You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Електронна книга Sony Reader Pocket Edition PRS – 300SC

Електронна книга Sony Reader Pocket Edition PRS – 300SC


By admin - Posted on 01 Жовтень 2009

В данній моделі Sony Reader Pocket доступні лише 3 варіанти кольору: темно-синій, рожевий та срібний. Відрізняється від інших е-рідерів невеликим фізичним розміром та п’ятидюймовим екраном. В цій моделі присутній лише один джойстик для гортання, який розміщений по центру. Функція центральної кнопки на джойстику зводиться лише до підтвердження вибору. Це є «ОК» або «Enter».

У цієї е-читалки відсутня карта пам’яті. Для е-книжок використовується лише внутрішня пам’ять, приблизно 400Мб вільного місця. В комплекті відсутній зарядний пристрій. Для зарядження пристрою можна використовувати USB або купити окремо блок живлення Sony. Весь корпус тепер металевий. Бокова панель і кнопка для ввімкнення пристрою пластмасові. Інші кнопки також пластмасові, тільки добре та акуратно пофарбовані. Їхній колір співпадає із кольором пристрою. Разом із пристроєм надається чохол із синтетичного матеріалу. Акумулятор не знімається і знаходиться всередині корпусу. Якість та працездатність акумулятора вище всяких похвал. Варто зазначити, що аудіо роз’єм і кнопка гучності відсутні в даній моделі. Функція для прослуховування аудіо книг відсутня.
Екран в цьому пристрої становить 8 градацій сірого при розширені 600х800, 200 dpi, а у інших конкурентів лише 4 градації сірого. Це вплине лише на якість ілюстрацій в книгах. Для порівняння, екран PRS-505 видається сіріший, ніж у Pocket Edition. Дуже приємно бачити контрастні букви на маленькому екрані, які читаються доволі легко навіть при маленькому розмірі шрифту. Габарити пристрою становлять 107 х 158 х 10, вага 220грам. Модель акумулятора: Rechargeable Lithium-Ion battery, DC 3.7 V.
Потрібно зразу звернути увагу, що в е-рідера Pocket Edition обмежені можливості програмного забезпечення. Немає можливості дивитися ілюстрації як фотографії, бо у списку відсутні JPG, PNG, GIF формати. Доступно 3 типи шрифту: Small (маленький), Medium (середній), Large (великий). Увімкнений пристрій не виключається самостійно, оскільки просто відсутня така функція або, можливо, вона прихована. Відсутня також підсвітка екрану. Пристрій підтримує формати книг: TXT, RTF, PDF, BBeB (LRF), ePub, Micrsoft Word (потрібна конвертація). При першому включені пристрою пропонується вибрати мову. Допустимі мови: англійська, французька, німецька та голландська мови. Офіційної русифікації в пристрої немає і в найближчий час також не буде. Тому є тільки неофіційне рішення цієї проблеми. Русифікований пристрій, який придатний для читання на російській мові, можна придбати: Alp, Berboris, Bogdatov, Boroda, Iyonishe, Old Serg. Перед придбанням пристрою обов’язково потрібно цікавитись у продавця про русифікацію пристрою, інакше читання на російській мові буде доступно лише у PDF форматі.

Можна сказати, що Sony Reader Pocket- це варіант зменшеного популярного рідера PRS-505. Характерна різниця – використання одного джойстика для гортання сторінок.

 • Головне меню суттєво відрізняється від інших Sony. Почнемо із «Settings». Основні можливості:
 • Orientation: поворот екрану(це також можна зробити за допомогою притискання кнопки «Magnifier»).
 • Date and Time: встановлення часу та дати.
 • Date and Time Format: встановлення формату часу та дати.
 • Sleep Mode: встановлення «режиму сну» при натисканні на кнопку «включення живлення».
 • Menu Language: вибір мови для відображення інтерфейсу. Російська мова відсутня.
 • Advanced Settings: блокування пристрою, форматування внутрішньої пам’яті.
 • About: юридична інформація про пристрій і його компонентах.
 • Restore Defaults: відновлення заводських настройок.

Якщо книжка вже читалася раніше, буде активне ще одне меню – «Continue Reading», тобто «Продовжити читати»

Функція читання. Основні можливості:

 • Сортування книг за назвою
 • Сортування книг за автором.
 • Сортування книг за датою.
 • Колекція книг.
 • Список всіх закладок.

В набір із пристроєм Sony Reader Pocket Edition PRS – 300SC входять: чохол, USB кабель, Quick start – інструкція з чого почати роботу, інструкція роботи з PDF документами і гарантійний талон.
Зменшений розмір екрану сподобався тим, хто багато часу проводить в дорозі. Е-книжка легко поміщається в кишеню піджака або в дамську сумочку. Також сподобався білий, контрастний екран, який не мерехтить. Особливо вразив словник із режиму читання книжки, також функція масштабування для PDF файлів (2, 3, і 4 колонки). Тільки функція, яка відповідає за розмір шрифту тексту працює не дуже добре. Недоліком є мілкий текст у PDF файлах, але при максимальному збільшенні читати з формату A4 досить.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика