You are hereForums / Цікавинки / Історія / 2004: Проект Гутенберг Європа

2004: Проект Гутенберг Європа


No replies
admin
Offline
Joined: 09/17/2009
2004: Проект Гутенберг Європа

У січні 2004 року проект Гутенберг поширився через Атлантичний океан і запустив проект Гутенберг Європа (ПГ Європа) і Європейські розподільчі програми пошуку помилок (РППП Європи) за проектом Растко  неурядовим культурним та освітнім проектом, що знаходиться в Белграді, Сербії. РППП Європи використовують програмне забезпечення оригінальних розподільчих програм пошуку помилок. РППП Європи  багатомовний веб-сайт, головна сторінка якого перекладена на кілька європейських мов перекладачами-добровольцями. У квітні 2004 року РППП Європи були доступні на 12 мовах. Перспективною ціллю є 60 мов і 60 мовних груп, що представляють всі європейські мови. РППП Європи підтримують Unicode, щоб мати можливість коригувати електронні книги на багатьох мовах. Unicode  це система кодування, яка дає унікальний номер для кожного символу будь-якою мовою. РППП Європи завершили переробку своєї сотої книги у травні 2005 і п’ятисотої книги у жовтні 2008 року. РППП Європи діє згідно законів про авторські права "life +50". Через деякий час, РППП Європи видаватимуть книги для кількох національних та/або лінгвістичних цифрових бібліотек.
У 2004 році, багатомовність стала однією із найважливіших цілей проекту Гутенберг, як і інтернаціоналізація. Майкл Харт відправився до Європи, зупиняючись в Парижі, Брюсселі та Белграді. У Белграді він зустрівся з командою проекту Растко на підтримку створення Розподільчої програми пошуку помилок Європи (запущеної у грудні 2003) і проекту Гутенберг Європа (запущеного в січні 2004 року).
Запуск Розподільчих програм пошуку помилок Європи (РППП Європи) за проектом Растко є насправді дуже важливим кроком. РППП Європи використовують програмне забезпечення оригінальних розподільчих програм пошуку помилок і присвячені для редагування книг для проекту Гутенберг Європа. З самого початку, РППП Європи були багатомовним веб-сайтом, а його головна сторінка була перекладена на кілька європейських мов перекладачами-добровольцями. РППП Європи були доступні на 12 мовах у квітні 2004 року і на 22 мовах у травні 2008.
Перспективною ціллю є 60 мов і 60 мовних груп, що представляють всі європейські мови. Через деякий час, РППП Європи видаватимуть книги для кількох національних та/або лінгвістичних цифрових бібліотек. Мета полягає в тому, щоб кожна країна мала свою власну цифрову бібліотеку (в залежності від обмежень країни згідно авторського права), в межах континентальної мережі (для Франції  Європейської мережі) і глобальної мережі (в цілому на планеті).
А зараз кілька слів про проект Растко, який запустив надзвичайно складний і цікавий проект для Європи і каталізував енергію добровольців із Західної та Східної Європи (і у всіх інших місцях: оскільки інтернет не має кордонів, немає необхідності жити в Європі і реєструватися).
Заснований у 1997 році проект Растко є неурядовим культурним та освітнім проектом. Однією із його цілей є опублікування в інтернеті статтей про сербську культуру. Вона є частиною Ініціативи Балканської Культурної Мережі  регіональної культурної мережі для Балканського півострова в південно-східній Європі.
РППП Європи завершили переробку своєї сотої книги у травні 2005. У червні 2005 року був запущений проект Гутенберг Європа із цими першими 100 книгами. РППП Європи підтримують Unicode, щоб мати можливість коригувати електронні книги на багатьох мовах. Unicode створений у 1991 році і широко використовуваний з 1998 року, він є системою кодування, яка дає унікальний номер для кожного символу будь-якою мовою, на відміну від набагато старшої ASCII, яка була призначена тільки для англійської
і деяких європейських мов. На 3 серпня 2005 року було завершено 137 книг (оброблених за допомогою сайту і опублікованих на проекті Гутенберг Європа), 418 книг перебувало на стадії розробки (оброблялись вони через сайт, але ще не були опубліковані, оскільки на даний час переживали своє остаточне редагування та монтаж), а також у 125 книгах виправлялись помилки (на той час вони ще опрацьовувались). На 10 травня 2008 року було завершено 496 книг, 653 книги перебували у процесі і 91 книгу ще коригували.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика