You are hereForums / Цікавинки / Історія / 1995: Amazon.com

1995: Amazon.com


No replies
admin
Offline
Joined: 09/17/2009
1995: Amazon.com

Amazon.com був "піонером" онлайн-магазину, що створив абсолютно нову економічну модель. Amazon.com був запущений на ринок Джефом Безосом у липні 1995 року в Сіетлі, на західному узбережжі США, після вивчення ринку, яке і привело його до висновку, що книги є кращим продуктом для продажу в інтернеті. Коли Amazon.com почав працювати, налічувалось 10 співробітників і каталог з 3 мільйонами книг. На відміну від традиційних книжкових магазинів, Amazon.com не мав вікон, які виходили б на на вулиці і книг, які б майстерно вишикувалися на полицях або накопичувались на дисплеях. Віртуальним його вікном є веб-сайт, а усі грошові операції виконуються через інтернет. Книги зберігаються у величезних сховищах, перед тим як їх покладуть в ящики і відправлять поштою. У листопаді 2000 року на Amazon.com було 7500 співробітників, каталог на 28 мільйонів товарів, 23 мільйони клієнтів по всьому світу і 4 дочірні компанії у Великобританії (у серпні 1998 року), в Німеччині (серпень 1998), у Франції (серпень 2000) і в Японії (жовтень 2000 року). П'ята філія відкрита в Канаді у червні 2002 року. Шоста дочірня компанія – під іменем Joyo - відкрита в Китаї у вересні 2004 року.
Джеф Безос запустив Amazon.com на ринок у липні 1995 року, після вивчення ринку, яке і привело його до висновку, що книги є кращим продуктом для продажу в інтернеті. Навесні 1994 року він склав список з двадцяти товарів, які можуть бути продані онлайн, починаючи від одягу  і закінчуючи садовими інструментами, а потім визначив п'ятірку найкращих, серед яких були компакт-диски, відео, комп'ютерна техніка, програмне забезпечення і книги.
"Я використав цілу купу критеріїв для оцінки потенціалу кожного продукту, але одним з основних критеріїв є розмір відносних ринків. Книг, як я дізнався, було на $ 82 млрд на світовому ринку. Ціна  це ще один важливий критерій: Я хотів недорогий продукт. Я збагнув, що, оскільки це буде першим товаром, який багато людей придбають по інтернету, він повинен бути невеликим за розміром. Третім критерієм є спектр вибору: в країні було 3 млн. одиниць у категорії книг, і лише десята частина компакт-дисків, наприклад. Це було важливо, тому що чим більший вибір, тим більше організаційних та вибірних можливостей може використовувати комп'ютер. "(Уривок з комплекту матеріалів для преси Amazon.com).
У 1998 році Amazon.com пропонував 3 мільйони книг, компакт-дисків, аудіо-книг, DVD та комп'ютерних ігор - більш ніж у 14 разів більше одиниць товарів ніж великі мережі супермаркетів - трьом мільйонам людей у 160 країнах. "Вести бізнес можна в інтернеті, простіше він не міг би бути проведений ніяким іншим способом", пише Джеф Безос. "Ми міняємо спосіб купівлі книжок і музики".
Amazon.com швидко став найбільшим книжковим онлайн магазином, з каталогом на 3 мільйони предметів, які можна замовити по інтернету, з авторитетним відгуками, з інтерв'ю авторів, уривками книг, відгуками клієнтів, а також з резервом рекомендацій. Як торговець по інтернету, Amazon.com міг запропонувати більше послуг, ніж традиційні роздрібні торговці: низькі ціни, великий вибір і велика кількість інформації про продукт.
Будь-який любитель книг може опублікувати свої рецензії про книги на сайті Amazon, і прочитати відгуки інших. Він також може прочитати багато інтерв'ю з авторами, а також ряд анотацій і уривків з книг. Він може шукати книги за автором, темою, назвою, стандартним міжнародним номером книги чи датою публікації. Ціни були знижені, з економією 20-40% на 400000 одиниць (40% на окремі художні книги, 30% на видання у твердій обкладинці і 20%  у м'якій обкладинці). Зазвичай клієнт отримував книги протягом тижня. Якщо він хотів, то міг отримати по електронній пошті публікації про нову книгу улюбленого автора або нову книгу на обрану ним тему. Він міг вибрати категорії книг (із 44 запропонованих), огляд новинок яких буде відправлений щомісяця по електронній пошті. Все це було зовсім новим у той час.
Те, що ми сприймаємо як належне зараз, тобто купити книгу в Європі з сайту Amazon.com США, або купити книгу в США з німецького сайту Amazon.de, робило великі хвилі в той час, то через те, що спочатку це вважалось "недобросовісною конкуренцією" з місцевими книжковими інтернет магазинами, то через цілі оподаткування. Перший спільний договір було укладено між США та Європейським союзом у грудні 1997 року, і після цієї угоди слідувала міжнародна конвенція. Згідно прийнятого рішення, інтернет вважався зоною вільної торгівлі, тобто без будь-яких митних зборів на програмне забезпечення, фільми та електронні книги придбані в інтернеті. Матеріальні товари (книги, CD, DVD і т.д.) і послуги підпорядковувались діючим правилам, зі збором ПДВ, наприклад, але без будь-яких додаткових митних зборів. Amazon.com і інші сайти мали великі кошти, але були й погані новини для малих книжкових магазинів. Так сталось із маленьким книжковим магазином, створеним у 1971 році моєю подругою Кетрін Домеін в центрі Парижа, на острові Іль Сент- Луіз, оточеному річкою Сеною.
Маленький книжковий магазин Улісс, відомий як найстаріший подорожуючий книжковий магазин у світі. Він має більш ніж 20000 книг, карт і журналів,таких, що вже зняті з друку і нових, на багатьох мовах, про усі країни і будь-якого роду подорожі і все це поміщається в крихітному просторі. Кетрін з дитинства була мандрівником. Вона подорожувала щоліта - як правило, вітрильним видом спорту - у той час як її хлопець керував книжковим магазином. Вона є членом Французького Національного Союзу Антикварних та Сучасних книжкових магазинів (SLAM), Клубу Дослідників та Міжнародного Клубу Мандрівників на довготривалі подорожі.
Кетрін відвідала 140 країн, де їй іноді було дуже важко. Але одним із найскладніших її завдань було створення веб-сайту з нуля за власною ініціативою, нічого не знаючи про комп'ютери. Кетрін писала у грудні 1999 року: "Мій сайт як і раніше досить простий і ще на стадії розробки. Як і мій книжковий магазин, це скоріше місце, щоб зустрітися з людьми, ніж місце для роботи. Інтернетце біль у шиї, він займає багато часу і я майже нічого не заробляю, але це мене не турбує ... " Тим не менш, незважаючи на інтернет, вона була песимістичною щодо майбутнього." Я дуже песимістична, тому що інтернет вбиває спеціалістів книжкових магазинів ".

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика