You are hereForums / Цікавинки / Новини / 10 прогнозів Forrester щодо розвитку електронних читалок і ринку е-книг в 2010 році.

10 прогнозів Forrester щодо розвитку електронних читалок і ринку е-книг в 2010 році.


No replies
Heldigvis Neste
Offline
Joined: 12/05/2009
10 прогнозів Forrester щодо розвитку електронних читалок і ринку е-книг в 2010 році.

Рік, що минає 2009 став знаковим для e-рідерів та e-книг - продажі пристроїв зросли в три з половиною рази, а продаж контенту протягом року збільшився на 176%.
Наступний 2010 рік теж буде цікавим. Нижче наводиться прогноз Forrester на 2010:
1.E Ink втратить своє лідерство на майже 100% ринку виробництва e-reader displays .. У наступному році з'являться перші пристрої ( "e-readers"), які не будуть використовувати E Ink displays.
З'являться дешевші замінники для E Ink, які використовуватимуть ту ж саму технологію електрофоретичного дисплея; dual-screen (двоекранні) пристрої, які використовують як E Ink, так і LCD screen і пристрої, які використовують принципово інші технології дисплею, такі як трансфлективний LCD або OLED.
2. Двоекранні мобільні телефони і нетбуки поглинуть електронні читалки. Більшість споживачів читають недостатньо багато, щоб виправдати витрати на покупку однофункційного пристрою, тому за прогнозом Forrester все більше і більше користувачів будуть вантажити контент на мобільники і PCs.
Мобільні телефони, наприклад Samsung Alias 2, вже мають додатковий E Ink екран, який пристосований швидше до читання, а не для друку або розмов. Нетбуки також будуть випускатися з подвійними E Ink / LCD екранами, подібно до прототипу Asus EEE PC, який дебютував на CeBIT в 2009. Оскільки деякі e-читалки будуть також випускатися з подвійними екранами, наприклад, E Ink / LCD Entourage Edge, то основні відмінності між ними і нетбуками будуть полягати в ПЗ та маркетингу.
3. Програми зроблять пристрої, що не призначені виключно для читання здатними до читання. E-читалки книг, такі як Kindle, стали каталізатором попиту на цифрове читання: e- рідери існували як продукт більше десятиліття, проте ніхто їх не купував, поки Amazon не зробив їх товаром, зручним для користування. Ринок e-читалок не обмежується власне e-рідерами. Цей рік дав нам безліч додатків для iPhone, додаток B & N для смартфонів і PCs, і перший з додатків для портативних ігрових пристроїв, таких як Sony, PSP і Nintendo DS. Наступний рік принесе нам ще більше різноманітних програм та мультиплатформенних пристроїв для читання e-книг.
4. eReaders теж отримають нові програми. iRex Technologies, що має B2B e-reader бізнес в Європі, випустив перший e-рідер, призначений для індивідуального користування в США в грудні цього року та забезпечений SDK (software development kit). Завдяки наявності такого ПЗ програмісти можуть створювати власні додатки для iRex DR800SG. Швидше за все, цей приклад наслідуватиме і Amazon зі своїм Kindle, а також Microsoft або Oracle.
5. Amazon випустить комплект нових e-рідерів з екраном тачскріном.
Незручна клавіатура Kindle відійде у минуле. У 2010 з'являться декілька абсолютно нових e-читалок книг від Amazon з тачскрінами, кольорових (наприкінці року) і гнучких (дисплей не вимагає заскленого екрану, протиударний). Ці нові пристрої зроблять Amazon лідером споживчого ринку e-рідерів.
6. B & N потіснить на ринку електронних читалок Amazon та Sony. Цього року B & N дуже зміцнив свої позиції і ця тенденція збережеться в 2010 році. У 2009 B & N випустив свій eBookstore, власний додаток для мобільних телефонів і PCs, а потім і Nook e-reader. У 2010 B & N нарощуватиме рівень продажів своєї продукції і стане, на думку деяких покупців, альтернативою Amazon. Sony випустить власні нові пристрої і буде працювати над поліпшенням програмного забезпечення та практики продажів. Однак в 2010 році лідером на ринку електронних читалок залишиться Amazon.
7. Сума продажу контенту складе 500 мільйонів доларів у США. У перші три квартали 2009 року продажі книжкового контенту більш ніж подвоїлося в порівнянні з усім попереднім роком: $ 109 млн, проти $ 52.4 мільйонів за 2008. Ці дані відображають лише оптові продажі і не включають в себе такі важливі ринки збуту як освіта, бібліотеки та професійні продажу. Це означає, що реальні цифри продажів значно вищі. З урахуванням річного зростання (176%) загальний обсяг продажів в 2010 році наблизиться до 500 тисяч доларів.
8. E-підручники стануть більш досконалими, а ціни помірнішими. Незважаючи на весь галас Amazon щодо Kindle DX, пристрій не придатний для е-підручників, що підтвердили, наприклад, студенти університету в Суффолці, яких опитали під час користування цим пристроєм. Їх головною претензією стала нестача місця на Kindle DX для вміщення всього навчального матеріалу. Вони хочуть відразу все і подешевше. Чому це відбувається? Наприклад, видавець, якому належить CourseSmart має великий content catalog для підписки в онлайн, але він не придатний для портативних пристроїв відмінних від iPhones, таких як пристосований для навчальної літератури Entourage Edge, через DRM, який використовує CourseSmart. Але якісні покращення відбудуться, швидше за все, не в 2010 році.
9. Видавці журналів і газет випустять свої програми та пристрої. Видавці друкованих видань не задоволені тим, як їх продукція виглядає на рідерах від Kindle і Sony - вони хочуть бачити колір, відео, інтерактив, можливість продавати оголошення і контролювати відносини з передплатниками. Друковані видання змінюються повільно, але в 2010 році можливі певні зрушення. Зокрема, можливі утворення спільних підприємств, що полегшить доступ до цифрового контенту, який буде представлений на портативних пристроях. Видавці сподіваються, що такі злиття зроблять їх більш платоспроможними у відносинах з такими партнерами, як Apple і Amazon. У 2010 році повинен бути випущений eReader, оптимізований для читання газет (Hearst-funded FirstPaper).
10. Китай, Індія, Бразилія і країни Євросоюзу будуть стимулювати збільшення випуску електронних читалок, але безумовним лідером ринку залишаться США. Щонайменше 5 нових e-читалок будуть випущені в Китаї (поширюються за допомогою China Mobile) і два в Індії, де в даний момент немає власних пристроїв. Потреба в електронних читалка зросте в 2010 році в Бразилії та країнах Євросоюзу. Згідно з останніми даними опитування Forrester групи з 14,536 онлайн-користувачів у Великобританії, Франції, Німеччини, Іспанії, Італії, Голландії та Швеції 4% придбали e-книги протягом останнього місяця, і 19% опитаних висловили готовність купити електронну читалку в найближчому майбутньому.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика

Advesting

Вести экономика топ 10 самых дорогих футболистов.