You are hereБлоґи / блоґ admin / Електронна книжка Amazon Kindle 2

Електронна книжка Amazon Kindle 2


By admin - Posted on 01 Жовтень 2009

Як відомо, ринок читалок на електронному чорнилі розвивається досить спокійно. Нові пристрої, звичайно, з’являються, але один від одного вони, як правило, відрізняються лише трохи. Поява електронної книги Kindle 2, яка була випущена найвідомішим електронним магазином в світі, серед користувачів і фанатів електронних книжок викликала нову хвилю інтересу. На відміну від решти електронних книжок, цей пристрій забезпечений CDMA-модемом, динаміком і qwerty-клавіатурою, що помітно розширює його функціональність.
Комплектація читалки дуже проста: сам рідер, адаптер живлення і кабель USB-microUSB. Аmazon Kindle2 ширший за Sony Reader PRS-505 на 28мм і вищий на 12мм, проте по товщині вони майже однакові. Через те, що в нижній частині корпусу Kindle 2 розташована клавіатура, екран пристрою візуально виглядає менше, ніж у PRS-505 (і аналогічних рідерів), але це всього-на-всього зоровий обман. До речі, білий колір, вибраний виробником для свого пристрою не найвдаліший. Виглядає стильно, проте на білому фоні тон електронного паперу виглядає темнуватим. Хоча, це той самий електронний папір Vizplex, як і у Sony PRS-505, клавіші перегортання сторінок розташовані ліворуч і праворуч від екрану: зліва - клавіші попередньої і наступної сторінки, справа - клавіша Home (проглядання списку завантажених книг) і клавіша наступної сторінки. Задня кришка пристрою виконана з алюмінію. У нижніх кутах розташовуються динаміки, за допомогою яких відтворюється музика або озвучений текст. Пристрій підтримує такі формати: Kindle (AZW), TXT, Audible (formats 4, Audible Enhanced [AAX]), MP3, MOBI, PRC. Вибір неширокий, втім спеціалісти вже розробили прошивку для рідера, завдяки якій він підтримує російську мову, а за допомогою безкоштовної програми можна з легкістю перегнати книги з FB2 (та інших форматів) в Kindle формат MOBI.
Закачуються книги в Kindle 2 звичайним способом: пристрій підключається до USB-порту комп'ютера кабелем USB-microUSB, розпізнається системою як зовнішній накопичувач і далі книги записуються у відповідну теку в будь-якому файловому менеджеру.
Навігація в електронних книгах здійснюється за допомогою контекстного меню, що викликається відповідною кнопкою. Amazon Kindle 2 дозволяє робити закладки на сторінці, додавати позначки або створювати позначку з виділеного тексту.
Цікава також можливість озвучування тексту: вибираєте відповідний пункт меню і далі книга вам голосом читатиме текст, при чому озвучування зроблене дуже добре, проте озвучувати можна тільки англійські тексти. Завдяки наявності клавіатури пошук в тексті робиться легко і зручно, але з пошуком російського тексту нічого не вийде.
Шрифт закачаних книг міняється по семи градаціях. Тепер потрібно поговорити про те, чим цей рідер відрізняється від інших. Отже, основна ідея створення цього пристрою потреба у електронному пристрої для читання книг, який зміг би самостійно (без допомоги комп'ютера) купувати і викачувати книги та інші видання з сайту Amazon. В результаті дана електронна книжка тісно пов'язана з електронним магазином Amazon. Через мережу Sprint EVDO 3G рідер виходить на сайт, де ви можете придбати будь-яку книгу, а також підписатися на різні видання періодичного друку - газети, журнали. Все це, звичайно, дуже зручно, хоча вартість електронних книг явно недешева - близько 10 доларів за книгу, проте ті ж книги в паперовому варіанті дорожчі на 10-20 доларів.
Зрозуміло, що це все має сенс тільки в США - для решти країн Kindle2 втрачає свої основні особливості і перетворюється на звичайну електронну книгу, яка коштує дорожче того ж Sony PRS-505 (Kindle 2 пропонується в Штатах за 360 доларів), а зручність використання помітно гірша.
Kindle 2 має багато особливостей : наприклад, розміри шрифту можна легко змінити, доступ до інтернету і словник, які створюють сприятливі умови для читання. Наявна можливість встановлювати міжнародні шрифти і регулювати розмір шрифту, як вам подобається. Проте, є один недолік ,наприклад, шрифти Droid, які використовуються, містять багато символьних знаків, але не всі.
Порівнюючи читалки KindleDX та Kindle 2,можна помітити, що в перших версіях Kindle ви могли застосовувати клавіатурні скорочення(Alt-6 -знак запитання, Alt-7 – кома), проте зараз вони не спрацьовують. Здається, що із появою нових моделей Kindle ця функція зникла.
Отже, Kindle 2 -хороший пристрій ,можливо, не такий як люди на те сподівалися, але багатофункціональний і є найкращим для щоденного читання через свою мобільність.

Share this
Теґи

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика