You are hereБлоґи / блоґ skubajanna / Комерційний ринок на електронні "читалки "

Комерційний ринок на електронні "читалки "


By skubajanna - Posted on 07 Жовтень 2011

На ринку електронних книг і пристроїв для їх читання стає все гарячіше. Учора ввечері другий найбільший американський рітейлер Barnes & Noble повідомив про випуск WiFi-версії свого пристрою для читання книг Nook. Новинка не здатна працювати із стільниковими мережами і може отримувати контент тільки по WiFi. Однак замість такої обмеженої функціональності, компанія на 40 доларів знизила ціну на пристрій. Відповідно, тепер Nook продається в США по 149 доларів. Реакція конкурентів не змусила себе довго чекати. Компанія Amazon буквально через годину повідомила про те, що знижує ціни на свою електронну рідер Kindle, який тепер продається по 189 доларів, тобто на 70 доларів менше колишніх 259 доларів. Нагадаємо, що Amazon знижувала ціни на Kindle вже кілька разів. Спочатку компанія випустила цей пристрій три роки тому і тоді воно продавалося по 399 доларів.

Правда, в компанії підкреслюють, що зниження цін зачіпає тільки споживчу версію пристрою, рішення Kindle DX, яка має збільшеним екраном і призначене для професійного використання як і раніше стоїть 489 доларів.

Ціни на цифровий контент поки ні перший, ні другий продавець не знизили, проте обидва повідомляють, що ведуть на цей рахунок переговори з правовласниками.

Поспішила слідом за конкурентами і компанія Apple, яка позиціонує свій iPad в тому числі і як електронний рідер, хоча той не володіє спеціалізованим екраном, створеним за технологією "електронного чорнила" Компанія представила оновлений сервіс iBook, де користувачі можуть придбати цифрові книги для iPad. Ціни на сам iPad поки залишаються без змін.

Раніше компанії також опублікували статистику продажів електронних книг. Згідно з наданими даними, з початку продажів iPad Apple продала більше 2,5 млн книг, тоді як Amazon продала для останньої серії Kindle більше 6,6 млн книг. Тільки за минулий рік Amazon реалізувала понад 3,1 млн книг в електронному вигляді.

Експерти пророкують, що певну частку на ринку незабаром має завоювати і новий пристрій Que, яке створюється компанією Plastic Logic. Цей пристрій позиціонується як виключно професійне та створена більшою мірою для бізнесу, що працює з електронними документами, відповідно і ціна у нього більше - 800 доларів. Точна дата виходу Que поки не повідомляється.

Компанія Sony, ще один досить великий гравець даного ринку, також обіцяє найближчим часом оновити свій цифровий рідер. Зараз компанія пропонує рідер Touch Edition за 199 доларів і за 349 доларів Daily Edition з можливістю роботи в інтернеті.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика