You are hereForums / Пристрої для читання е-книг / Е-рідери / Огляд електронної читалки Orsio b721 (Частина 1)

Огляд електронної читалки Orsio b721 (Частина 1)


By Heldigvis Neste - Posted on 26 Грудень 2009

Orsio b721 - перший пристрій на основі технології E-Ink за ціною менше $ 300. Зразок, який проходив тестування, є поки розробкою, лише прототипом того, що з'явиться у продажу. Ми навмисне не вважаємо цю статтю повноцінним оглядом, а лише попередніми знайомством, даючи тим самим фору розробнику пристрою. Сподіваємося, що через кілька місяців, а може й раніше, пристрій побачить світ і безліч наших побажань зможуть бути реалізовані або враховані. Ми також закликаємо нашого читача бути поблажливим і не сприймати слова в цьому огляді вирішальними у своєму виборі. У наших руках лише прототип пристрою.
А поки помріємо, що після завершення розробки пристрою у нас буде можливість протестувати серійний зразок, щоб переконатися, наскільки Orsio став кращим і стабільнішим. Тому огляд не буде класичним описом можливостей пристрою. Перше знайомство:
Після того, як кур'єр компанії WebPanel доставив пристрій для тестування, приємно здивувало те, що написи на упаковці повністю російською мовою.
В упаковці немає відділень, клапанів або пінопласту, щоб при транспортуванні пристрій не рухався всередині. SD карта в комплекті ємністю 2Гб. Це добрий знак для нових покупців і для людей, які ніколи раніше не читали електронні книги, тому питання «де взяти книги і що читати» відпадуть відразу в момент покупки пристрою. Споживач сам вирішить «що читати», головне - підштовхнути в потрібному напрямку.
Також в комплекті - блок живлення і шнур USB. Навушники. Вишуканий чохол для пристрою! Вперше ми бачимо чохол з відкидним клапаном-підставкою для читання на столі. Такі чохли можна продавати і для інших пристроїв, попит явно буде, бо нам сподобалося, може і споживач теж буде задоволений таким рішенням?
При недостачі живлення пристрій весь час показував помилку карти пам'яті: це може налякати споживача, що карта «зіпсована» або «недоступна». Хочеться замінити цей напис на щось типу «зарядіть пристрій».
На дотик пристрій дуже тонкий і приємний. Корпус має гумове покриття. Під час зарядки, з періодичністю 30 хвилин мигає екран. Що цим хоче сказати пристрій - незрозуміло. Різниці при читанні *. FB2 і FB2.ZIP практично немає. На швидкість гортання сторінок це не впливало при тестуванні, або різниця була незначною і ми її просто не помітили.
У перший день акумулятор розрядився за 14 годин. Навіть при увімкненні на заряд довелося натискати кнопку Reset, інакше пристрій не відповідав. Після повторної зарядки пристрій розрядився вже за 4 дні. При цьому незрозуміло - треба вимикати пристрій чи ні? Як це вплине на тривалість роботи? Очевидно, що поки Orsio не може змагатися за часом роботи з пристроями, які давно на ринку електронних книг. Якщо Orsio не вимикати, тобто залишити на екрані текст, він також помигує, як і під час заряджання пристрою. У робочому спокійному стані пристрій не переходить в сон: при натисканні кнопки «наступна сторінка» відбувається повторне відкриття книги і тоді незрозуміло - навіщо пристрій моргає при очікуванні роботи, якщо відбувається повторне відкриття книги?
Думки:
Індикатор заряду відсутній, рівень заряду неточний і немає сигналізації закінчення повного заряду пристрою.
Повністю відсутні налаштування тексту, крім розміру шрифту, який, власне, налаштовувати немає необхідності: розмір можна збільшити або зменшити під час читання. На жаль, кнопки збільшення шрифту знаходяться там же, де кнопки гортання. З нашої точки зору корисно збільшення перенести на кнопки (+) та (-), які знаходяться на правому боці пристрою. Наприклад, нехай вони в режимі «Плеєр» використовуються для гучності, а в режимі «Читання» для збільшення або зменшення шрифту. До речі, в статусі режиму роботи пристрою весь час видно тільки напис «Плеєр». Потрібно змінювати статус залежно від режиму роботи пристрою.
Прошивка явно в сирому стані і майбутнє пристрою залежить безпосередньо від неї. Добре було б відкрити коди прошивки, щоб співтовариство читачів змогло допрацьовувати можливості і швидкодію пристрою. Також дуже хочеться мати перенесення, можливість керувати шириною текстового вікна і відступами від меж екрану.
Кнопка «Повернення» дратує тим, що знаходиться не на своєму місці. Але це залізні примхи компанії PVI створили залізну основу пристрою. Ті ж самі кнопки і розташування ми також спостерігаємо в TXT.Book Explay, який є "братом" Orsio, але коштує на $ 100 дорожче. Навіть рідкісне звернення до кнопки «Повернення» або «Меню» засмучує незручністю розташування. Думаємо, це ніяк не вплине на майбутнє пристрою, тому що в 99.99% випадків споживач буде користуватися однією кнопкою - «перегортання сторінок» і нічим більше. На жаль «Закладки» виставляються не кнопкою, а комбінацією через «Меню».
Добре б зробити режим «приховувати системні файли». Вважаємо, відображення їх у списку файлів буде лякати недосвідчених споживачів, вони будуть задавати непотрібні питання сервісного відділу.
Ми також чекаємо появи в майбутніх прошивках «книжкової полиці» замість стандартного файлового менеджера. Також хочеться більш продуманий інтерфейс по типу «списку», замість навігації по великих іконках. Навігація повинна бути в один бік - «вгору і вниз», а будь-яке переміщення «вліво і вправо» має бути виключено або змінено на «зміну настройок». В ідеальному випадку, ми хотіли б мати можливість пересуватися тільки «вгору і вниз», а вибір підтверджувати кнопкою «ОК».
E-Ink дисплей:
Що значить для користувача характеристика «E-Ink дисплей»? По-перше, навіть E-Ink дисплеї різні і білизна їх, у більшості випадків, залежить від мікропроцесора та прошивки. Згодом екран стає сірішим, ніж первинний вигляд. У випадку з Orsio, від виробника будуть потрібні додаткові зусилля для поліпшення прошивки в частині оновлення екрану і збільшення часу роботи від одного заряду. Для наочності покажемо різницю між дисплеями Sony Reader і Orsio у включеному і вимкненому стані.
У вимкненому стані помітно, як багато «сміття» залишається на екрані Orsio в порівнянні з Sony Reader. Залишаються сліди від рядків тексту і дрібні точки фону. Усунути це можливо змінивши алгоритм оновлення екрану в прошивці.
У включеному стані фон практично не змінюється за білизною, літери рвані в порівнянні з Sony Reader, не мають такого рівня згладження, але виглядають дещо контрастнішими.
Думка потенційних споживачів:
Пристрій було продемонстровано людям, що мають досвід в електронному читанні московського Клубу The e-Book . У більшості випадків, пристрій привернув увагу зовнішнім виглядом і особливими тактильними відчуттями. Ми хотіли б повідомити типову думку про пристрій при першому знайомстві Клубу The-eBook:
Серед переваг - Orsio тонкий, з легкістю читає формат FB2, а також FB2.ZIP, що говорить про можливість адаптації під новий формат FB3. Пристрій не ковзає в руках. Чехол «повнить», але дуже зручний за рахунок відкидної ніжки. Незручна кнопка «повернення». Карта на 2Гб в комплекті. Не завжди натискаються кнопки управління або до них потрібно звикати, бо хід кнопки досить глибокий. Практично відсутні налаштування зовнішнього вигляду тексту.
Більшість опитуваних отримали задоволення при знайомстві з Orsio. Засмутила повна відсутність «книжкової полиці», але втішало, що можна без обмежень пересуватися по дереву файлової системи.
Переваги:
Через USB працює під будь-якою комп'ютерною системою в режимі зчитування карти пам'яті і основної пам'яті.
Швидко заряджається - менше 2 годин.
Немає необхідності використовувати комп'ютерну програму-клієнт за рахунок роботи з форматом FB2 - достатньо скопіювати файли на карту пам'яті.
Найголовніше достоїнство - ціна. Попередня інформація - 6900 рублів в роздріб. Orsio - найлегший серед E-Ink пристроїв для читання (без чохла). Приємний прогумований корпус.
Основні недоліки:
Швидко розряджається (сподіваємося, тільки із-за сирої прошивки).
Хоча в чохлі і присутній отвір для кабелю живлення, підключити цей кабель через чохол неможливо через заглушки на корпусі Orsio. Відкрити ж заглушку в чохлі практично неможливо.
Безглузде оновлення екрану як при зарядці пристрою, так і в стані спокою.
Погано оновлюється екран, залишається багато сміття, за рахунок чого не досягається необхідний рівень білизни. При зміні сторінок використовується не оновлення екрану з ефектом помигування, а використовується витісняючий ефект: літери ніби спливають на екрані. Повільно гортаються сторінки, але швидкість не залежить від формату файлу FB2 або архівованого FB2.ZIP
Для кого цей пристрій:
Orsio відкриває своєю появою сектор недорогих пристроїв для читання. Ціна і зовнішній вигляд дозволяють читачам будь-якої вікової категорії використовувати Orsio. Тим більше, що особливої підготовки для використання пристрою не потрібно. Очевидний виграш у ціні на $ 100 у порівнянні з найближчим конкурентом, який вміє приблизно те ж саме, але зате Orsio вміє читати FB2, що ставить його на ступінь вище, ніж пристрій для читання тільки TXT книг.
Ми рекомендуємо пристрій для всіх, кому не дуже хочеться розбиратися з премудростями форматів і способами створення книг. Orsio b721 робить головне - читає, чого цілком достатньо для 80% споживачів.
Пристрій може використовуватися в будь-якій обстановці і в будь-який час дня. Для читання вночі потрібно освітлення - або стандартне кімнатне, або додаткова мобільна лампа-прищіпка на світлодіодах. Власного підсвічування в пристрій немає, як і паперова книга.
Заявлені виробником характеристики Orsio b721 :
Розміри: 188х118х8, 5 мм
Вага: 176 г (без чохла)
Гарантія: 12 місяців
Екран: 6,4" E-INK
Роздільна здатність: 600 х 800
Мова інтерфейсу: Російська
Підключення до ПК: USB 2.0
Операційна система: LINUX 2.4.18
Акумулятор: Li-ion 1000 мА / ч
Процесор: Samsung S3C2410 ARM920T 200
Пам'ять: зовнішня SD карта 2 Гб і внутрішня 2Мб

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика