You are hereForums / Цікавинки / Загальна інформація / Створення електронної книги з паперової

Створення електронної книги з паперової


By admin - Posted on 16 Лютий 2010

Дуже часто виникає необхідність створити електронну книгу з паперової. Для цього у першу чергу потрібно відсканувати той паперовий варіант, який у вас є. Для цього, природно, знадобиться сканер, комп'ютер, ну і спеціальна програма для сканування зображень (цілком підійде ABBYY FineReader 9.0 Professional або будь-яка утиліта, що йде в комплекті зі сканером).
Сканувати потрібно в режимі чорно-білого зображення, рекомендується сканувати все і відразу, а відсканований текст бажано зберігати у форматі TIFF або PSD. Формат JPG теж підійде, але практика показує, що програма для розпізнавання тексту (в даному випадку ABBYY FineReader) цей формат розпізнає трохи довше.
Коли весь текст відсканований і збережений, настає черга його розпізнавання. Для цього є безліч спеціальних програм, найкраща з них - ABBYY FineReader 9.0 Professional. Процедура проста - вибираємо потрібну сторінку, виділяємо область з текстом і натискаємо кнопку "Розпізнати". Процес займає деякий час, тому запасіться терпінням. Після того як зображення було розпізнано і переведено в текст, потрібно зберегти його у форматі MS Word. Спростити роботу допоможе режим пакетного розпізнавання. При його використанні можна задати програмі сотню файлів, а після проведення процедури розпізнавання оцінити результат.
Які би не були технічно досконалі сучасні програми для розпізнавання тексту, а помилки вони все одно допускають. Тому обов'язково необхідно провести перечитування розпізнаного тексту. Упевнений, що найбільш видимі помилки будуть помітні відразу: наприклад, багато програм розпізнають замість літери "е" букву "j". Можна скористатися додатковим утилітами до редактора MS Word, які можуть і перевірити орфографію (причому набагато краще, ніж вбудований редактор правопису), і граматику проконтролювати, і навіть розставити переноси.
Після контролю граматики та орфографії багато користувачів весь отриманий текст переносять з формату *.doc або в формат *.txt, а потім тут же копіюють собі на кишенькові комп'ютери, передчуваючи захоплююче читання. Але нічого пристойного у них, як правило, не виходить. У кращому випадку вони бачать суцільний текст без жодних абзаців і поділів на розділи. Даремно думати, що книгу досить відсканувати, розпізнати і перевести в текстовий формат, - її треба ще обробити, причому обробити професійно. Можна, звичайно, перед кожною главою ставити порожній рядок, а виноски та інше оформлення просто винести в кінець тексту. Теж варіант, але повірте - хоч раз прочитав грамотно оформлену книгу на КПК, до простого тексту повертатися вже не захочеться. Хоча, повторюся, всі подальші кроки зовсім не обов'язкові.
PDFCreator - проста та зручна програма для створення файлів PDF. PDFCreator працює як віртуальний принтер, а тому програму можна використовувати із будь-якого додатка Windows, який підтримує друк документів. Файли, створені за допомогою PDFCreator можна шифрувати, захищати паролем, в них можна встановлювати обмеження на друк. Існує також функція швидкого відправлення документів поштою відразу після створення. PDFCreator може створювати не лише файли PDF, але й PNG, JPG, TIFF, BMP, PCX, PS, EPS. Додаткова можливість програми - об'єднання декількох файлів PDF в один. Аналог Adobe Acrobat Reader.
PDFCreator встановлює в систему віртуальний принтер, дозволяючи при цьому використовувати його для створення PDF файлів в будь-яких текстових чи графічних редакторах.
Особливості:
o встановлення Автора документу;
o встановлення пріоритету процесора;
o вибір шрифтів;
o встановлення розширення для зображень;
o авто зберігання у формати картинок і pdf, каталог для зберігання і параметри форматів налаштовуються;
o відкриття після зберігання в програмі по замовчуванню;
o відкриває файли ps;
o є черги друку і можна об’єднати декілька завдань в один файл (дуже зручно).

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика