You are hereForums / Цікавинки / Загальна інформація / Поради як вибрати електронну книгу

Поради як вибрати електронну книгу


By S_Pokinska - Posted on 05 Жовтень 2011

Електронні книги завойовують популярність. Читати стає модно, згідно перевагам молодь все-таки воліє читати, і вибір серед електронних книг досить високий. Якими параметрами володіє електронна книга?
Першочергове завдання електронної книги - зручне читання. У чому воно полягає?

 • Підтримка основних форматів книг
 • Комфортність у навігації по книгах
 • Читання кирилиці
 • Довга робота без перезарядки
 • Комфортне використання, наявність зручного чохла

  Підтримка основних форматів книг
  Разом ми вибрали собі книгу. Що таке формати?
  Формат книги - це сам формат файлу тексту. Найбільш поширені - платні формати FB2, ePUB, і звичайні - DOC, PDF, TXT, HTML. Зупинимося детальніше.
  FB2 - формат на основі коду XML, який дозволяє зберігати текст, графіку, теги, розбивку за розділами і зміст. Дуже зручний, легкий, і найголовніше - поширений.
  TXT - формат звичайного тексту. Найлегший в природі. Слід звернути увагу на кодування основного тексту, в якому форматі закодована кирилиця. Деякі книги можуть не зрозуміти різні варіанти кодування, тому слід перекодувати. Не підтримує шрифти, і графіку.
  DOC - основний формат Word, підтримує таблиці, текст, вбудовані зображення, векторну графіку. говорячи про формат DOC мається на увазі, версія Microsoft Office 97-2003. Пізніший формат, DOCX може не читатися на деяких пристроях.
  RTF - формат стисненого зберігання тексту, ідентичний документам Word
  HTML - формат веб-сторінок, підтримує гіперпосилання на окремі книги-файли, також внутрішні посилання. Найбільш поширений серед посібників, підручників.
  ePUB - спеціально розроблений формат для створення електронних закритих публікацій, є одним із продаваних комерційних форматів. Підтримує код XML, зберігає книгу з шрифтами, графікою, таблицями, тегами, поділами, виносками і багатьом іншим.
  PDF - універсальний формат для читання документів, публікацій, має підтримку захисту від копіювання, конфіденційні настройки, цифрові підписи. А найголовніше його якість - збереження оригінальної розмітки сторінки книги, розташування тексту і його шрифту. Шрифти зберігаються вбудовано в самому документі.

  Що робити якщо Ваша вибрана книга не сприйняла Ваш формат?
  Не впадайте у відчай, навіть якщо Ви вибрали електронну книгу котра не читає його, ви завжди зможете легко його конвертувати.
  Для збереження в DOC, RTF Вам допоможе Microsoft Word, просто відкрийте його через цю програму і натисніть ЗБЕРЕГТИ ЯК, виберіть потрібний формат.
  Для збереження в PDF Ви можете скористатися або останньою версією Word 2010, або спеціальними "PDF-принтерами", наприклад BullZip PDF принтер. За допомогою цієї програми ви віртуально роздруковуєте Вашу книгу в формат PDF, і вона виглядає немов тільки роздрукована! Налаштувавши правильно друк у файл, ви зробите зручне читання Вашої бібліотеки.
  Для збереження в формат HTML Вам буде зручно користуватися або Word, або Microsoft Frontpage. Також підійдуть звичайні HTML-редактори або текстовий редактор
  Для збереження у форматі TXT виділеного тексту - наприклад, з сторінки в інтернеті - просто відкрийте БЛОКНОТ, скопіюйте Ваш текст, вставте в блокнот, і натисніть ЗБЕРЕГТИ. Уважно дивіться на кодування тексту, для її зміни зручна буде програма WordPAD
  Для збереження в екзотичні формати вам більше підійдуть спеціалізовані конвертери, наприклад в FB2, ePUB
  Комфортність у навігації по книгах.
  Для зручної роботи по бібліотеці зручно книги називати по Автору та Назві книги. Але не всі книги можуть якісно сприймати назви файлів по-російськи. А також в деяких книгах, де навігаційні кнопки - тільки англійські ... Як бути?
  Декілька порад.
  Зберігайте бібліотеку тільки латиницею
  Називайте спочатку АВТОР, потім назву, щоб спростити пошук
  Зберігайте книги в зручному форматі
  Не кидайте книги просто в корінь, при підключенні до ПК виберіть спеціалізовану папку для книг

 • Share this

  Розповісти

  Share this

  Яндекс.Метрика