You are hereForums / Цікавинки / ЧаПи (FAQ) / Формати і конвертація е-книг

Формати і конвертація е-книг


No replies
admin
Offline
Joined: 09/17/2009
Формати і конвертація е-книг

Одним із найважливіших моментів для бажаючих читати українською є наявність українізації. Це можливість рідера розуміти і сприймати кирилицю, а також можливість пристрою правильно розставляти переноси в словах. Дуже шкода, що більшість рідерів на останні два пункти не здатні взагалі, або здатні із обмеженнями. Основна причина полягає в тому, що вони розроблялися або для англомовного або японського ринку. В результаті, вони легко сприймають ієрогліфи, але із кирилицею у них проблеми. Є пристрої, які підтримують лише шрифти, а є і такі, для яких потрібно створювати графічний файл, щоб мати можливість читати українською.
Більшість вузькоспеціалізованих пристроїв підтримують дуже малу кількість форматів, як правило унікальних для даного типу рідера. Частина з них текстові, частина графічні, але всі вони створені для того, щоб завадити користувачам обмінюватися контентом і примушувати їх купляти електронну літературу. Тільки останні розробки нових пристроїв відійшли від цієї практики і дозволяють без великих проблем читати тексти простіших форматів : .txt и .html. Але, виникають проблеми, які пов’язані із відсутністю стилів у тексті, а якщо Ви хочете щоб книга була гарною, потрібно робити її у графічному форматі. Правда, є 2 мінуси – великий розмір файлу і неможливість виділити слово (окрім Softbook и REB1200) або використання lookup- словника.
Графічні формати, які використовуються у рідерах, значно відрізняються від стандартних графічних форматів. В старших моделях рідерів, як правило, imp.
Майже для всіх рідерів можна робити книги за допомогою чудової freeware- програми Book Designer.
Book Designer дозволяє виконати конвертацію практично в будь-який книжковий формат, як графічний, так і текстовий, а також є програмою для читання на комп’ютері.
Детальніше можна прочитати у спеціальній гілці цього форуму.

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика