You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Що вибрати: Kindle VS Nook

Що вибрати: Kindle VS Nook


By admin - Posted on 10 Січень 2011

Ця стаття може бути корисно тим, хто ще не визначився, яку ж з цих двох читалок придбати.
Основним завданням читалки для мене є читання книг. Список підтримуваних форматів не такий вже важливий, якщо серед них є хоч один формат, в який можна конвертувати книги. Calibre це робить зручно і швидко. Тому відсутність підтримки FB2 в обох пристроїв недоліком не вважаю.
Шрифти на пристроях стоять різні, але це справа смаку і звички. Закачати свої шрифти можна на них обох. Але у Kindla є істотний недолік у порівнянні з Nook - це відсутність розстановки переносів. Без переносів читати не так звично. Звичайно, можна сконвертувати книгу в PDF потрібного розміру, з розставленими переносами. Але тоді зміна розміру шрифту буде неможливо.
Якість екрану пристроїв дуже хороша. Різниці практично не помітно, але Kindle виглядає трохи контрастніше.
Kindle легше Nook на 100 грам, в руках його тримати легше. Але й до Nook швидко звикаєш.
Сподобалося якість вбудованих динаміків на Kindle (чого не очікував від пристрою такого розміру). У якості звукового фону в невеликій кімнаті цілком можна використовувати. Звичайно, глибоких басів тут немає, але стерео ефект чути дуже добре.
Обидва пристрої мають браузер. Суб'єктивно користуватися браузером в Kindle зручніше, розібрався з ним практично відразу. З Nook довелося повозитися трохи більше. Другий екранчик у Nook хоч і ємнісний, але на натискання реагує погано і далеко не завжди з першого разу (з iPhone у мене таких проблем ніколи не було).
Читати статті, новини і т.д. можна з кожного з пристроїв.
Article mode присутній і там, і там. Дуже зручно для читання топіків. Браузер Nook визначається сайтами як мобільний браузер і за замовчуванням пропонується мобільна версія сайту (якщо такий функціонал реалізований на сайті).
Підтримка ajax-запитів на Kindle дуже сподобалася. Працює швидко і в деяких випадках перемальовує тільки потрібну частину екрана. На Nook сторінка відображається спочатку на маленькому кольоровому екранчику, що зазвичай не дуже зручно, але можна звикнути. У цілому браузер на Kindle справив більше позитивних вражень.
Article mode:
Основний недолік Nook - це велике енергоспоживання. Іноді заряд батареї зникає всього за день використання. Швидше за все винна в цьому альтернативна прошивка і запущені процеси. Kindle у мене вже пару тижнів і заряджати поки не доводилося.
Щодо екрану, то завжди можна знайти комфортне положення для читання, але екрани обох пристроїв блікують набагато сильніше ніж аркуші білого паперу.

Рекомендацій ніяких давати не буду. Kindle сподобався розміром, вагою, чорним корпусом і несподівано якісним звуком. Під Nook можна самому писати додатки, краще реалізована робота з бібліотекою (можливість синхронізації з бібліотекою на комп'ютері по Wi-Fi), автоматичне розміщення переносів.
Якщо вирушаєте у подорож із Nook, будьте готові до того, що одного ранку батарея може виявитися розряджена (стосується пристроїв з альтернативною прошивкою).

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика