фактично таку « читалку » можна заряджати не частіше , ніж раз на місяць , навіть якщо ви читаєте не менше двох годин на день. Справа в тому , що енергія споживається лише при гортанні сторінки. Ємності стандартної батареї ( 500 mAh ) вистачить на 7000 гортань , що гарантує прочитання близько 23 книг по 300 сторінок кожна без підзарядки.

Чи не відтворює відеофайли. Максимум , що може більшість книг , - це відтворити музику і зайти в інтернет .

На таких пристроях не можна переглянути багато електронні версії журналів , немає можливості переглянути картинки в кольорі.

Такі книги найлегші - вага більшості гаджетів від 120 до 150 грам

Ціна . Стартує від 580 грн.

E - Book з екраном TFT / TN

Пристрій видає чітке , яскраве зображення . Але такі екрани завжди світяться зсередини і мерехтять . Це призводить до того , що очі при тривалому читанні сильно втомлюються.

Тримає батарею від 3 до 7 годин. Після цього пристрій потрібно підзарядити , що в похідних умовах (наприклад , подорожі ) зазвичай вкрай складно або неможливо.

Екран відрізняється високою швидкодією , що дає можливість переглядати відеофільми , грати в ігри і , власне , читати. Однак немає доступу до магазину додатків , на відміну від планшета.

Такі пристрої відтворюють практично всі формати для читання. У тому числі , вбудовані в текст медіафайли ( інтерактивну графіку , відеоролики , звук).

Від 220 до 300 грам - відчутно відтягує кишеню піджака .

Цей фактор є головним достоїнством пристрою з LCD - дисплеєм - ціни на нього стартують з 350 грн , а пристрої за 1-1,5 тис. грн мало чим відрізняються від планшета.

планшет

Пристрої з TFT і TN матрицями відчутно шкодять очам в тому випадку , якщо читати по кілька годин на день. А якщо невірно налаштувати співвідношення яскравості і контрасту на матриці IPS ( відрізняється підвищеною яскравістю ) , то можна ще й « заробити» синдром сухого ока (відчуття , що в очі насипали піску).

Тримає батарею ще менше , ніж електронна книга з аналогічним дисплеєм і акумулятором ( за рахунок того , що працює багато фонових додатків). Дорогі моделі цих недоліків позбавлені ( правда, до рекордів книг з E- ink їм ще дуже далеко) , але ціни на них вже в рази вище , ніж у випадку з електронною книгою.

Дозволяє грати , користуватися інтернетом , дивитися відео , читати , писати , користуватися соцмережами і встановлювати десятки додатків.

Підтримує абсолютно всі формати для читання , в тому числі можна встановлювати програми для перегляду електронних версій журналів.

Від 300-450 грам - найважчі з гаджетів для читання.

Стартує від 600 грн.

ВИСНОВОК Проаналізувавши всі особливості гаджетів для читання , можна прийти до висновку , що якщо вам потрібно багатофункціональний пристрій для ігор , інтернету і розваг, то планшет - поза конкуренцією. Але якщо ви багато читаєте і турбуєтеся про свій зір , краще вибрати для себе електронну книгу з екраном E - ink . І , нарешті , зовсім не можемо порекомендувати читалку з TFT- і TN- дисплеєм - за ціною вони не сильно відрізняються від планшета , але при цьому мають набагато меншим функціоналом , а для очей так само стомлюючі.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика