You are hereВпровадження електронних підручників у школах.

Впровадження електронних підручників у школах.


By Ірина Сітарська - Posted on 11 Листопад 2013

Електронний підручник в українських школах мав би стати альтернативою паперовим. Міністерство освіти вирішило придбати для українських шкіл розроблені в Україні PocketBook.
На відкритих уроках, які відбулися в березні 2011 року, представники обох сторін (міністерства та компанії, що виробляють електронні книги) розповіли про переваги і перспективи впровадження електронного підручника у школах.
"Перша електронна читанка, яку ми презентуємо, автентична до паперового підручника та виготовлена відповідно до санітарно-гігієнічних норм, згідно з якими він може використовуватися як технічний засіб у навчальному процесі", - розповів Олексій Авраменко, керівник проекту BookLand та головний редактор ВД "МІСТ Паблішинг".
"Електронні версії підручників будуть рекомендуватися Міністерством освіти і науки України. Кожен підручник буде знаходитися під DRM-захистом, що унеможливлює несанкціоноване копіювання та розповсюдження" – додав Олексій Авраменко. "Тобто такого не буде, що один учень купить електронну книжку, а решта однокласників перепишуть її в нього. Але все одно, ціна однієї електронної книжки в рази менша від паперових, десь 10- 15 грн кожна".
На відкритому уроці виступили також і освітяни. Заступник директора Українського коледжу імені В.О. Сухомлинського Тетяна Хайруліна впевнена, що електронна читанка - єдиний з сучасних пристроїв, який має навчальну мету: містить текстовий, графічний редактор, допоміжні програми, які будуть корисними для школярів. А для вчителя – це ще й найкращий посібник у підготовці та проведенні уроків.
На зустрічі також усі погодились з тим, що надзвичайно важливими електронні підручники стануть для дітей з особливими потребами. Кожен учень, який користуватиметься новим пристроєм, може зберігати у карті пам'яті до 10 000 підручників, користуватися словниками ABBYY Lingvo, одночасно читати та перекладати іншомовні тексти.

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика