You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Електронна книга Sony Reader PRS-700 Частина 1

Електронна книга Sony Reader PRS-700 Частина 1


By admin - Posted on 16 Лютий 2010

Відео з оглядом Sony PRS 700

Компанія Sony випустила кілька еволюційних поколінь своїх пристроїв для читання. На початку шляху була перша серійна Sony Librié, призначена виключно для внутрішнього японського ринку. Цілий рік після виходу, новинка крутилася всередині Японії, залучаючи прихильників як усередині країни, так і за її межами. Накопичивши досвід, Sony сміливо перейшла в наступ і випустила модель, орієнтовану вже на американський ринок. Тут слід розуміти, що вихід пристрою на американський ринок - це те саме, що і «вихід на світовий ринок пристроїв для читання». Платоспроможність покупців, розвинена система збуту, реклама і значимість бренду, відсутність європейських і, в тому числі, російських проблем з розрізненістю власників авторських прав. В Америці в Sony є всі можливості для швидких і ефективних продажів.
Спочатку Америка побачила Sony Reader PRS-500, а з появою екрана нового покоління - і Sony Reader PRS-505. У цьому році, не знімаючи з продажу 505-ї моделі, Sony випускає нове, дійсно новий пристрій з сенсорним екраном - Sony Reader PRS-700.
Здавалося б, що все розвивається абсолютно логічно і послідовно, а щоб зайняти вагому частку ринку, потрібно зробити серйозний крок і випередити конкурентів на пару років, як мінімум. Sony, бренд - флагман, зробила такий крок. Ніколи раніше компанія не робила нічого, якщо не була впевнена в своїй перевазі. Точний розрахунок часу виходу продукту, необхідної суми технологій, які випереджають свій час - саме Sony випустила свого часу Walkman і магнітну стрічку для запису. Але при такому ритмі прогресу завжди є ризик, що на новий товар ще не сформований споживчий попит. Доводиться створювати цей попит самостійно. І ось тут компанія Sony докорінно відрізняється від усіх відомих компаній у світі. Навіть Apple зі своїми прихильниками не може похвалитися, що всі її новинки розкуповуються стабільно добре, навіть Microsoft, поневолити на 90% планету не зможе радісно повідомити, що споживач вже відмовився від рішення 98 року на користь нового тисячоліття. А от Sony може. Бо всесвітній бренд саме цим і славиться - довірою і сталістю основного споживача продукції Sony. Маркетинговий розкид тут украй великий і за віком і станом споживача. Sony Reader PRS-700 націлений на користувачів, які люблять читати, перш за все, а взаємодію з технікою, Sony спробував спростити наскільки зміг.
Особливості конструкції
Компанія запускає пробну кулю - додає до Sony Reader PRS-505 сенсорний екран, підсвічування. Таким чином, без пишних анонсів і реклами, з'являється новітня модель Sony Reader PRS-700.
Здавалося б, це так просто - додати сенсорну панель поверх екрана. Але варто врахувати, що для цієї новинки повністю переписано програмне забезпечення. Якщо вам здасться, що це просто - згадайте інші пристрої, всю їхню непросту еволюцію за півтора-два роки і усвідомте, чого вони досягли за цей час.
Програмне забезпечення для малого та вузькопрофільного пристрою, це далеко не операційна система для комп'ютера. Написати прошивку простіше. У той час як користувачі розпещені частими оновленнями комп'ютерної системи завдяки Інтернету, у вбудованого програмного забезпечення пристрою для читання такої можливості умовно немає. Практичної користі оновлення користувач часто не бачить і не користується такою можливістю: якщо не читається карта пам'яті, то в розумінні споживача винна карта, а не пристрій. Отже, споживач не поспішає перевіряти наявність оновлення прошивки. Завжди можна зустріти курйозне питання, наприклад, користувач читав десь в Інтернет, що Sony Reader підтримує формат ePub, але нічого такого у функціях пристрою не виявили. Єдине, що ми можемо відповісти - «оновіть прошивку».
Проектуючи ці дані на Sony, можна помітити, що програмна начинка попередньої моделі, PRS-505 була офіційно оновлена один раз за весь час існування. Причина оновлення - додавання «нового формату» для читання, а виправлення помилок прошивки - це вже справа вторинне. Таким чином, той софт, що зараз встановлений у Sony Reader PRS-700, швидше за все, не зміниться до виходу наступної версії сенсорного пристрою, але за однієї умови - якщо компанія відчує, що Sony Reader PRS-700 - це вірний напрям розвитку пристроїв для читання, нехай навіть поки як пробна куля.
«Недороблений» пристроєм Sony Reader PRS-700 можна назвати з кількох причин і то, досить умовно.
Додали сенсорний екран. Що отримали? Сенсорним став не сам екран E-Ink, а зробили надбудову зверху існуючого екрана від 505 моделі, у вигляді пластикової і стійкою до пошкоджень пластини з сенсорними функціями. Тільки тому, що компанії «розробники-виробники» E-Ink не зробили готового рішення. Це рішення могло бути і комплексним.
Теоретично відомо, що будь-який сенсорний екран (як додатковий світлофільтр) - знижує контрастність всього того, що знаходиться за ним, або під ним, що зараз одне й те саме. А там, за сенсорною панеллю, вже відомо що саме знаходиться - E-Ink екран, який ще не наблизився настільки близько за характеристиками до звичайного паперу і контрастного поліграфічного друку. Про колір, поки, навіть не будемо згадувати.
Є кілька шляхів вирішення проблеми «зниження контрасту».
Один з них - зробити скляною сенсорну частину дисплею, тим самим зменшивши втрати контрасту, але істотно збільшивши відблиски екрану і забивши всі свої сервіс-центри замовленнями на заміну розбитого скла.
Інше рішення пов'язане з поліпшенням технології E-Ink. Наприклад, можна додати білястої основи і збільшити контраст чорного, збільшивши розміри гумових кульок всередині E-Ink.
Але є варіант простіший: забути про винахід E-Ink і поставити LCD дисплей. У такому випадку корпус збільшиться в розмірі за рахунок акумуляторів - щоб підтримувати час роботи на рівні 20 годин. Зате підсвічування буде як бонус, а не як конструктивне рішення.
Таким чином, компанія Sony зайвий раз говорить, що рішень багато, а вірний шлях - це реалізація. Sony вважає за краще робити компактні рішення. Дійсно, сенсорний екран знижує контрастність, а реалізована підсвітка не межа для досконалості ... і відразу хочеться сказати багато «але» на захист! Але ...
Наприклад, порівняємо 700 модель з 505 і побачимо природні розбіжності в контрасті зображення на екрані. Без порівняння ця різниця не відома і не зрозуміло - наскільки вона істотна.
Треба зауважити, що ні один конкурент поки не зробив нічого подібного - є тільки заяви про наміри. Давайте подивимося різницю між псевдо-сенсорним екраном Sony і «багатим» рішенням конкурентів через пару років. Цікаво, це рішення конкурентів буде дешевше і краще? До цього дня ціна була порівнянна.
Поки ж, на адресу Sony чути недовірливі і несхвальні репліки по-приводу випуску настільки «сирого» продукту на ринок. Саме тому рекомендуємо уважно прочитати огляд, який ми постаралися ретельно підготувати.
Дизайн пристрою
Дизайн це те ... що Sony вміє робити.
Критики дизайну від Sony та дизайну як такого, завжди багато. Не тільки в даному конкретному пристрої. Якщо показати пристрій професійним конструкторам і дизайнерам, то всі вони в один голос кажуть - можливо, пристрій може бути не ідеально по конструкції, але Ви спробуйте зробити більш оригінальне рішення, яке задовольнить не тільки середній клас, але і будь-який гаманець.
Sony Reader PRS-700 зроблено акуратно, без щілин і невиправданих гострих кутів. Пристрій став важчим, ніж PRS-505, можливо, за рахунок цього без обкладинки досить слизький в руках. Корпус металевий, це легко зрозуміти по тепловіддачі матеріалу. На дотик корпус прохолодний, як метал. З правого боку плавний і ніжний «фірмовий» вигин. Його наявність нічим не виправдано, він просто є.
У нижній частині, на торці пристрою, зосереджені рідко потрібні роз'єми й кнопки. У верхній частині - кнопка включення пристрою і роз'єм для двох типів карток - Memory Stick DUO (половинний розмір) і SD Card. На скошеної правій частині пристрою знаходиться стилус - необов'язкове для керування пристроєм пристосування. Пристрій досить легко управляється пальцем, навіть не нігтем, а подушечкою пальця.
Ніяких гумових заглушок в пристрої немає. Як і немає необхідності міняти акумулятор в домашніх умовах. На тильній стороні є отвір Reset. Можливо, коли-небудь і знадобиться - хоча б заради того, щоб знати результат, якщо натиснути в отвір кульковою ручкою або зубочисткою.
Тепер кнопок на пристрої (на думку Sony) абсолютний мінімум. З нашої точки зору - можна було відмовитися взагалі, раз по сенсорний екран пропонується переплатити рівно $ 100. Тим не менше, всі кнопки стоять в ряд під екраном. Кнопки гортання - тепер річ умовна.
Відстань від краю екрана до краю корпусу збільшено, за рахунок рамки з підсвічуванням навколо екрана.
Корпус пристрою гладкий, а ребристістю є тільки з лівого боку. Пристрій «слизький» з будь-якої сторони, тому наявність обкладинки у цій моделі виправдана.
Обкладинка
Обкладинка виконана за тим же принципом, що і для 505 моделі. Завдяки простій конструкції, обкладинки досить легко можна міняти місцями. А можна і просто зняти. Їх ще можна міняти між пристроями, з однією лише різницею, що обкладинка від 505 моделі трохи коротша за розміром і 700-а буде на міліметр стирчати за межами «старої» обкладинки.
«Нова» обкладинка в Sony Reader PRS-700 зі шкіри або замінника, прострочена по краях рівним рядком без вузлів. Характерна відмінність від «старої» обкладинки - тиснення «Sony» на лицьовій стороні.
Обкладинка важить 110 грам.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика