You are hereБлоґи / блоґ Матієшин Любов / Сучасний електронний папір : види і властивості

Сучасний електронний папір : види і властивості


By Матієшин Любов - Posted on 15 Січень 2014

Що таке взагалі сучасний електронний папір?
Електронний папір - це особлива технологія виробництва дисплеїв для різних пристроїв. Вона базується не на випущенні світла певного кольору (якщо бути строгим, певної довжини хвилі), як, наприклад, РК- монітори або звичайні телевізори. Зображення генерується завдяки наближенню до поверхні дрібних часток, пофарбованих у той чи інший колір.

Це визначає основні переваги електронного паперу:
• зображення, одержуване на дисплеї виглядає природно, як видрукована сторінка;
• менше стомлюються очі завдяки тому , що світло, що в них потрапляє, "м'якше" і не мерехтить;
• такий екран дуже економічний в плані електроенергії.

Зрозуміло, e - ink не позбавлений недоліків. По-перше, це порівняно (у порівнянні з ТФТ) більш висока ціна. По-друге, це те, що зображення поки виходить лише чорно-біле.

Які види електронного чорнила існують?
Насамперед, екрани слід поділяти за зовнішніми властивостями (а саме: діагональ екрану) і технічним характеристикам (а саме: кількість пікселів, дозвіл і число відображуваних градацій сірого). Найбільш поширені екрани з діагоналлю 6 і 7 дюймів. Останнім часом з'являються читалки з діагоналлю в цілих 9,7 дюймів, наприклад, Покетбук про 903 і Онікс Букс Одіссеус.
Кількість градацій сірого практично скрізь 16, в деяких дешевших моделях 8. Впринципі, це не настільки важливий показник, так як впливає більше на якість зображень, а не тексту.

Наостанок потрібно зазначити також, що зараз у продажі є 2 основних види електронного паперу: це Pearl і Vizplex. Перша технологія найбільш досконала і поки відносно дорога. Відзначимо просто, що Pearl означає більш білу підкладку і чіткий шрифт. Власне, це головне що потрібно знати про електронний папір в теорії. Стосовно практики зазначимо таке:
• екран на основі e - ink досить крихкий;
• у разі менш якісного виконання (старі моделі) можуть бути труднощі при читанні на яскравому світлі ;
• як правило, для читання букрідера на основі електронного чорнила потрібно освітлення (підсвічування зазвичай немає, власного світла пристрій не випускає) .
• слід берегти екран від багатьох факторів, наприклад, від сильних магнітних полів.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика