You are hereБлоґи / блоґ Матієшин Любов / Вибір ebook: деякі секрети

Вибір ebook: деякі секрети


By Матієшин Любов - Posted on 15 Січень 2014

Тема вибору ebook відноситься до розряду вічних. Отже, що обов'язково потрібно зробити в процесі підбору потрібної моделі читалки?
Дизайн пристрою, комбіновка клавіш і їх особливості. Звучить трохи дивно, але насправді тут йдеться про звичайні і практичні речі. Чи не головне в зручності використання ebook - це те, наскільки легко і приємно натискати на клавіші. Наприклад, в електронній книзі Iriver Story вельми елегантний дизайн. Зате клавіші дуже незручні, хоч їх і цілих шість штук. Одні просто не розраховані на часті натискання, інші вимагають немаленького зусилля - а не всі ж мають потужні пальці? Таких дрібниць дуже багато. Тому, вибираючи букрідер, обов'язково протестуйте якість навігації.

Позадавайте собі такі питання:
• Зручно?
• Чи не втомляться пальці після сотні сторінок?
• Кнопки досить великі?
• Чи не повилітають вони через місяць інтенсивного використання?
Друге, на що слід звернути увагу - це якість софта, прошивки електронної книги. Для користувача дана характеристика проявляється насамперед у тому, чи може ебук на льоту відтворювати найбільш поширені формати.Так, безумовно, кожна сучасна електронна книжка може похвалитися мало не десятком підтримуваних форматів, починаючи від txt і закінчуючи FB2. Ось тільки не завжди варто вірити описам. Можливі проблеми з назвами файлів, їх розміром, наявністю або відсутністю в них картинок, кодуваннями і так далі.
Що робити? Все дуже просто. Візьміть в магазин на флешці десяток електронних документів з джерел, звідки ви і згодом маєте намір їх отримувати. Це може бути електронна бібліотека в мережі або іншие подібне сховище. Протестуйте книгу зі своїми файлами - можливо, дізнаєтеся багато цікавого.
Третій не очевидний тест для читалки - це перевірка відображення картинок. Так, це не так важливо, як читання текстів, однак, багато користувачів (особливо діти) люблять переглядати на пристрої комікси. Далеко не всі моделі справляються з цим завданням, навіть якщо підтримка графічних файлів офіційно заявлена.
Четвертий пункт програми - це просто читання протягом десяти - п'ятнадцяти хвилин. Так-так. Нічого соромитися. Попросіть у консультанта можливості протестувати ебук в реальному режимі, так би мовити. Справа в тому, що незважаючи на якість, з якою випускається більшість моделей букрідерів, оснащених екраном на електронних чорнилах, все ж можливі негативні впливи на очі. Всі люди різні, у всіх є індивідуальні особливості. Можливо екран саме цієї читалки не підходить до саме вашим очам? Варто перевірити, чи не так?

Вдалого вибору та корисної покупки!

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика