XnView 1.74


No replies
admin
Offline
Joined: 09/17/2009
XnView 1.74

XnView - яскравий приклад того, що серед безкоштовного забезпечення (FreeWare) зустрічаються дуже потужні продукти, мало чим поступається дуже дорогим професійним програмам. Цей переглядач і, одночасно, графічний редактор підтримує весь спектр функцій, які можуть знадобитися більшості користувачів при роботі з ілюстраціями.
Програма працює з файлами чотирьохсот форматів, від найпоширеніших (TIFF, GIF, JPEG, BMP і т.д.) до екзотичних (ATK, HDRU і т.д.). Одне з основних завдань XnView - перегляд ілюстрацій, а також зручне керування колекцією з будь-якої кількості файлів. Основне вікно програми складається із трьох панелей. Дві верхні панелі являють собою аналог Провідника Windows і дозволяють легко переміщатися по жорсткому диску в пошуку потрібних файлів, видаляти й копіювати, виконувати інші файлові операції. До речі, досить зручно в програмі реалізована функція пакетного перейменування безлічі файлів, з можливістю додавати до ім'я який-небудь текст і лічильник.
Нижня панель XnView призначена для попереднього перегляду файлів у збільшеному виді. При наведенні миші на будь-який файл можна побачити докладну інформацію про нього: дату створення, обсяг у байтах, формат, розмір у пікселях, кількість квітів і т.п.
XnView дозволяє переглядати файли в режимі слайд-шоу, коли обрані ілюстрації поміняють один одного на екрані через певний користувачем проміжок часу.
Програма підтримує пряму роботу зі сканерами й цифровими камерами по протоколі TWAIN. Якщо користувач зберігає дуже велику кількість ілюстрацій (наприклад, колекції фотографій, зроблених цифровою камерою), то пошук потрібної картинки може бути дуже трудомістким заняттям. Для подолання цієї незручності можна зберегти каталог ілюстрацій у вигляді веб-сторінок або роздрукувати його на принтері.
Однак одним лише переглядом файлів можливості XnView не вичерпуються. Друге його завдання - редагування зображень. У програму убудована підтримка безлічі фільтрів і ефектів редагування графіки (різкість, зрушення, мозаїка, видалення з фотографій "ефекту червоних очей" і так далі). Крім того, є можливість зміни розмірів ілюстрації, обертання або перевороту по горизонталі й вертикалі. Кілька зображень легко можуть бути "склеєні" в одну панорамну картину. Доступні всі можливі варіанти зміни колірного режиму картинки (від чорно-білого до всіх кольорів).
Програма придасться й для створення "знімків екрана". Користувачеві досить указати комбінацію гарячих клавіш, після натискання на які знімок екрана буде створений і відразу відкритий в XnView для подальшого редагування.
XnView уміє конвертувати зображення з одного формату в іншій. Наприклад, відскановане зображення у форматі TIFF можна без праці перевести у формат GIF для публікації в Інтернеті. Причому, якщо користувач часто робить ту саму процедуру перетворення форматів, він може створити сценарій пакетної конвертації й всі зміни робити практично одним натисканням миші.
Загалом кажучи, XnView – по-справжньому універсальна програма, що працює не тільки із графікою, але й програє відео-файли (наприклад, у форматі AVI) або звукові файли у форматах MIDI, WAV або MP3. Та й будь-який інший файл може бути запущений безпосередньо з XnView, як зі звичайного Провідника Windows

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика