BookShelf 4.11


No replies
admin
Offline
Joined: 09/17/2009
BookShelf 4.11

Основна мета цієї програми - зробити процес читання більших текстів з монітора більше зручним і менш шкідливим. Сама назва “BookShelf” переводиться з англійського як «Книжкова полиця». Саме цю деталь інтер'єра програма й імітує на моніторі користувача. Будь-який текстовий файл (*.txt, *.html, *.doc, *.rtf), збережений на комп'ютері користувача, може бути перетворений у книгу (файл із розширенням *.book) і поставлений на віртуальну полицю. Файли для перетворення в книги можна брати й з Інтернету. При установці BookShelf вставляє в панель інструментів Internet Explorer відповідну іконку. Знайшовши веб-сторінку з потрібним текстом в Інтернеті, користувачеві досить нажати на цю іконку, текст буде перетворений у файл книги й поставлений на віртуальну полицю.
Можна створювати необмежена кількість полиць і наповнювати їхніми книгами різної тематики. При цьому кожна полку може мати не тільки власна назва, але й стиль оформлення.
Зовнішній вигляд книги також настроюється користувачем за його розсудом. Він може встановити кількість сторінок на розвороті, указати власні шрифти і їхній розмір для відображення тексту, задати колір і тло для сторінок, і так далі.
Книгу можна редагувати: видаляти й форматувати текст, вставляти ілюстрації й гіперпосилання. Саме собою, готовими книгами можна обмінюватися з іншими користувачами програми.
Програма дозволяє легко переміщатися по книзі, залишати в ній закладки. До речі, коли читач закриває книгу й ставить її на полицю, BookShelf запам'ятовує, на якій сторінці він перервав читання. При наступному звертанні до книги, через який би проміжок часу воно не відбулося, програма відкриє текст саме там, де читач зупинився.
У програму убудований компонент TR Speaker, що дозволяє не тільки читати, але й прослуховувати тексти. Звичайно, при цьому текст читається скриплячим штучним голосом, тому для читання «високої» літератури й завчання віршів така можливість навряд чи придасться. Зате службові й технічні тексти цілком можна прослуховувати, не дивлячись на монітор або взагалі відійшовши від комп'ютера.
У випадку, якщо на комп'ютері встановлений TR Dictionary, користувач може читати тексти на іноземних мовах, при необхідності уточнюючи значення невідомих слів.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика