You are hereForums / Цікавинки / Загальна інформація / Чим відрізняється електронна книжка від паперової?

Чим відрізняється електронна книжка від паперової?


By Olya_Kulynych - Posted on 04 Жовтень 2011

Що таке паперова книга всі уявляють, її можна визначити як сукупність інформації і носія на паперовій основі. А ось що таке електронна книжка? Цей термін має деяке подвійне значення:

 • по-перше, це набір байтів і кілобайт (тобто файл) представлений в різних форматах, який можна читати за допомогою програм для читання (у простому випадку - формат TXT і блокнот) на комп'ютері чи якомусь іншому пристрої. Тобто, це власне інформація в чистому вигляді;
 • по-друге, цей пристрій, на якому відображається інформація, призначений для читання і тільки для нього. Тобто це - носій інформації.
 • Так як ми, все-таки, читаємо твори, написані авторами, а не набір листочків з літерами, скріплених разом, ці твори можуть бути у вигляді книги, журнальної статті, довідника тощо.

  Електронна книжка від звичайної відрізняється саме в силу того, що можна відокремити зміст від форми - наприклад, створювати і читати власноруч складені і оформлені збірки творів, взяти на себе роботу видавництва - підбір текстів, ілюстрацій, обсягу підсумкового збірника та ін. Паперова книга такої можливості не дає.

  Щоб надалі не було плутанини в термінології було запропоновано називати вміст книгою, а пристрій рідером. Тому, в подальшому кажучи про книгу ми будемо мати на увазі саме інформацію, а рідер - це те, на чому ми читаємо.

  Щодо електронної книжки, то вона має свої критерії вибору, зокрема це головне з чим потрібно визначитися майбутньому читачеві електронних книг. Отже, варто вирішити, чи потрібно Вам в книжці:

   -великий екран;
   -підсвітка або читання при яскравому освітленні;
   -великий обсяг картки пам'яті;
   -позначки та закладки;
   -різноманіття форматів;
   -низька ціна;
   -музика;
   -можливість виходу в мережу;
   -невелика вага;
   -українська локалізація;
   -тривалий час роботи від однієї зарядки;
   -заливка книг через шнур або кардрідер;
   -можливість зміни акумуляторів та їх універсальність;
   -гарантійне і післягарантійне обслуговування;
   -фотоапарат, телефон, телевізор, та ін.

  Відразу всі пункти вибрати неможливо, все одно доведеться вирішувати, що важливіше. І в першу чергу - визначитися з типом, розміром і якістю екрана.

  Share this

  Розповісти

  Share this

  Яндекс.Метрика