You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Мультимедійна електронна читалка iRiver завойовує серця книголюбів.

Мультимедійна електронна читалка iRiver завойовує серця книголюбів.


By Katja - Posted on 14 Листопад 2009

 • Технічні характеристики:
 • Операційна система: Linux OS
 • Процесор: ARM9, 533 MHz
 • Пам'ять: 2 Gb (внутрішня)
 • Екран: 6 ", eINK, 800 × 600px, 166 dpi, 8 градацій сірого
 • Живлення: Li-Polymer, 1800 mАh.
 • Формати книг: TXT, PDF, ePub
 • MS Office: PPT, DOC, XLS
 • Аудіо формат: MP3, OGG, WMA
 • Комікси: JPG, BMP, GIF в ZIP оболонці
 • Слоти розширення: SD до 32Gb
 • Комунікації: USB 2.0, аудіо-вихід 3.5 мм, вбудований динамік
 • Вага: 284 гр. [без обкладинки]
 • Габарити: 127х203.5х9.4 мм

Компанія iRiver офіційно починає продаж своєї першої мультимедійної електронної книги iRiver Story з листопада 2009.
Спочатку планувалося, що iRiver Story буде продаватися тільки в двох країнах - США і Росії. Проте, до моменту випуску iRiver Story список країн суттєво збільшився. Читалка вже зараз підтримує 15 найпоширеніших мов і їх кількість буде зростати.
iRiver Story позиціонується як мультимедійний пристрій, за рахунок підтримки різних текстових і аудіо форматів. Серед текстових форматів підтримуються - TXT, ePub, DOC, PDF, PPT, XLS, а серед аудіо - MP3, WMA, OGG.
Слід також звернути увагу, що iRiver Story перший е-рідер в світі, що має внутрішню пам'ять розміром 2Гб і підтримує розширення пам'яті за рахунок використання SD Card аж до 32Гб!
Е–рідер створений на основі 6 "E-Ink екрана, з розширенням 600х800px при 8 градацій сірого. Важлива відмінна риса рідера від інших електронних книг в наявності додаткового захисного скляного шару екрану, при тому, що загальна товщина пристрою всього 9,37 мм.
Інші важливі особливості е-рідера iRiver Story - QWERTY клавіатура, можливість робити замітки і функція редагування тексту, вбудований динамік і можливість підключати аудіо-навушники, місткий акумулятор (вказана ємність акумулятора рівної тривалості роботи пристрою до «120 годин»).
Перше оновлення програмного забезпечення планується вже наприкінці цього року. Оновлення будуть доступні через офіційний сайт компанії iRiver.
У планах розвитку iRiver Story - створення словників, додавання нових форматів, перенесення слів, розширення асортименту е-рідерів в 2010 році до 4-5 пристроїв, вбудовані модулі зв'язку WiFi або 3G. Пристрій можна буде придбати як з обкладинкою, так і без неї.
Зовнішній вигляд пристрою можна описати короткою фразою - «є все і нічого зайвого». З одного боку, клавіатура - це велика кількість кнопок, з іншого боку - конструкція без гострих кутів і зайвих отворів у корпусі. Навіть заглушка опрацьована настільки ретельно, що зливається з корпусом в єдине ціле, при тому, що розробники не забули зробити «язичок», щоб відкрити кришку.
Комплектація е-рідера досить проста. Читалка і шнур USB. Якість виготовлення і використовувані матеріали говорять про те, що iRiver Story створена серйозним світовим брендом.
Тут навряд чи «облізе» фарба, відсутні гострі кути і задирки, ніщо не скрипить і не хитається.
Наразі електронна книга не підтримує української мови, проте є російська, продумана система включення пристрою і блокування клавіш, швидке включення і автоматичне «засинання» як з включеним блокуванням клавіш так і без нього.
Е-читалка iRiver Story не вимагає особливих знань та вміння користуватися комп'ютером.
Книги легко копіюються в е-рідер, незважаючи на тип операційної системи комп'ютера, простим копіюванням або за допомогою Adobe Digital Edition як каталогу книг.
Загальний зовнішній вигляд пристрою - безсумнівний плюс iRiver Story, про який можна говорити тільки з захопленням. Але є також певні недоліки. Зокрема, кнопки гортання сторінок розташовані низько, на рівні клавіатури під екраном. Через це тримати пристрій доводиться двома руками.
Пристрій виготовлено зі світлого незабарвленого пластику. Корпус не має гострих кутів, задирок або виступів.
Пластик матовий, злегка шорсткий. На лицьовій частині поглиблення до центру, що не дозволяє пальцям зісковзнути створюючи додатковий бортик на краю пристрою.
У е-рідері є зовнішній динамік на тильній стороні і роз'єм для навушників.
Клавіатура зроблена рівним прямокутним блоком і містить кириличні символи. Маркування клавіш рівне, чітке і триколірна. Кнопки «управління» помічені помаранчевої маркуванням.
Кирилична розкладка частково не збігається з комп'ютерною ЙЦУКЕН.
Верхній ряд клавіатури відповідає за «службові» функції, такі як: «Книжки», «Меню», «Гучність», «Пошук» і так далі. Клавіша «Пробіл» використовується як «Маркування» і можливість повернути зображення на екрані за годинниковою стрілкою.
Клавіша « Esc» відсутня, замість неї працює « Back ».
Знаки пунктуації та цифри необхідно набирати, притримуючи клавішу «Sym».
Переключення мови при наборі тексту здійснюється натисканням клавіші з маркуванням «географічний глобус».
Можна використовувати тільки дві мови одночасно - «власна(за налаштуванням)» і «англійська».
В е-читалці відсутній джойстик,а для управління використовуються курсори.
Не дуже зрозуміло, навіщо розробники створили дві кнопки «Menu» і «Option». Виходить, що таким чином існує 3 клавіші в ряду - «Books», «Menu» і «Option», з яких одна кнопка відправляє користувача в «книжкову полицю», друга виводить «меню з функціями», а третя - «меню з опціями». «Збільшення розміру шрифту» по суті теж «опція»- окрема кнопка, а «Закладка» - всередині «Option», хоча використовується часом частіше.
Кількість роз'ємів зведено до мінімуму, а відкритими є тільки кнопка «Power» (Включення живлення і блокування клавіатури) і роз'єм для навушників. Нічого зайвого на корпусі пристрою немає і при цьому є все необхідне для користувача!
Дуже глибоким вийшов роз'єм під карту пам'яті SD Card, що створює труднощі з вийманням карти і доводиться використовувати кулькову ручку.
iRiver Story відноситься до «класичних» електронних книг за розміром екрана(6-ти дюймові), які найпершими з'явилися на ринку пристроїв для читання і тим самим встановили відправну точку у розвитку всіх пристроїв.
Екран е-читалки має стандартні для цього класу показники - розширення 600х800px, при 8 градаціях сірого. Якість зображення є еталоном якістю серед світових брендів. Чітке зображення, видно дрібні деталі в ілюстраціях, гарне згладжування шрифтів, стандартний контраст між білою підкладкою і кольором тексту.
Цікава особливість iRiver Story в тому, що екран додатково захищений.
У будь-якому разі, краще забути про цю особливість і захищати свій пристрій від ударів і зайвого тиску на екран.
Швидкість роботи екрану стандартна, але досягти 100% ефекту не дозволяє (в даний момент) програмне забезпечення.
Не всі закладені в конструкції кнопки в даний момент задіяні на 100%. Кнопка «Пошук» працює поки тільки для пошуку книг, але аж ніяк не утримання під час читання.
При включенні iRiver Story читач відразу потрапляє до книги, на потрібну сторінку, якщо це було останньою дією користувача перед виключенням.
Інформаційна частина в «Режимі читання» мінімальна - нумерація сторінок. Ні фірмових годинничків або показань заряду акумулятора.
Текстове поле сторінки не регулюється. Відступи мінімальні, при тому, що текст внизу частенько залишає більше чистого простору, ніж потрібно.
Відсутні перенесення, можливість змінити шрифт або вимкнення тексту.
Здійснити пошук у тексті не можна.
Перехід до потрібної сторінки здійснюється не введенням номера сторінки, а за допомогою курсору «Вправо» або «Ліворуч», перебором вибирається номер потрібної сторінки. «Зміст» пристроєм не підтримується.
Серед основних використовуваних текстових форматів: ePub і TXT. Для вагомою «солідності» додана підтримка MS Office і PDF.
Клавіша «Пробіл» може працювати як «Поворот екрана» в «Режимі читання».
Інші кнопки працюють так, як зазначено на клавішах.
Крім «Читання», е-рідер iRiver Story цілком може використовуватися як записна книжка, щоденник з найпростішими можливостями, диктофон (закладено в конструкції, в даний момент не підтримується), аудіоплеєр.
Виробник на прес-конференції, присвяченій запуску пристрою, переконував присутніх, що це далеко не всі функції, які буде підтримувати пристрій у майбутньому.
Варто відзначити, що аудіо можна прослуховувати не тільки через спільні навушники, але і через вбудований 0.6 Ватт динамік.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика