You are hereForums / Цікавинки / Загальна інформація / Вибір електронної книги для тих, хто вивчає англійську мову

Вибір електронної книги для тих, хто вивчає англійську мову


By Julia Bekesh - Posted on 15 Січень 2014

У цій статті ми розглянемо один момент, який є значущим при виборі електронної книги для людей, які активно вивчають англійську мову. Мова йде про використання вбудованих словників, насамперед англо-англійських (тлумачних) як таких, які найбільшою мірою сприяють розширенню словникового запасу, активно втягують мозок у створення зв'язків між різними елементами мови і розвивають навики думати на мові, що вивчається.
При виборі рідера, який буде використовуватися для читання матеріалів англійською мовою із застосуванням тлумачного En- En словника, ми повинні взяти до уваги такі моменти :
1. Наявність сенсорного екрана.
2. Вибір словників.
3. Зручність використання словників.
1-й пункт найпростіший – сенсорний екран, рекомендований для вашого рідера. Тут все очевидно, слова найзручніше відзначати дотикаючись екрану. В принципі, можна користуватися і рідером з екраном без сенсорного управління, з переміщенням курсора до шуканого слова джойстиком (наприклад, Kindle Keyboard , Kindle 4).
2. вибір словників. Тут є сенс розглянути послідовно ситуацію зі словниками, які поставляються офіційно, а потім додаткові можливості і нюанси, які відкриваються для людей, обізнаних в цій сфері.
Nook Simple Touch (далі NST)
Тут ситуація з офіційним постачанням досить несприятлива для нас – в пристрої встановлений словник Merriam-Webster's Collegiate Dictionary. Цей словник призначений головним чином для носіїв мови, багато словникових статей досить складні для розуміння.
Важлива особливість NST в тому, що він працює на Android. А це означає, що на даний момент на форумах вже викладені вичерпні інструкції щодо його руту і накопичений досвід багатьох людей в цьому питанні. Після рута ви можете встановити одну з найбільш просунутих читалок для Андроїда Cool Reader (є версія, спеціально адаптована під NST), з яким успішно інтегруються словникові програми-оболонки (наприклад Fora Dictionary), куди ви можете підключити найрізноманітніші словники в популярних форматах.
Kindle
Разом з пристроєм стандартно поставляються The New Oxford American Dictionary і Oxford Dictionary of English. Словники також не призначені спеціально для тих, хто вивчає мову. Ви можете купити у Амазона Кіндл-версію ще одного словника – Merriam-Webster's Advanced Learner's Dictionary ($ 10.96), цей тлумачний словник вже створений спеціально для тих, хто вивчає мову (на відміну від Collegiate Dictionary). Швидкість і ефективність розуміння словникових статей разюче відрізняється.
Що стосується додаткових можливостей – тут не потрібно робити джейлбрейк, достатньо закинути у відповідну папку словники в зрозумілому для Кіндл форматі, після чого вони будуть доступні у вікні вибору основного словника.
Словник Longman Dictionary of Contemporary English є досить зручний для тих, хто вивчає мову. У цьому словнику значення всіх (майже всіх) слів пояснюються з використанням обмеженого набору з 2000 базових слів.
З порівнянням En-En тлумачних словників можна ознайомитись з матеріалами англійською мовою за посиланнями:
• Comparative review of dictionaries for English learners.
• How to buy a good English dictionary.
3. Зручність використання
NST
У Nook для того, щоб у процесі читання подивитися слово в словнику необхідно відзначити його довгим тапом, після чого внизу екрану з'явиться набір опцій з яких потрібно вибрати look up , в результаті чого вам відкриється словникова стаття з MW Collegiate Dictionary (екран повністю оновлюється –мерехтить). Але з основого тексту не можна викликати слово, перенесене на новий рядок зі знаком переносу. Ви також не можете включити пошук слова з віртуальної клавіатури.
Kindle
Зручність цього пристрою полягає в тому, що коли Ви підводите курсор джойстиком або відзначаєте тапом потрібне слово – початок словникової статті (2 рядки) відразу з'являється внизу або вгорі екрану без її повного перемальовування і супутнього мерехтіння. Якщо цих рядків з визначеннями недостатньо для розуміння (це так є у більшості випадків), ви можете викликати словникову статтю цілком. Усередині словникової статті ви можете за такою ж схемою переглядати значення слів у тексті пояснення, можете набрати потрібне слово з клавіатури.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика