You are hereForums / Цікавинки / ЧаПи (FAQ) / Вибір розміру екрану е-читалки книг

Вибір розміру екрану е-читалки книг


No replies
Katja
Offline
Joined: 09/24/2009
Вибір розміру екрану е-читалки книг

Якщо бути абсолютно точним, то Вам прийдеться визначитися не з тим, чи потрібний Вам великий екран, а тим, наскільки великий він вам потрібний, адже «великий» екран – поняття відносне.
Спершу Вам потрібно вирішити, якого розміру сторінку Ви бажаєте бачити перед собою (виміряну в словах, а не в сантиметрах). Я впевнена на 99,9%, що неможливо знайти людину, яка віддає перевагу отримувати текст по-букві або навіть по-словах.
Читати, отримуючи по одному реченню за раз вже можливо, але чи це комфортно. Значить, потрібно починати роздивлятися можливі альтернативи з екранів , які вміщують хоча б один абзац.
Другим важливим параметром екрану є геометричний розмір, виміряний в сантиметрах. Справа в тому, що через різну якість екранів, геометричний розмір яких досить відрізняються. На приклад, пристрій Dell Axim X51v має екран із VGA розширенням (640х480) при розмірі 3.7" по діагоналі, тоді як пристрій для читання електронних книг REB 1100 має екран із діагоналлю 6" і розширенням усього 480х320.
Потрібно вирішити, що важливіше, що має бути, а від чого можна відмовитися. Тут потрібно шукати золоту середину для себе (одне слово на квадратному метрі для читання виглядає так само незручно, як сотня слів, що втиснена в один квадратний сантиметр).
Керуючись цим можна спробувати оцінити мінімально необхідні для комфортного читання розмір і розширення екрану. Будемо рахувати, що мінімальний розмір екрану із урахуванням міжстрічкових та міжбуквених відстаней має бути1/8 дюйма x 3/16 дюйма
( або 3.175mm x 4.76mm).
Мінімальний розмір у пікселях має бути 14х20 точок. Тепер визначимося із кількістю інформації, яку ми хочемо бачити одночасно. Для спрощення і без того неймовірно важких обчислень за теоремою Піфагора візьмемо 625 символів.
За таких обмежень, якщо екран має відношення сторін 1:1:5 ми маємо 25 рядків по 25 символів. Діагональ такого екрану приблизно становить 5,6 дюйма, а мінімально припустиме розширення 326х460 точок. Це мінімально рекомендовані параметри для спеціалізованих пристроїв.
У цих «мінімально рекомендованих параметрів для спеціалізованих пристроїв» також існує багато суперечностей, які потрібно враховувати. Ось тільки деякі міркування, що здатні вплинути на збільшення або зменшення Ваших вимог до екрану.
Якщо Вас влаштує буква розміром 2мм х 3мм, то діагональ екрану може бути близько 4.5 дюймів із тим же розширенням.
Вищезазначене зовсім не означає, що не можна читати і на 2-х дюймовому екрані телефону.
Якщо телефон реально потрібен, а читання є лише бажаною опцією, то не варто відмовлятися від необхідного задля другорядного. Телефон із 5-дюймовим екраном Ви навряд чи знайдете. Наша рекомендація підходить для тих , хто шукає спеціалізований пристрій для читання. Якщо об’єм тексту на сторінці і частота перегортування Вас не хвилює, то можна вибрати пристрій потрібної Вам функціональності і пристосувати його для читання. Спеціалізований пристрій(наприклад PDA), екрани яких мають велике розширення при меншому екрані. Згідно із нашими критеріями, вони не є задовільними для комфортного читання, також розмір букви буде значно меншим (2мм х 2,5мм) або із тим же розміром букв на екрані поміститься лише приблизно 280 символів. Але багато людей читають із подібних пристроїв і не бажають їх змінити.
Якщо у Вашого пристрою для читання найважливішим критерієм є великий екран, варто відмовитися від читання на телефоні, КПК, смартфонах, ігрових приставках, і аудіо плеєрах. Залишаються різноманітні електронні книги, таблетки (планшетні комп’ютери) та інші девайси.
Вищезазначена мінімальна рекомендація не враховує потреби переформатованих текстів. Наприклад, якщо Ви збираєтесь читати ілюстровані журнали або PDF файли із ілюстраціями, особливо технічного характеру, то Вам потрібний пристрій із значно більшим екраном. Фізичний розмір має бути відповідний до формату журналу, так щоб при зменшені сторінок до розміру екрану текст можна було б причитати. Розширення має бути досить великим, щоб відображати маленькі деталі і не спотворювати шрифт вибираючи масштаб.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика