You are hereForums / Цікавинки / Історія / 1994: Бібліотечні веб-сайти

1994: Бібліотечні веб-сайти


No replies
admin
Offline
Joined: 09/17/2009
1994: Бібліотечні веб-сайти

Перший бібліотечний веб-сайт був створений у лютому 1994 року бібліотекою міста Хельсінкі у Фінляндії. Традиційні бібліотеки почали використовувати веб-сайт в якості нового віртуального вікна для своїх користувачів та інших. Клієнти можуть перевірити години роботи, переглянути онлайн каталог або зайти на широкий вибір веб-сайтів за різними темами, в залежності від їх потреб.
Бібліотеки також почали розробку цифрових бібліотек поряд із своїми стандартними колекціями, щоб велика аудиторія мала можливість отримати доступ до спеціалізованих, старих, місцевих та регіональних колекцій. Бібліотекарі тепер можуть виконувати два завдання, які раніше суперечили одне одному - збереження книг (на полицях) та книжковий зв'язок (в інтернеті).
Перший бібліотечний веб-сайт був створений у лютому 1994 року бібліотекою міста Хельсінкі у Фінляндії. Багато бібліотек також почали розробку цифрових бібліотек поряд зі своїми стандартними колекціями. Електронні бібліотеки дали змогу широкій аудиторії отримати доступ до документів, що належать до спеціалізованих, старих, місцевих або регіональних колекцій. Завдяки цифровим бібліотекам, у традиційних бібліотек збулась давня мрія і два завдання, які раніше суперечили одне одному - збереження книг (на полицях) та книжковий зв'язок (в інтернеті) можна було виконувати одночасно. З одного боку, книги були вивезені зі своїх полиць тільки один раз для сканування. З іншого боку, тепер книги можуть бути легко доступними в будь-якому місці у будь-який час і їх можна читати з екрану комп'ютера, без необхідності йти у бібліотеку і в результаті тривалого з різних причин процесу (піклування про збереження рідкісної і вразливої книги, скорочення робочого дня, заповнювання форм, довгого очікування, щоб отримати документ, і брак персоналу) отримати доступ до оригінальної книги.
Всі ці причини часто є перешкодами, які необхідно подолати, і часто вимагають від дослідника неабиякого терпіння і надзвичайного прагнення, щоб в решті-решт отримати необхідний документ.
Деякі віртуальні бібліотеки були створені з нуля, тобто з самого початку в інтернеті, без бази традиційної бібліотеки. Так було у випадку Athena, заснованої у 1994 році швейцарським вчителем П'єром Перру, і розміщеної на веб-сайті Університету Женеви (Швейцарія). Athena була створена як багатомовна цифрова бібліотека, яка концентрувалась на філософії, науці, класиці, літературі, історії та економіці. Але оскільки Женева є частиною Швейцарії, де розмовляють французькою, то Athena також розміщує онлайн французькі тексти. У розділі Helvetia зібрані документи про Швейцарію. Специфічна сторінка, яка пропонує цілий ряд посилань на інші електронні бібліотеки світу.
В інтерв'ю у лютому 1996, П'єр Перру пояснив: "Електронні тексти являють собою заклик до читання та дружню участь у пропаганді культури, (...) і є хорошим доповненням до звичайної книги, яка залишається незамінною для читання (. ..). Звичайна книга залишається таємничим святим супутником з глибоким символікою для нас: ми беремо її в руки, ми тримаємо її перед собою, ми дивимося на неї із захопленням, її невеликий розмір є зручним для нас, а її зміст нас вражає, і ця хрупкість містить інформацію, якою ми зачаровані; як людина вона боїться води і вогню, але вона має здатність сховати думки людини від часу ". (Уривок з швейцарського журналу Informatique-Informations).
The Internet Public Library (IPL) було відкрито у березні 1995 року, як першу цифрову публічну бібліотеку для інтернет-спільноти. Її розділами були: посилання, виставки, журнали та періодичні видання, газети, інтернет-тексти і веб-пошук. Існували також розділи для підлітків і молоді. Всі елементи колекції були ретельно відібрані, каталогізовані і описані
співробітниками IPL. Як експериментальна бібліотека, IPL також перерахувалаі найцікавіші проекти, здійснювані бібліотекарями в Інтернеті, в розділі Спеціально для бібліотекарів.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика