You are hereForums / Цікавинки / Загальна інформація / Екологічність електронних книг

Екологічність електронних книг


By Зуб Христина - Posted on 16 Листопад 2012

Екологічність електронних книг
Сьогодні провідні компанії світу, піклуючись про екологію, відмовляються від «паперової залежності» і беруть на озброєння цифрові технології. Електронні книги стають популярнішими з кожним днем. За деякими даними, щасливим власником електронної книги або планшета в США є кожен четвертий, серед студентів коледжів – кожен третій. Електронна література настільки зручна та вигідна, що деякі аналітики передрікають витіснення нею літератури паперової. Проте чи така вона екологічна, як нам хотілося б думати?
Крім того, зі зростанням попиту на електронні та паперові книги зростає і кількість матеріалів, які витрачаються на їх виробництво, транспортування та зберігання. Однак, у випадку електронних книг ці витрати включають безліч компонентів, які традиційно (і помилково) відносяться до технологічної, а не книговидавничої сфери.
Варто зауважити, що класичні рідери на «електронних чорнилах», призначені виключно для читання, споживають менше електрики, довше тримають заряд і рідше застарівають. На жаль, багато хто шукає в них не «бібліотеку в кишені», а універсальний пристрій, з якого можна і пошту подивитись, і в ігри пограти. Цим запитам відповідає куди менш екологічний планшет (який є, по суті, мініатюрним комп'ютером). Однак чим складніший пристрій, тим більший збиток наносить природі його виробництво, і, що не менш важливо, утилізація. Список можна продовжити: енерговитрати дата-центрів Amazon і Apple, необхідність зарядки і періодичної заміни акумулятора, а при поломці – і самого рідера/планшета, упаковка і доставка з-за кордону, а також той факт, що електронна книга – пристрій індивідуальний (паперовими можна ділитись), говорять не на її користь.
І нарешті, що б ви не вибрали – пам'ятайте, що електронні пристрої дуже погано «перетравлюються» природою. Не поспішайте їх викидати! Не намагайтесь встигнути за розвитком технологій, купуючи все нові моделі. Використовуйте пристрої «до упору», а якщо спокуса занадто велика, постарайтесь віддати або продати старий рідер тому, хто буде його використовувати. Простіше кажучи, ви ж не будете купувати нове видання, аналогічне наявному, тільки тому, що вам сподобалась його обкладинка? Так чому ми намагаємось вчинити так з пристроєм, з екологічної точки зору рівним п'ятдесяти книгам, разом узятим?

Share this

Розповісти

Share this

Яндекс.Метрика