You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Огляд Sony Reader Daily Edition (PRS-900): унікальний екран і простота управління

Огляд Sony Reader Daily Edition (PRS-900): унікальний екран і простота управління


By admin - Posted on 15 Березень 2010


У серпні 2009 року корпорація Sony оголосила про випуск трьох нових пристроїв, два з яких з'явилися у вересні, а Sony Reader Daily Edition покупці змогли придбати в грудні того ж 2009 року за попереднім замовленням.

Знайомлячись з пристроєм, слід чітко розуміти, що випускає пристрій американський підрозділ корпорації Sony, отже, вся лінійка пристроїв орієнтована на американського покупця з усіма наслідками, що випливають.

Низька ціна (податки не вказуються і різні на території різних штатів). Власний магазин контенту Sony Reader Store, так само розрахований на американського читача. Прямі роздрібні продажі пристрою в магазинах SonyStyle. Офіційний сервіс-центр з можливістю ремонту пристроїв з гарантійного терміну. І так далі. Все це вказує на особливу «географічну» приналежність всіх пристроїв від компанії Sony.
Як би там не було, будь-який пристрій від Sony чекають з великою надією по всьому світу і Sony Reader Daily Edition не виняток.

Серед особливостей Sony PRS-900 можна виділити кілька ключових і унікальних:

* 7 "E-Ink VizPlex екран
* Функція читання в 2 колонки
* Компактний корпус

А також ряд характерних для цього пристрою функцій:

* Сенсоре керування рідером
* Оновлена система читання PDF і ePub
* Вбудований модуль 3G зв'язку
* З'ємний акумулятор
* Можливість купувати книги за допомогою пристрою
* Нова оригінальна обкладинка
* Вбудований аудіо-плеєр
* Підтримується 21-денний термін для «бібліотечних книг» на основі технології OverDrive
* Пошук, виділення тексту, анотації та закладки
* Вбудований англійський словник
* Велика внутрішня пам'ять пристрою на 1.6Гб і два слоти для карт пам'яті Memory Stick Duo ™ та SD Card, що підтримує до 32 Гб
* Пристрій сумісний з РС і Мас
Чільна роль корпорації Sony пояснюється не тільки провідними позиціями серед розробників пристроїв, але й завдяки значному переліку інновацій. Sony створила в 2004 році перший пристрій на базі екранів E-Ink, а зараз вона єдина компанія, що випускає семидюймовий пристрій. Більшість розробок Sony, як правило, випереджають на 2 роки аналогічні рішення компаній-конкурентів по всьому світу.
Sony ще і законодавець мод. Пристрої для читання цієї компанії не просто якісний продукт, але і володіють унікальним зовнішнім виглядом. Аристократичний вигляд Sony Reader відноситься швидше до рівня техніки HiFi, ніж до дешевої пластмасовою зовнішності MP3 плеєрів.
У корпусі Sony Reader Daily Edition добре використовуються не тільки різні за своїми властивостями матеріали, але і застосований точний інженерний розрахунок всіх деталей сполучення і управління. Всі лінії конструкції не тільки солідні, але й принципово ідеально підігнані.
У рідера неможливо зустріти нещільно припасованих частин, немає стороннього шуму всередині корпусу, не відриваються заглушки або щось ще в подібному дусі.

Зі всієї лінійки сучасних продуктів Sony, модель Daily Edition поставляється з обкладинкою, для всіх інших моделей вона продається окремо.
Упаковка Sony Reader
Проста, картонна, не яскрава. Мінімальна інформація про пристрій на тильній стороні. Усередині все компактно розташоване і упаковано в окремі поліетиленові пакунки.
У комплект пристрою з магазину SonyStyle також входить якась коробочка із застібкою "блискавка від фірми Case Logic.
Споживчу аудиторію треба поділити на дві нерівні частини. Перша, величезна частка споживачів, буде складатися з американських читачів, на яких і розрахована читалка.
Sony створює е-рідер для щоденного використання. Вбудований модуль зв'язку 3G лише з американськими частотами мовлення, спрощує придбання книг в Sony Reader Store безпосередньо засобами пристрою. А витягнутий екран дає можливість запропонувати користувачеві компактний пристрій з більшим екраном, ніж стандартна шестидюймовка.
Інша, менша аудиторія, що складається з іноземних споживачів, що купують пристрій самостійно в США, або за допомогою сторонніх осіб і фірм. У такому разі вартість пристрою буде більша від американської ціни з урахуванням податку, а функції бездротового зв'язку стають непотрібними.
На вітчизняному ринку пристрої Sony є нелегальними і користувачі самостійно перепрошивають пристрій, щоб отримувати насолоду від рідної мови і літератури.
І тим не менше, наші споживачі високо цінують не тільки самі творіння компанії Sony, але і магічне тяжіння бренду. Сам по собі лейбл Sony на пристрої є своєрідним знаком якості.

Конструктивні особливості (дизайн)
Пристрій Sony PRS-900 продається у стандартній картонній упаковці, аналогічної по дизайну іншим моделям компанії Sony. Додатково, як «навантаження», в комплекті з е-читалкою поставляється масивний чохол на блискавці фірми Case Logic. Більша частина внутрішнього простору чохла використовується для власних потреб. Sony Reader вставляється всередину досить туго, затискається чотирма гумками по кутах і включити пристрій в такому стані складно і навіть неможливо. Швидше за все, додатковий чехол Case Logic розрахований для подорожей пристрою PRS-900 в багажі, а не для повсякденного читання безпосередньо з цієї масивної конструкції.
У цей раз компанія Sony зробила «половинчату» обкладинку, яка в пристебнутому стані закриває тільки лицьову частину.
Обкладинка легко знімається в два етапи. Спочатку легко відстібається верхня частина, потім зсувається уздовж пристрою вниз. При знятій обкладинці оголюються службові отвори в місцях кріплення.
Щоб пристрій виглядав гармонійно, замість шкіряної обкладинки на тильній стороні використана задня кришка. Насічки на пластмасовій кришці імітують шкіряне покриття і на дотик складно зрозуміти, що це все ж таки пластмаса.
Загальний зовнішній вигляд принципово відрізняється продуманістю, у порівнянні з моделями Sony Reader PRS-300 і PRS-600. Sony Daily Edition з першого погляду нагадує PRS-600, при тому, що PRS-900 більша в півтора рази. Sony Daily Edition має витягнуті пропорції і у ньому немає «металевої латочки» для балансу ваги з лівого боку, в місці, де у PRS-600 знаходяться роз'єми під обкладинку.
На корпусі PRS-900 відбитки від пальців ледве помітні.
У читалці використовуються два типи карт пам'яті - Memory Stick і SD Card. Карти можуть бути високої ємності, аж до 32 Гб.
Пристрій, закрите обкладинкою, не стає більшим візуально. Навпаки, це досить компактний пристрій. За висотою він такий як Amazon Kindle, а по ширині як PRS-600. Багато місця в сумці користувача такий пристрій не займає, при тому, що конструктивно зроблений з більшим екраном. Вся конструкція разом з обкладинкою важить 406 грам.
За якістю виготовлення Sony Daily Edition на сьогоднішній день можна визнати еталоном. На відміну від PRS-600 і PRS-300, досить важко причепитися навіть до дрібних елементів. У цей раз Sony вирішила приглушити яскравість металевої інкрустації уздовж торців.
У даній моделі акумулятор є знімним. Його легко замінити навіть непідготовленому користувачеві. Не потрібно нічого розкручувати або прикладати силу для відкриття кришки.
Також під кришкою знаходиться 3G SIM карта, що використовує американські частоти надсилання даних. Скористатись вбудованим 3G у Європі немає можливості. На жаль, WiFi в рідера відсутнє.
На відміну від PRS-600, кнопочки забезпечені «клацанням», використовуються того ж розміру, а металева полоска над ними заужена.
Основне «навантаження» при управлінні пристроєм припадає на сенсорний екран. Керувати можна стилусом або просто пальцем, не обов'язково використовувати для керування ніготь, пристрій легко керується простим дотиком. Єдина причина, щоб вийняти стилус з гнізда - калібрування екрану, яка необхідна для точного визначення натискань на екран.
Калібрування екрану слід проводити при зміні сенсорної точності управління, коли клацання стилусом або пальцем не збігається із областю на екрані, ніби втрачені координати.
Гучність звуку регулюється тільки для навушників, вбудованого динаміка в пристрою немає. Довге натиснення на кнопки «гучність» призводять до відключення звуку.
Розробники програмно забрали функцію «Поворот екрану», яка була на кнопці «Збільшення шрифту». Поворот зображення можливий тільки через меню, яке викликається кнопкою «Options».
Перегортання сторінок здійснюється рухом пальця по екрану або кнопками «гортання». Напрям жесту перегортання по сенсорному екрану настроюється на смак користувача. Вправо або вліво.

Вихід в головне меню з будь-якого положення можна натискаючи на кнопку «Home».
У е-рідері реалізований пошук книги та тексту всередині книжок. Для пошуку книги потрібно перейти з «Головного меню» на «Книжкову полицю» і натиснути клавішу «Options». У меню слід вибрати «Пошук». У режимі пошуку книги не здійснюється пошук усередині текстів. Для пошуку тексту потрібно знаходитися безпосередньо у відкритій книзі. Пошук відбувається практично миттєво.На екрані пристрою використовується віртуальна клавіатура. На клавіатурі є всі букви, в тому числі літера «Е».
Всі роз'єми на пристрої знаходяться на торцевих частинах корпусу.
Стилус перекочував в «китайському стилі" під ліву руку, а роз'єми під карти пам'яті тепер знаходяться на правому торці, під масивною заглушкою. У закритому стані заглушка ледь помітна на корпусі пристрою.
Нижня частина корпусу така ж як і у PRS-600, тільки не містить отворів під шнурок, зате є в наявності кнопка відключення 3G.
Загальне враження від конструкції пристрою виправдовує цінову категорію. Висока якість.
Основною перевагою пристрою можна назвати пропорції екрану, але якість зображення трохи поступається в контрастності моделі PRS-600.
Компактність, навіть з обкладинкою, дозволяє тримати пристрій при собі практично у всіх ситуаціях в будь-який час року. Пристрій трохи повільніше працював з морозу, додаткове калібрування екрану не було потрібне. При порівнянні з стандартною комплектацією Sony PRS-600 в чохлі і PRS-900 в обкладинці не давало перевагу в компактному розмірі PRS-600. Візуально в упакованому стані пристрої здаються однаковими.
На закінчення зовнішнього огляду пристрою, можна визнати- даний продукт по якості виконання вищий за всякі похвали, на високому рівні.

Екран

У моделі Sony Reader Daily Edition використовується унікальний і нестандартний широкоформатний 7.1 "екран. Виробник екрану - компанія PVI, отже, точна назва моделі E-Ink VizPlex.
Пропорції та розмір E-Ink екрану були підібрані спеціально для компанії Sony. В наслідок чого, можна припустити подібні екрани є тільки в офіційних сервіс-центрах компанії Sony на території США і ряду країн, у яких пристрій продається офіційно.
Екран у Sony Reader PRS-900 використовує 16 відтінків сірого кольору, а не 8, як у стандартних 6 "екранах. Це впливає на контрастність зображення. Перевага 16 відтінків сірого помітна під час перегляду фотографій і напівтонових ілюстрацій, але текст на екрані, за рахунок високої кількості відтінків, трохи світлий і менш контрастний, у порівнянні з 8-відтіночними матрицями. Екран PRS-900 відрізняється меншим контрастом, знову ж таки в порівнянні з PRS-600. В обох екранів сенсорний шар знаходиться поверх E-Ink матриці.
Під час перегляду фотографій в Sony PRS-900 добре видно дрібні деталі в темних місцях, в той час як на екрані з 8 відтінками вони пропадають в чорноті і менш помітні при будь-якому освітленні.
Відблиски, за рахунок сенсорного шару на екрані, схожі за якістю та кількістю практично з усіма сенсорними екранами такого типу. Трохи менше, або трохи більше - не має ніякого значення.
Власне дзеркальне відображення користувача на білому екрані розмите і ледве видно, під час читання цей ефект взагалі не помітний.
Пристрій PRS-900 відрізняється від PRS-600 розміром екрана і кількістю доступної користувачеві внутрішньої пам'яті. Інші характеристики багато в чому схожі. Швидкість перегортання на екрані в Sony Reader Daily Edition трохи нижча як в інших моделях Sony Reader. Це помітно при читанні книг в рідному форматі LRF. Швидкість роботи екрану (як і самого пристрою) на ePub форматах і PDF вища.
Загальне враження від екрану Daily Edition спочатку може здивувати і відлякати користувача одночасно. У свідомості споживача екран повинен бути «кращий» абсолютно за всіма характеристиками, ніж екран Touch Edition (PRS-600) і тим більше в порівнянні з Pocket Edition (PRS-300). По суті, сенсорні екрани повинні бути рівноцінні. Але познайомившись з пристроєм PRS-900, можна сміливо стверджувати, що екран за своїми характеристиками хоч і унікальний, але програє за рівнем контрасту Sony PRS-600, зате перевершує за іншим характеристикам. Користувачі зможуть скористатися особливістю читання на широкоформатному екрані у вертикальному та горизонтальному двоколонковому режимі. Читання PDF в горизонтальному положенні по довгій стороні екрану зручне і не поступається пристроям з 10 дюймовим дисплеєм, так як розширення матриці по довгій стороні рівнозначне.

Програмне забезпечення
Для тестування програмного забезпечення використовувались файли трьох форматів:
* PDF - широкоформатне «Керівництво користувача PRS-900» і брошура із стандартними пропорціями «Керівництво користувача Sony Alpha 550».
* EPub - використовувалося два типи файлів, один тип придбаний в Літрес, без вбудованих шрифтів і другий тип підготовлений самостійно з використанням програми FB2EPUB з вбудованими шрифтами.
* LRF - власний формат книг від компанії Sony, книги для тесту підготовлені програмою FB2LRF.
Всі тести проводилися після русифікації пристрою і не всі результати збігаються з оригінальною прошивкою.
Зовнішній вигляд і стиль програмного забезпечення схожий у всій лінійці продуктів Sony.
«Початковий екран» в Sony PRS-900 розділений на такі основні частини:
* Поточна книга
* Перші 3 книги з «Книжкової полиці»
* Додаткові можливості

У разі вимкнення пристрою під час читання, зберігається поточна книга. При включенні пристрій повертається назад, до сторінки, на якій читання перервалося. Для повернення до поточної книги з «Початкового екрану» можна використовувати саму верхню частину «Поточна книга».
Якщо потрібно відкрити іншу книгу, не представлену на «Початковому екрані», слід натиснути на «Показати все» і буде доступна «Книжкова полиця». Показ книг доступний за «Списком» або «Обкладинкою». Кількість доступних книг від цього на одному екрані не змінюється.
Параметри пристрою доступні при виборі кнопки «Налаштування». Після кирилізації пристрою потрібно вибрати мову з меню «Налаштування». Крім того, можна налаштувати час і формат, часовий пояс, керувати живленням, відключити мобільний зв'язок (також використовується кнопка на корпусі пристрою), настроюється напрямок жесту перегортання і крім всього, можна скинути всі налаштування до заводських стандартів, якщо з якоїсь причини це буде потрібно.
Всі налаштування доступні простим натисканням на потрібних опціях, або у разі настройки «Годин» використовується цифрова клавіатура. Всі «тап зони» необхідного розміру для натискання пальцем і не обов'язково використовувати стилус.
Настроювання пристрою не забирає багато часу і зводиться, в основному, до перемикання мови інтерфейсу і настройку часу і дати.
«Режим читання» файлів різних форматів різниться за якістю виконання, хоча використовується єдина оболонка. Було відмічено під час тесту, що формати PDF і ePub швидше відкриваються і перегортаються, на відміну від «рідного» LRF.
У пристрої вже з'явилася можливість використовувати 2 колонки для читання у форматах ePub і LRF. Приємно радує зміна функції збільшення зображення сторінки, що корисно при читанні формату PDF.
Програмне забезпечення тепер допомагає прибирати порожні поля навколо тексту, за винятком режиму читання в 2 колонки.
Текст можна відзначати маркером або обводити «віртуальним олівцем», або просто малювати поверх тексту. Для формату LRF можливо синхронізувати нотатки за допомогою програми Reader Library, яка встановлюється з внутрішньої пам'яті пристрою. Reader Library не вийде використовувати безпосередньо з пристрою, без встановлення в комп'ютер.
Для більшості функцій використовується кнопка «Options», крім подвійних клацань в кутку екрану для закладок або для пошуку в словнику. Для цього потрібно двічі клацнути над словом у тексті.
Поворот зображення тепер доступний тільки з меню «Options» (в PRS-300 і PRS-600 тривале натискання кнопки «Збільшення шрифту» призводить до аналогічного результату).
Доступні 6 розмірів шрифтів: від XS до XXL. Поточний розмір шрифту відображається ліворуч в «Рядку стану» буквеним значенням.
Нумерація сторінок відображається цифрами. Праворуч від номера сторінки знаходяться годинник (доступно лише при кирилізації, в оригінальній прошивці відсутні).
Статус заряду відображається справа в «Рядку стану». Час роботи від одного заряду з виключеною функцією 3G є еталоном за тривалістю роботи, серед всіх пристроїв читання.
«Рядок стану» весь час відображається на екрані пристрою.
Читання PDF в порівнянні з попередніми моделями найбільш прийнятно за якістю. Широкоформатний екран в горизонтальному режимі дозволяє охоплювати більшу частину листа PDF, роблячи більш великим зображення. Функція «Збільшення зображення» дозволяє легко масштабувати і просто перетягувати пальцем видиму зону по екрану пристрою. Швидкість читання PDF дуже висока.
Посилання на екрані виділені сірим кольором. Перехід за посиланням займає не більше 2 секунд. Починаючи з розміру шрифту «M» спрацьовує функція «Reflow». У розмірі «M» і «XS» ілюстрації зменшуються на відміну від розміру шрифту, що збільшується, у розмірі «L» на екрані залишається тільки текст. Факсимільне відображення працює в розмірі «S».
Читання ePub і LRF багато в чому схоже. Після русифікації можливо читання ePub навіть без вбудованих шрифтів. Основна типографіка книг задається в підготовлених файлах. Зміна розміру шрифтів впливає не тільки на «Основний текст», а й на розмір «Заголовка», «Цитат» і т.д.
Змінено горизонтальний режим читання. Тільки в цьому режимі можна включити 2 колонки для відображення тексту. В одну колонку тепер немає «Сірих рядків», які вказували на дублювання рядків з попередньої сторінки, якість відображення тексту при цьому ніяк не змінено, тобто рядки як і раніше висять, але відображаються чорним кольором і читати від цього ще менш зручно в такому режимі . Крім того, при повороті в горизонтальне положення змінюється розмір шрифту в бік збільшення і по краях широкоформатної сторінки залишаються сірі смуги.
При читанні в 2 колонки, закладку можна поставити на будь-яку з колонок. Розмір тексту у вертикальному поданні і в 2 колонки - однаковий.
Текст форматується по всій довжині рядка, з повним вирівнюванням. Підтримуються всі основні елементи типографіки. На відміну від ePub, формат LRF дозволяє додати до форматування колонтитули зверху і знизу сторінки. Тому туди можна винести додаткову інформацію про книгу. Коректно працює у вертикальному і 2 стовпчики режимі.
Серед додаткових можливостей пристрою: простий аудіо-плеєр, блокнот, словник, замітки, малюнки, перегляд фотографій, читання періодики і можливість купувати книги безпосередньо за допомогою самого пристрою.
Відсутня можливість самостійно додати власний словник.
У «Малюнках» можна створювати рукописні нотатки.
«Перегляд фотографій» зручний для перегляду фотографій з карти пам'яті фотоапарата або для використання в якості найпростішої настільної фоторамки.
Загальне враження: читання на пристрої Sony Daily Edition приємне і просте. Пристрій використовує екран з 16 градаціями сірого, що позитивно позначається на перегляді фотографій. Для збільшення контрасту перемкнути відображення тексту в 8 градацій не вийде.
Пристрій Sony PRS-900 заслуговує високої оцінки, але не перевершує по контрастності тексту модель PRS-600. Це єдиний чинник, що віддаляє Sony PRS-900 від топової позиції в рейтингу пристроїв.
Користувачів Sony PRS-900, напевно, захопить режим читання в 2 колонки. У цьому режимі гортання сторінок за допомогою сенсорного екрану або кнопок рівноцінне. Кнопки в 2колонковому режимі лягають рівно під пальці, а широка частина корпусу не дозволяє випадати пристрою з рук. У цьому режимі також зручно читати, тримаючи пристрій двома руками.
Пристрій можна визнати унікальним за своїми можливостями і простоті, а також за зовнішнім виглядом. Великий екран і компактний корпус - основна родзинка даної моделі. Бездротова функція 3G працює тільки з магазином Sony Reader Store, який торгує книжками на англійській мові. Відсутність браузера виправдовує відсутність вбудованого WiFi.
Технічні характеристики
Дисплей: 7.1 "E Ink ® Vizplex ™, 600 x 1024 pх, 16 відтінків сірого, сенсорний
Процесор: Freescale i.MX31L (ARM1136JF-S core, 532MHz)
Операційна система: Linux
Пам'ять: 1.6 Гб
Комунікації: HSPA, UMTS, Edge і GPRS (850 і 1900 MHz)
Слот пам'яті: Memory Stick Duo ™ та SD Card до 32 Гб
Аудіо: 3.5mm stereo
Акумулятор: Rechargeable Lithium-Ion battery: DC 3.7 V
Блок питания: DC 5.2 V
Формати книг: LRF, ePub, PDF, TXT, RTF, ePub (Adobe DRM protected), PDF (Adobe DRM protected)
Графічні формати: JPEG, PNG, GIF, BMP
Аудіо формати: MP3, AAC
Габарити: 122 x 207 x 13 мм [без обкладинки]
Вага: 356 гр [без обкладинки], 406 гр [з обкладинкою]

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика