You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Електронна книга Sony Reader PRS-700 Частина 2

Електронна книга Sony Reader PRS-700 Частина 2


By admin - Posted on 16 Лютий 2010

Комплектація
Відкривши упаковку, побачимо традиційно скромну комплектацію: без спеціальних пристроїв для читання карт або самих карт. Sony завжди дає можливість розвиватися стороннім компаніям навколо своїх продуктів, або самостійно пропонує додаткові аксесуари за окремі гроші, але з великою кількістю варіантів. Sony вважає, що споживач має право самостійно вибрати, наприклад, обсяг карти, її вартість та інші характеристики.
Коротше кажучи, всередині упаковки з пристроєм немає нічого, окрім набору всіляких папірців, у тому числі керівництва користувача, CD і негнучкого кабелю USB. Тут здасться, що Sony злукавила - надала кабель USB, але не укомплектувала пристрій картою пам'яті. Відповідь проста - всередині пристрою вже є невелика кількість пам'яті для зберігання книг, там же знайдете і безкоштовні книги. Отже, щоб почати читати - карта пам'яті необов'язкова взагалі. Ось саме тому в комплекті є USB-кабель, але немає карти.
Упаковка тонка, акуратна і традиційна для Sony за дизайном: дуже сувора і лаконічна.
Екран
Сенсорні функції
Поява сенсорного екрану змусило переглянути можливості управління пристроєм. Наявність тактильних відчуттів спрощує взаємодію, але вимагає продуманості конструкції. Тепер немає необхідності вивчати яку кнопку треба натиснути для вибору меню, або як прогорнути сторінку. Досить визначити - Ви лівша чи правша і зазначити це в настройках. Це різниця в мисленні і зручності. Ви зможете визначити напрямок руху пальців по екрану за своїм смаком.
Приміром, ви вважаєте, що рух вперед - це рух пальцем зліва направо. Отже, пристрій буде вважати, що зворотний рух - це рух назад, а не помилка. Натискати на екран перший час потрібно не поспішаючи, щоб звикнути до натискань і рухів пальців і тим більше звикнути, що екран можна продавити або «простукати». Звикайте все робити спокійно і виробляйте легкість у взаємодії з пристроєм.
Меню викликається легко, не «клацанням», а дотиком до сенсорної області в екрані.
При повороті екрану, все меню в пристрої повертаються на 90 °, в тому числі руху пальців по екрану, для гортання.
Постійне використання сенсорного екрану призводить до звикання. І буде потрібно якийсь час, щоб звикнути до екрану 505 моделі. Можна сказати, що сенсорне керування більш природне і до нього звикнути набагато простіше, а зрозуміти логіку роботи пристрою можна набагато швидше. Це важливо, особливо для новачків.
Так, дійсно, сенсорний екран знизив контрастність тексту, але зробив більш зручним управління. Є з чого вибирати! На жаль, поки що тільки альтернатива «або-або». Інше, більш ідеальне рішення на сьогоднішній день буде коштувати принципово інших грошей.
Підсвітка
Реалізація підсвічування екрану може бути різною. Є кілька варіантів. Наприклад, під екраном, як ми бачимо щодня на прикладі LCD. Але вона може бути ще й над екраном. Для цього не обов'язково використовувати вбудовану підсвітку - можна настільну лампу.
Перші питання щодо будь-якого пристрою для читання - це «підтримка PDF» і «наявність підсвічування». Можна визнати наявність підсвічування в Sony Reader PRS-700 як швидку відповідь користувачеві на його «прохання», ніж реальне створення м'яких і рівним підсвічування всього екрану, а «підтримка PDF» була вже в попередніх моделях. Все це швидку відповідь маркетологів, а не реальний технічний і ідеальне для користувача рішення.
Варіант підсвічування «під екраном» з дисплеєм E-Ink в даний час неможливий. Основа E-Ink непрозора, як ми писали у всіх оглядах пристроїв для читання. Тому залишається єдиний варіант - використовувати освітлення «над екраном».
Для вирішення цього завдання Sony використовувала декілька світлодіодів, які розташовані з двох сторін. Освітлення екрану нерівномірне і виконується кількома пучками-прожекторами. Якщо читати з такою підсвіткою в темряві, то до таких тонкощів можна звикнути. Особливо при читанні горизонтально. Але якщо використовувати підсвічування в освітленому (нехай і погано освітленому) приміщенні, то враження від такої підсвічування гнітюче. Саме ця різниця лякає власників PRS-505 при переході на PRS-700. Один фактор - нижчий контраст екрану, та й ще другий додається - неякісне підсвічування. Точніше, нерівномірне.
Зате тепер ніхто не скаже, що підсвічування відсутнє. Офіційно буде красуватися напис, як технічна характеристика - «наявність вбудованого підсвічування на світлодіодах».
Програмне забезпечення
Прошивка
Всередині Sony Reader PRS-700 містить повністю перероблене програмне забезпечення, з урахуванням особливостей сенсорного управління пристроєм.
Сенсорне управління зроблено як для основних функцій, так і для функцій гортання.
Програмне забезпечення від Sony унікальне і не копіює розробки конкурентів. Дійсно, є деякі непродумані штрихи у творчості розробника, але дивлячись на їх реалізацію - інший варіант в голову прийде не відразу. Тому, «проблеми» в основному дрібні.
Є моменти, які незвичайні для даної моделі. Ми марно намагалися поставити закладку на пристрої - натискаючи, як нам здавалося правильним, на кут екрану. І нічого не добилися. Вийшло тільки після подвійного «натиснення». Забери відразу всі кнопки з корпусу - і програмісти знайшли б більш точне рішення, як керувати сенсорним екраном. Але так як кнопки є - трохи полінувалися і не продумали.
На щастя, подібних до дрібниць не так багато. Про це докладніше нижче.
Головне меню
Головне меню (Home) визначає основні можливості пристрою. Вони діляться на дві частини: те, що стосується книг - це одна велика частина і додаткова область екрану знизу, в якій знаходяться допоміжні функції і настройки пристрою.
«Книжкова частина», зверху. По порядку:
* «Continue Reading» - швидкий перехід до мету останнього читання.
* «Books» - перелік книг і книжкова полиця.
* «All Notes» - всі нотатки та закладки.
* «Collections» - список колекцій книг і список книг всередині кожної колекції.
«Додатковий» частину, знизу екрану. По порядку:
* «Audio» - прослуховування аудіо файлів.
* «Pictures» - список фотографій з їх іконками в якості попереднього перегляду.
* «Settings» - настройки пристрою.
Опис кнопок
Під екраном знаходяться основні кнопки управління. На торцях - додаткові.
Основні кнопки:
* «Back» - повернення або відмова від дії.
* «Left & Right» - це група з пари кнопок для гортання назад і вперед.
* «Home» - повернення в головне меню пристрою.
* «Search» - пошук, з'явився тільки в цій моделі Sony.
* «Larger» - збільшення розміру шрифту і масштабування.
* «Option» - основні параметри пристрою.
Додаткові кнопки на торцях:
* «Power» - включення і виключення пристрою.
* «Backlight» - підсвічування екрану, дві градації та вимкнення.
* «Volume» - рівень гучності при прослуховуванні аудіо.
З усіх кнопок, варто звернути особливу увагу на «Option», яка буде використовуватися не тільки для налаштувань. Її функції залежать від конкретного режиму роботи пристрою.
Книги
Книжкова полиця
«Книжкова полиця» зазнала змін завдяки сенсорним функцій екрану. Тепер, крім початкових можливостей сортування, з'явилася можливість налаштувати зовнішній вигляд і виконати пошук необхідної книги.
Сортування книг
Книги можуть розташовуватися на екрані в обмеженій кількості варіантів. Як і раніше книги сприймають як файли, тому список можливостей обмежений сортуванням:
* За назвою книги.
* По автору.
* За датою появи книги на книжковій полиці.
Довільної сортування (за заданими довільним критеріям) немає. Як і раніше, всі книги зберігаються на одній полиці в одному шафі, а для решти Sony запропонувала використовувати «Collections». Складно сказати, що це зручно, напевно так буде, поки книги сприймати як файли, а не навпаки - коли файли і директорії це книги та полиці.
Зовнішній вигляд «книжкової полиці»
Вперше, в моделі Sony Reader PRS-700, з'явилася можливість бачити не просто список книг і автора, але також бачити обкладинки книг. Вони генеруються на ходу, а не під час синхронізації з програмою eBook Library, що поставляється з пристроєм і для пристрою в першу чергу.
Обкладинки виглядають досить цікавими. Але «наші» обкладинки не співпадають по пропорціях до розміру «Letter», тому обкладинка займає не всі відведений для неї простір, а зсувається вліво всередині рамки. Можливо, це пов'язано з «застарілою» версією «швидкісного конвертера».
Справа знаходиться літерний покажчик, розміщений вертикально. Працює тільки з латиницею.
Поворот екрана
Функція «Поворот екрану» не зазнала змін з минулих версій пристрою для читання від Sony. Поворот обмежений 90 ° проти годинникової стрілки. Єдина різниця в тому, що тепер клавіша «Larger» (збільшення) не працює на поворот при тривалому натисканні як раніше. Для повороту екрану потрібно увійти в меню через клавішу «Option» і вибрати «Orientation».
При повороті налаштування сенсорного перегортання не змінюються в напрямі: замість горизонтального ковзання тепер потрібно робити вертикальний рух пальцем.
Управління читанням, листання.
У режимі «читання» основне, що потрібно, це простота управління і простота гортання сторінок. У «нової» версії пристрою «перегортання» можна назвати довільним. Це легко зробити за допомогою зміщених в ліву сторону кнопок, але швидше за все споживачу сподобається гортати за допомогою вбудованої функції сенсорного екрану.
Тут необхідно зробити застереження заздалегідь, що не залежно від того, що на світі є лівші і правші, є одна важлива якість для пристрою - зручність.
Сенсорне управління настроюється насамперед під Вас. Налаштування руху пальцем задається в настройках пристрою. Є два варіанти таких установок: зліва-направо і справа-наліво. Спробуйте, оцініть суб'єктивне зручність і задайте постійне значення в настройках. Зворотний рух пальцем, відповідно, буде функціонально протилежно обраному в настройках.
Метод «сенсорного гортання» простий. Для початку: не потрібно поспішати і нервувати. Поставити палець на екран і провести спокійно в ту сторону, яка стоїть в настройках як рух вперед. Поставили палець, провели по екрану. Перший час доведеться звикати. Потім гортати можна вже автоматично.
Розміри шрифтів
Доступно п'ять типорозмірів. Розмір вибирається не послідовним перебором по колу, а викликом спеціального меню через кнопку «Larger». Немає поняття розміру в пунктах (як у поліграфії), є поняття чисто візуальне, яке зрозуміло кожному, хто купує речі в магазині: S, M, L, XL, XXL.
Розміри можна задати при підготовці книги за допомогою «швидкісного конвертера». При збільшенні або зменшенні розмірів шрифту, «книга» перераховує сторінки один раз і дані зберігає в кеші для всіх типорозмірів, повторне перемикання вже не потребує часу та енергії пристрою.
Закладки, поради та редакторські позначки
Створення заміток, їх опис, установка закладок і підписання цих закладок - справді нововведення для пристроїв Sony. Єдине зауваження, що всі поля встановлюються як би в окремому вікні, який за задумом повинен показати користувачеві, в якому режимі він перебуває.
Вибір режиму відбувається у меню Option "->" Create / Edit Notes ». Тільки підпис до закладки можна зробити простим натисканням на закладення і набором супровідного тексту на віртуальній клавіатурі. Альтернативний варіант - двічі «натиснути» по правому куті екрану пристрою.
У спеціальному вікні, що з'явилося, можна відзначати текст і видаляти позначки. Якщо не вибрано режим виділення тексту, то замість виділення спрацює гортання сторінки. Тому, текст слід відзначати тільки при «натиснутою» функції виділення тексту.
Зміст книг
Зміст можна подивитися через меню "Option" -> "Table Of Contents».
Sony Reader PRS-700 не показує, на чолі якої в даний момент знаходиться читач, відображається лише список глав або частин.
При виборі голови відбувається миттєве переміщення в потрібному напрямку. Для відмови від дії не потрібно натискати «Back» інакше відбувається вихід з книги. Щоб «повернутися», скористайтеся "History", яка знаходиться в «Option" -> "Go to Page». Всередині цієї функції достатньо натиснути на годинник із стрілкою назад або вперед. Пристрій зберігає в собі кілька кроків «History» вперед і назад (точна кількість кроків ми не підраховували).
Інформація про книгу
Щоб отримати основну інформацію про книгу, необхідно перебувати всередині цієї книги. Інший спосіб не передбачений.
Виконується у меню Option »->« Book Info »
Доступна тільки основна інформація: назва, автор, категорія, ID, формат, дата, розмір, місцезнаходження файлу, шлях до файлу.
Видалення книги
Функція доступна через меню «Option" -> "Delete Book». Пакетне видалення не передбачено. Видалення відбувається в кілька «кліків», щоб не було випадкового видалення.
Перехід на сторінку, історія і перехід на закладку
Декілька зручних і необхідних функцій поєднані в одній точці з меню Option "->" Go to Page »або якщо« натиснути »на номер сторінки, на екрані.
Перехід по закладці відбувається після натискання на зазначені закладки, але меню не закриється і можна далі перебирати закладки, поки не буде знайдена сторінка.
Перехід на конкретну сторінку відбувається з введенням номера сторінки на віртуальному калькуляторі.
Історія крок за кроком, не можна перескакувати через крок, але можна вибрати напрям «відкату» - вперед або назад. За своєю реалізації правильніше вважати цю функцію не «History», а радше «Undo».
Список нотаток
Список редакторських заміток «All Notes», у тому числі закладок, доступний через головне меню «Home». У даному розділі перераховані всі поради і всі закладки. Спірне зручність, так як поради від закладок не відокремлені. Єдина можливість визначити тип - іконка.
Колекції
Можливо «Collections» приживеться саме у Вас. Досвід використання попередніх моделей не допоміг нам зрозуміти «зручність» цієї функції. Вона налаштовується тільки в комп'ютері. Створити довільну колекцію всередині пристрою як і раніше, неможливо.
Складно сказати, наскільки це потрібно взагалі, якщо «Collections» можна замінити на сортування по директорій на карті пам'яті. Користувачеві було б набагато легше сортувати по директоріях, ніж по колекціях як зараз.
Аудіо та Фотографії
Аудіо-та фото-можливості в Sony Reader PRS-700 є допоміжними і ніякого активної участі у розробці цих функцій програмісти Sony не приймають. Прослуховування аудіофайлів можливо тільки через стерео-навушники, вбудованого динаміка в пристрої немає. Акумулятор в цьому режимі розряджається досить швидко, буквально ~ 3 години.
Можливості налаштувань пристрою
Основні та важливі настройки зосереджені в одному місці і доступ до них можливий через головний екран у розділі «Settings».
Серед основних функцій:
* Дата і час
* Налаштування руху пальця
* Додаткові налаштування
* Про пристрої
Більшість з настройок потрібно встановити тільки в перший час використання пристрою.
Увага: будь-яку русифікацію слід починати з перегляду меню «About» щоб звіритися з номером поточної версії прошивки.
Зазвичай, якщо споживач готується до покупки, він намагається знайти докладну, позбавлену емоцій інформацію, відгуки користувачів і зробити власний висновок - чи варто купувати саме цей пристрій, чи має сенс розглянути конкурентів. У випадку з Sony Reader PRS-700 конкурентом може бути сама компанія Sony. Блідість екрана - досить «завищену» думку користувачів. Різницю видно на око. На практиці виявилося, що немає нічого страшного в цій «бляклості».
Якщо ж на перше місце ставиться не якість екрану, а функціонал і простота використання, саме в цьому випадку Sony Reader PRS-700 підійде точно. І ще раз відвернемося від цієї думки також, тому що після тижня регулярних поїздок у транспорті з Sony, вже не хотілося відмовлятися від цього пристрою, тільки заради контрастнішого екрану в 505 моделі або на користь конкурентів.
Якийсь час ми не давали рекомендації і не робили висновків. Не брали на себе таку відповідальність. Sony компанія для нас далека, яка не скоро прийде зі своїм товаром в сусідній магазин.
Зробимо так: розділимо всіх бажаючих придбати даний пристрій на два типи: хто вже користувався пристроями для читання фірми Sony та всіх інших, припускаючи, що не користувалися або користувалися пристроями конкурентів.
Отже, перша категорія, яка вже володіє пристроями для читання фірми Sony. Вам можна рекомендувати 700 модель як додаткову, виключно для дому.
Тим, для кого Sony Reader PRS-700 - перша модель з лінійки Sony, незалежно чи є інші пристрої в будинку - потрібно визначитися з головним. Що для вас найголовніше і переважує на свій бік - просте сенсорне керування з вбудованою підсвічуванням ... або якість екрану. Від цього залежить вибір між PRS-700 і PRS-505. У нас є такі приклади, і люди цілком задоволені таким вибором.
Вибір на користь Sony може бути не ідеальним вибором, але це єдино правильний вибір серед пристроїв для читання ... Звичайно, це жарт. Тому, прочитайте огляд ще раз і обов'язково особисто випробуйте цей пристрій, перш ніж купити. Ціна зобов'язує. Така ж рекомендація і для інших пристроїв - пробуйте і обирайте.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика