You are hereForums / Цікавинки / Загальна інформація / Електронні книги підвищують інтерес дітей до літератури

Електронні книги підвищують інтерес дітей до літератури


By yanolya - Posted on 05 Жовтень 2011

Дослідження, проведене серед 1045 батьків та дітей з США, показало, що у дітей час на читання істотно скорочується за рахунок часу, що приділяється ними мобільним телефонам та іншим гаджетам. 71% батьків хочуть, щоб їхні діти читали більше, причому приблизно стільки ж дітей сказали, що знають, що їм слід більше читати.
Опитування виявило стурбованість батьків тим, що сучасні технології впливають на час, що проводиться сім'єю за читанням. Близько 40% батьків вважають, що час, проведений за комп'ютером або мобільним телефоном, йде на шкоду читанню книг або фізичним вправам. 33% висловили занепокоєння, що інформаційні технології не дають людям проводити більше часу з сім'єю і друзями.
Проте дослідження показало, що технології можуть і долучати до читання. 57% опитаних дітей у віці від 9 до 17 років сказали, що їм було б цікаво читати електронну книгу. Близько третини дітей зазначили, що читали б більше книг заради задоволення, якщо б електронні книги були більш доступні. А 66%, заявили, що продовжать читати паперові книги, навіть якщо доступ до електронних буде вільним.
У ході опитування з'ясувалося, що у дітей та батьків зовсім різні погляди на те, що таке читання. Близько 28% дітей вважають перегляд текстових повідомлень, постів та коментарів в соціальних мережах читанням. Подібну думку поділяють лише 15% батьків.
Позитивний вплив, зокрема, спеціальних рідерів на активність читання доведено дослідженнями: приблизно 40% користувачів електронних рідерів після їх покупки стали читати більше книжок.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика