You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Рідери проти планшетів: остання битва

Рідери проти планшетів: остання битва


By Ян Баховський - Posted on 21 Листопад 2013

Компанія Qualcomm оголосила , що вихід е-рідера на основі новітньої дисплейної технології Mirasol , раніше призначений на перший квартал цього року , відміняється. Причина проста: компанія не задоволена отриманим продуктом.
Нагадаю , що компанія Qualcomm , один з лідерів телекомунікаційної індустрії США , торік пообіцяв створити новітній рефлективний кольоровий дисплей , за часом відгуку не поступається LCD- дисплеям , порівнянний по енергоспоживанню з « електронними чорнилами » і придатний для читання при прямому сонячному світлі. На базі дисплея Mirasol з діагоналлю 5,7 дюйма компанія мала намір випускати так званий « конвергентний » , або, просто , покращений , е -рідер , здатний відображати відео та анімацію .
Невдача Qualcomm , відсуває появи конвергентного е-рідера на невизначений термін , розглядається багатьма як серйозний удар по ринку е-рідерів , який і так начебто здає позиції , під натиском дешевшають і все більш різноманітними планшетами. Взяти хоча б такий факт: хоча Amazon зберігає загадкове мовчання , всі ми знаємо , що наступний Kindle буде зовсім навіть не е -рідером , а планшетом на платформі Android.

Передумови для поступової заміни е-рідерів планшетними комп'ютерами , на перший погляд , очевидні. Відповідно до закону , сформульованому Джо Уілкертом , межа кількості мобільних пристроїв , які користувач готовий носити з собою , прагне до одиниці . Планшет придатний для читання е -книг точно так само , як е- рідер , при цьому маючи незмірно більше можливостей і не сильно відрізняючись за ціною. Це неминуче робить е -рідер зайвої сутністю , перетворюючи його на «п'яте колесо у возі ».
І тим не менш, ринок електронних читалок всупереч всім очікуванням зовсім не збирається здаватися - навпаки, він зростає випереджаючими темпами. За оцінкою еМаркетер , кількість е-рідерів в США цього року зросте на 60 % , і до 2012 року 12% дорослого населення Америки стане читати книги з екрану Kindle , Nook або іншого подібного пристрою. Раніше компанія Forrester пророкувала, що 12 % - ий рубіж буде подоланий ніяк не раніше 2015 року.

Провідні виробники е-рідерів також демонструють впевненість у непорушності цього ринку. 10 червня починаються продажі нового Nook простим дотиком. Чергове пристрій від книжкового рітейлера Barnes & Шляхетний виявилося зовсім не планшетом , які продовжують лінійку Nook Color , а простенької читалкою з 6- дюймовим сенсорним екраном і двома місяцями роботи з однієї зарядки батареї , аналогічної за ціною Kindle Wi - Fi. Компанія Kobo також має намір найближчим часом почати продажі нового е-рідера , також забезпеченого сенсорним екраном і ще більш привабливого за ціною , ніж Nook і Kindle . Та й Amazon , за чутками , готується до запуску власного планшета , не так давно почав продавати субсидований Kindle з вбудованою рекламою і начебто дуже задоволений результатами.

Так чи є майбутнє у е-рідерів ?
На ринку мобільних телефонів існує розподіл на смартфони і так звані « фічафони » (мобільні телефони). До останньої категорії , незважаючи на загадкову назву , відносяться « звичайні » телефони з фіксованим набором функцій. У той час як смартфони мають досить широкий діапазон застосувань , « фічафони » , по суті , мають єдину функцію - забезпечення мобільного зв'язку (голосовий і текстової ) . Зате ці апарати прості в управлінні , компактні і дешеві - і якщо ви не потребуєте можливості, що надаються смартфоном , ваш природний вибір - « фічафон ». Як сказав свого часу Євген Чичваркін , подібний телефон хороший ще й тим , що в разі чого його не шкода « кинути в незручного співрозмовника ».
Не так давно Хорас Дедью з сайту asymco.com запропонував аналогічну класифікацію і для планшетів. На його думку , особливість таблетки - це дешеві Noname -планшети (головним чином , китайського виробництва) , які можна протиставити більш дорогим і якісним девайсам від відомих виробників
« Фічафони » , можливо , виконують єдину функцію , але роблять це не гірше ( а можливо , краще) , ніж смартфони. Китайські ж планшети , якщо начистоту , тому так і дешеві, що жодної функції толком виконати не можуть.
Під визначення « фічапланшетов » , швидше , підпадають саме е -рідери . Вони теж створені для вирішення єдиного завдання - читання електронних книг. І , подібно фічафонам , вирішують її , мабуть , краще , ніж конкуренти - планшети. На відміну від останніх , рідери прості і невигадливі в управлінні (ними може користуватися будь-який, навіть самий недосвідчений у спілкуванні з електронікою чоловік) , вони маленькі і легкі , мають контрастний екран , який можна читати при сонячному світлі і від якого не втомлюються очі , їх не потрібно (на відміну від планшетів) щодня заряджати . І крім того , вони все-таки дуже дешеві: за ціну навіть недорогого планшета можна купити два , якщо не три Kindle або Nook .
Тому попит на е -рідери , швидше за все , падати не буде, і експансія з боку планшетів цього ринку майже не загрожує. Фіаско Qualcomm , судячи з усього , нічого не змінить: адже подібні Mirasol дисплеї потрібні, насамперед , для розширення функціональності , а це не є головним пріоритетом « фіча - Таблет ». Інша справа , що усталений на сьогодні рівень цін на електронні читалки робить цей ринок нецікавим для будь-яких виробників крім тих , хто можуть заробляти на продажу контенту ( а такими на сьогоднішній день є Amazon , B & N , Kobo і Sony ) .
Отже, появи нових гравців чекати не доводиться , а конкуренція між існуючими буде йти , головним чином , в області цін . Читачі від цього тільки виграють. Зрештою , як і « фічафонам » , вдосконалюватися е - рідера особливо нікуди , та й не потрібно : свою єдину функцію вони і зараз виконують дуже навіть непогано.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика